Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig azon veszeke...

Miért kell mindig azon veszekedni itthon, hogy mikor, hogyan utazom vissza az egyetemre?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok egy másik városba, általában péntek este jövök haza és vasárnap megyek vissza. Ebből mindig hisztéria van itthon.

Nálunk a vasárnap a “családos nap”, olyankor szokott átjönni hozzánk a nagymamám és a testvérem is, együtt eszünk, beszélgetünk stb. egész délután, este. Nekem viszont ez a szorgalmi időszakban nem a legjobb, hiszen már készülődnék a következő hétre (hajmosás, mosás, kaja, pakolás stb.), tanulnom is kell (a több készülést igényelő óráim pont mind hétfőn vannak) és ugye utaznék is vissza az egyetem városába. Próbálom a lehető legjobban beosztani az időmet, de sok a dolog és nem is csak rajtam múlik, nem tudom teljesen szabadon hagyni a vasárnapot. A család viszont elvárná, hogy én is ott ücsörögjek, beszélgessek, egyek stb. velük és még én vagyok a rossz, ha teszem a dolgom vagy éppen felmegyek a szobámba tanulni, mikor ők is itt vannak. Ilyenkor általában ideges is leszek, mert sok a teendő, sietnék is, nem éjjelre szeretnék visszaérni és nem tudok úgy koncentrálni, ha közben ez beszél hozzám, az szólongat, amaz vihorászik, most le kell ülni enni, most meg kell nézni azt stb.

Ha viszont azt mondom, hogy akkor inkább majd csak reggel megyek vissza, abból is veszekedés van. Nekem sem az a legideálisabb, de akkor legalább nem kell egyszerre csomó dologgal foglalkoznom, nem kell kapkodni, picivel több időm van tanulni is (én nem tudok úgy tanulni, hogy mindig megszakítom valamivel, mert most vacsorázni kell, most nézzem meg az XY unokájának a fotóját stb. és elég későre is érnék vissza). Viszont ilyenkor meg ezért veszekednek velem, hogy ne csináljam már ezt, korán kell kelni, el fogok késni, jobb ha ott alszom stb., ez sem jó nekik.

Már felvetettem, hogy mi lenne, ha inkább szombaton vagy pénteken jönnének át hozzánk és akkor nincsen ilyen probléma de ez le lett szavazva (nem értem miért, senki nem dolgozik a hétvégén, pénteken is korábban végeznek, többen már nyugdíjasok is a családban, közel is lakunk egymáshoz…). Jobb ötletem már tényleg nincsen, az nem opció, hogy ne jöjjek haza. Nem értem miért kell ebből mindig vitát generálni.


2021. szept. 12. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem mész haza hétvégére, és felnőtt módjára vállalod a konfliktust, nem elbújsz előle.
2021. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy-két hétvégén ne menj haza egyáltalán.
2021. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
99%
Nincs olyan, hogy az "nem opció". Hibásan állsz hozzá, ha a másik emberek viselkedését-véleményét akarod megváltoztatni. Az nem megy. Csak saját viselkedésen változtathatsz, márpedig otthon gyerekstátuszban vagy, utasítgatnak, rángatnak, tehát egyféleképpen lépsz ki ebből a státuszból - ritkábban mész haza. Vizsgaidőben meg egyáltalán nem.
2021. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
98%

Én sem értem. Ha vizsgaidőszak vagy államvizsgád lesz, esetleg szakdolgozatot írsz akkor is ott kell ücsörögnög egész vasárnap a családdal mikor ennél sokkal fontosabb dolgod is lenne? Kik hisztiznek ezen amúgy?

Vasárnap amúgy ebéd után felállsz és megmondod hogy elnézést, de mint tudjátok én holnap megyek vissza a koleszba és készülnöm kell. Nem hiszem el, hogy ezt nem értik meg. De ha nem értik meg, akkor se foglalkozz vele, te próbáltál kompromisszumképesen hozzáállni a kérdéshez (visszamész hétfőn, legyen szombaton a "buli"), de ők nem engedtek. Akkor ennyi.

2021. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Mosni lehet szombaton is vagy péntek este mikor megérkezel. Vasárnap reggel be pakolod a motyód, délelőtt otthon vagy, megebédelsz, el pakolod a kaját és szépen el köszönsz és mész vissza a koleszba. . Ott tudsz nyugodtan tanulni. Nem is értem miért kell otthon tanulni ha egyszerűen nem szállnak le rólad.
2021. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem annyira beszűkült mindenki, hogy egyszerűen fel se fogják, hogy más dolgod van. Mindig legyen az, ami nekik kényelmes és kész. Sajnos muszáj lesz vállalni a konfliktust. Mikor legközelebb hazamész, jelentsd ki vasárnapra vonatkozóan, hogy pl te délután 2-ig érsz rá, utána keszülődsz és tanulsz. Ezt tartsd is be, 2-kor állj fel, hogy akkor neked most már készülnöd kell az utazasra és a jövő hétre. Pampogni fognak, ekkor emlékeztetni kell őket, hogy előre szóltál, illetve újra felvetni, hogy ha ez így nem felel meg, akkor legyen a családi nap pénteken vagy szombaton, ahogy azt már többször kérted. Ha erre is felhaborodnak, akkor annyit mondasz, hogy te próbálsz rugalmasan hozzáállni, de vannak kötelezettségeid, és ha ők nem akarnak alkalmazkodni, akkor mostantól ez lesz vasárnaponként. És az egészet nagyon higgadtan, következetesen.
2021. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A konfliktust így is úgy is kénytelen vagyok felvállalni, mindig áll a bál emiatt, mindegy mit mondok vagy teszek. Csak szimplán már elegem van belőle, hogy mindig ez van és nincsen egy nyugodt hétvégém sem, mindig patáliát kell belőle csapni.

Én alapvetően szeretnék hazamenni a hétvégéken, ez az én döntésem és ezért nem opció az, hogy maradjak a kollégiumban. Egész héten idegenekkel kell nyomorognom egy pici szobában és hétvégén jól esik otthon aludni, ahol egyedül vagyok a saját szobámban és legalább ott nem kell másokhoz alkalmazkodnom, nem kell kiülnöm tanulni a folyosóra, hogy ne zavarjam a másikat stb. A koliban nincsen jól megoldva a mosási lehetőségünk (kevés a mosógép és szinte soha nem is működik mind, előre le kell foglalni és nincs is mindig szabad hely, fizetni is kell érte… ha elviszem a cuccom mosodába, akkor is átcipelem a fél városon és többe is kerül mintha hazahordom), a konyhánk is elég “minimalista” és kicsi (a mikrótól kezdve mindent mi vittünk, de el sem férünk rendesen). A barátaim sem semmilyen ismerősöm stb. nem marad az egyetem városában, mindenki rögtön az utolsó órája után utazik is haza. Max. a tanulás miatt lenne jobb maradni a kollégiumban, de egyébként más előnyét nem látom és nem szeretek ott lenni.

Igen, vizsgaidőszakban stb. ugyanúgy elvárják ezt tőlem. Bár a vizsgaidőszak nekem mindig laza, pont emiatt a szorgalmi időszak szokott húzós lenni. A legtöbb tárgyamból gyakorlati jegyet kapunk a félévi teljesítményünkre, ezért óráról órára készülnöm kell, beadandók, zh-k, prezentációk, olvasmányok stb., emiatt zavar ez a helyzet.

Ezt a vasárnapot pedig ne úgy képzeljétek el, hogy megérkezik mindenki délelőtt, szépen megebédelünk, közben elbeszélgetünk és akkor utána mindenki megy a dolgára. Ez egy egész napos program, kb. délután 4-re érkezik meg mindenki, 5-6 körül készül el a kaja, kb. este 8 óráig maradnak is és addig megy a beszélgetés, minden…

2021. szept. 12. 12:33
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Tanulj akkor szombaton és szabad a vasárnap, vagy hétfőre ki megy a fejedből?
2021. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Most is annyira tanulsz és ülsz délben a családi ebéd mellett, hogy ihaj. Így kicsit vicces a nyekegés.
2021. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem tudom szabadon hagyni a vasárnapot. Csak hétfőn négy tárgyam van egymás után, mindegyikre készülnöm kell és egyik sem tudható le gyorsan, csak úgy fél óra alatt. Valamint sokszor nem is rajtam múlik, mert hiába kezdenék én el készülni korábban, ha az oktató csak az utolsó pillanatokban küldi ki az anyagot (az egyik tárgyból pl. még most sem tette fel, de ettől még nem fog elfogadni semmiféle indokot arra, ha nem készül el holnapra).

9-es Kérlek idézd be, hogy mikor írtam azt, hogy vasárnap 0-24 tanulok egyetlen egy perc szünet nélkül és délben családi ebéd van nálunk!

2021. szept. 12. 12:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!