Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a szülőknek együtt élni nem el válni csak a gyerek miatt?

Figyelt kérdés
Úgymond hogy ne sérüljön a gyerek lelke.
2021. okt. 15. 21:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim tizenpár év veszekedés után elváltak és az volt a legjobb lépésük. Addig voltak hallgatások, de mindig nyilvánvaló volt, hogy amint becsukjuk az ajtót, tovább marják egymást. A szétköltözés/válás után mindenki megkönnyebbült és mindketten találtak párt. Azóta eltelt sok év és simán leülnek négyesben beszélgetni, nevetni a múlton, most már nincs nyomás, jól kijönnek. Jobb lett volna, ha előbb lépik meg.

Összegezve: nem szabad színlelni, mert mindenki tisztában van a valódi helyzettel, csak a szülők hiszik, hogy a gyerek együtt akarja látni őket. A gyerek boldog, támogató szülőt akar, de ha az a másik szülő marásával van elfoglalva, akkor nem tud a gyerek mellett állni.

2021. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rosszabb a gyereknek abban a mérgező légkörben élni, ha csak miatta élnek együtt.
2021. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 steven95 ***** válasza:
100%
NINCS!! A szüleim 15 évig szenvedtek mire belátták, hogy nem lehet. De addig én is szenvedtem. Amikor anyám bejelentette, hogy elváltak - és úgy csinált, hogy most huu de rossz kell legyen nekem (nem volt az) - , még 6 évig együtt laktunk. A legboldogabb pillanat az életemben azvolt eddig , mikor szétköltöztek.
2021. okt. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs értelme

Én külön vagyok a gyerek apjával

Másfél éves a kicsi

Nincs értelme h a gyerek vitában illetve feszültségben nő fel. Azzal csak ártanánk neki.

2021. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Értem
2021. okt. 16. 11:52
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem hülye, nem kell azt hinni, hogy az.


Pontosan tudja, hogy herótotok van egymástól, apa nem túlóra miatt jár esténként, hanem mert a titkárnőt dugja stb.

2021. okt. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyire is próbálják magukat megjátszani, a gyerek nem ostoba. Tökéletesen átlát az egészen, és érzi, hogy a szülők nem szeretik egymást, csak a "szükséges rossz elviselése" miatt kerülgetik egymást a lakásban. Ez nagyon mérgező mindenki számára.
2021. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Értem
2021. okt. 16. 18:15
 19/25 anonim ***** válasza:
71%
Nincs értelme az ilyennek, de ha az anyagi lehetőségek nem engedik meg a különélést, nem lehet válogatni. Együtt kell maradni, kiköhögni valahogy a lakáshitel törlesztőjét, azt' majd lesz valahogy. A gyerek pedig sokkal szebb, elfogadhatóbb indok, mint a piszkos anyagiak.
2021. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondom, ha két ember nem jön ki egymással, akkor váljanak el. Nem kell hülyének nézni a gyereket, egy nap ő is észre fogja venni, hogy valami nem oké.
2021. okt. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!