Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz felfogással rendelkező...

Rossz felfogással rendelkező szülőkkel/családdal hogyan lehetne elfogadtatni, hogy kint lévőként már nem magyar nővel kerültem kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Dolgoztam több helyen már, és ezáltal sok különféle emberhez volt szerencsém, a sport által kerültem kapcsolatba egy fekete lánnyal, ugyanarra a helyre jártunk és én kezdeményeztem a beszélgetést, nekem tetszett már második alkalommal, de gondoltam arra is hogy elutasító lesz mert neki is idegen egy ilyen dolog, és attól hogy voltak/vannak is más nemzetiségű ismerősök, barátok, a szerelem komolyabb téma.

Jól kijöttünk időközben, és mivel nyitott vagyok minden hülyeségre, programra, így nem is igen volt gondunk.

Ő 23 én 25, nem élünk együtt ő még otthon lakik, nekem albérletem van, így legtöbbet nálam vagyunk, igazából fogalmam sincs hogy ennyi idő után a barátság, de mégis kapcsolati fázisból hogyan kéne még feljebb lépni, facebook-ra mennek a közös képeink, ha elmegyünk valahova csinál egy bejegyzést képpel, amiben kiemel engem.

Sajnos semmi jót nem kapok otthonról, mocskolódást, bántást, olyat mond a bunkó unokatestvérem hogy lehetett volna több eszem, a szülei is elmaradottak, mondhatni tipikusan olyanok akiknek nem is ember a másik ha nem magyar.

Az én szüleim sem jobbak, anyunak idegen a dolog, telefonba is elmondja hogy ezt azért nem kéne, és hogy nincs más csaj arrafelé meg minden, faterom érdekli a legkevésbé, ő mindig azt mondta mikor otthon laktam hogy ne foglalkozzak semmivel, legyek mindig boldog, és csináljam amihez kedvem van, mert az idő meg megy, anyu még mondta neki is hogy szóljon már rám, és azt válaszolta Hagyd az ő dolguk.

Szeretnék majd hazamenni látogatóba, de amíg ilyen véleménnyel vannak szó sem lehet róla, engem nem érdekel egyáltalán hogy a család mit gondol meg hogy megfelelési kényszerrel élnek, nem vagyok rájuk utalva. Viszont jól esne ha a sok apró gesztusból valamennyi meglenne, egy fényképemet nem kedveli senki otthonról ha ketten vagyunk rajta, ezzel is kifejezve a nem tetszésüket, szerencsére nagyon nyitott társadalomban élek és itt megértik ha egyik másik nem tud megbirkózni a szokatlan dolgokkal azonnal, a másik család is úgy tudja még, hogy egy jóravaló vicces szerethető srác vagyok, azt hozzátenném voltam már náluk mikor autóval még hazavittem, és mondta hogy nyugodtan bemehetnék, úgy sem dolgozok holnap.


2021. szept. 17. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb utóbb bele kell törődniük.

Most csak mondok egy példát. Ha elveszed feleségül a lányt, akkor már nem tudnak mit csinálni, ha részesei akarnak lenni a te életednek is, akkor el kell fogadniuk a partnered, nem kerülhetik ki mindig. Mert ha kikerülik, akkor téged is ki kell kerüljenek.

2021. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Szóval az idő megoldja.
2021. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Ha kölcsönösen kedvelitek egymást akkor kb azonos értelmi szinten lehettek. Namármost ezt a rosszallók is előbb utóbb észre fogják venni, csak ehhez idő kell. Ha nem beszélnek a lánnyal közös nyelvet úgy sokáig fog tartani, de ez nem verseny, ráértek.
2021. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legalább apád normális
2021. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz velük mit csinálni, nem tudod megváltoztatni a véleményüket sajnos. A rasszizmus olyan, mint a vallás, ha téríted őket, csak az ellenkezőjét éred el, vagyis vitát, hiszen nem fogják beismerni, ha nincs igazuk. Remélhetőleg, ha kiállja a kapcsolat az idő próbáját, és látják, hogy nem lépett le ez a "gaz nő" a pénzeddel, nem lettél muszlim, vagy nem költöztette hozzád tömegesen a rokonait, akkor hajlandóak lesznek megismerni. De ha szereted, csendesen állj ki mellette, s mindig szólj ha bántót mondanak, hogy azzal téged is bántanak. Legjobb a szelíd példamutatás, abba nem lehet belekötni. Ha meg ez se használ, lehet, egyszer muszáj lesz választanod. De ne szégyelld a lány előtt, a szüleid nem te vagy.
2021. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd megbékélnek teljesen, ha látják hogy tartos a kapcsolat.
2021. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Remélem hogy így lesz ahogy gondolod, mert örökké nem működne hogy elmegyünk ide-oda, jól érezzük magunkat, aztán viszem haza.

2021. szept. 17. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!