Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben,hogy lehet segíteni egy ilyen embernek? (Bővebben lent) 21L

Figyelt kérdés

Anyám 56 éves,év eleje óta teljesen kifordult magából,folyamatosan fenyegetőzik,érzelmileg manipulál,átkozódik,öngyilkossággal fenyegetőzik,olyan dolgokat terjeszt rólam amik nem igazak,hogy sajnálatot érezzenek iránta az emberek. Hajnalonként ordibál és csapkod,hogy egy büdös r*b*nc vagyok bárcsak megd*glenék de nappal nem mond semmit,hogy mit ártottam neki. A barátai,munkatársai is folyamatosan átkoznak és utálnak engem. Interneten híres fiatal nőket is zaklat és bánt irigységből,ha nem dolgozik egész nap a szobájában ül,nézi a tvt és internetezik. Semmi nem teszi boldoggá csak a pénz,így ha közös programot is akarnék szervezni se változna/változott meg semmi közöttünk.

Év elején meghalt apukám,de még tőle is sajnálta a koporsóját is,hogy miért nem adta oda neki inkàbb azt a pénzt a rokonaim (ő mondta szó szerint telefonon) szóval nem valószínű,hogy megrázta a dolog. A számlákat azóta is lapozgatja,hogy mire mennyit költöttek,a sírkőt én egyedül 21 évesen fizettem ki,semmit nem tett bele.


Aki volt hasonló helyzetben,ez demencia lehet nála vagy mi? Hogyan lehet segíteni? Így is próbálok mindent megtenni érte,de csak én megyek tönkre.



2021. okt. 24. 04:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem hagyd rà.
2021. okt. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Szembesült az elmúlással, fél a jövőtől és úgy tűnik: ez ilyen reakciókban nyilvánul meg, persze ez egy összetett folyamat eredménye biztos.

El kellene kerülni, ha tudsz költözz minél messzebb.

2021. okt. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Először is költözz el. Másodszor pedig, szakítsd meg vele a kapcsolatot, vagy ha nem is, de redukáld le legalább elviselhető szintre.

Ez a nő nem szeret téged. Sem magát, sem senkit. Viszont ha magától nem akar változni, a te kedvedért sem fog.

2021. okt. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Változni már nem fog pozitív iri,így csak elköltözni tudsz.
2021. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok én is, csak nekem még el is kell tartani, mert dolgozni nem dolgozik. Nagyapát gondozza amit meg is értek, de állítólag "otthonról dolgozik". Na ez gyakorlatban csak egy mese, mert fizetést jó ha 3 havonta kap, persze akkor is ilyen 20-30.000ft-ot. Na most ezek után még én vagyok a sz@r. Pontosan ezeket kapom én is, hogy miért élek, kár volt megszülni, dögöljek meg stb. Nem csak nekem, ugyan ezeket mondja apának is és sokszor nagyapának is már.


Egy biztos, az ilyen ember nem fog megváltozni. Esetleg gyógyszeres kezeléssel lehetne valamit változtatni, de ha ezt Ő nem akarja akkor esélytelen. Azt tudom javasolni, hogy költözz el otthonról amilyen gyorsan csak tudsz. Én is abban bízom, hogy ez majd megoldja amint esélyem lesz költözni.

Ha esetleg szeretnél erről beszélgetni nyugodtan írj privátban.

2021. okt. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván pszichiátriai beteg: vagy demencia vagy paranoia vagy depresszió ill. ezek elegye és csak orvos tudná nem meggyógyítani, de a tüneteket csökkenteni. El tudom képzelni, hogy eleve egy megkeseredett, gonosz ember volt. Nem tudod megmenteni, engedd el, mert téged is tönkretesz.
2021. okt. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Valószínüleg, szemèlyisègzavaros. Elkène vinni elmeorvoshoz.
2021. okt. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kívülálló érzi úgy, hogy az illető segítségre szorul. Tárgyilagosan nézve, a gyereknek a viszonylag fiatal szülőjével kapcsolatban nincs feladata. Anyádnál a viselkedése nyilván részben a gyászmunka adott fázisát jelenti, részben pedig talán egy bizonytalan (gyenge) személyiség kiútkeresését.
2021. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy a kollégái - akikkel ezek szerint beszélsz, mert tudod, hogy utálnak - nem látják furcsának a viselkedését?
2021. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Pszicholológus. Beszéljetek vele normálisan.
2021. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!