Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogyan reagálnátok,...

Szülők! Hogyan reagálnátok, ha a 20 éves lányotok öngyilkosságot követne el?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy már volt több sikertelen kísérlete korábban, borderline személyiségzavarral és bipoláris zavarral küzd, illetve evészavarral, és próbált már rengeteg terápiát, gyógyszert, de semmi nem segített, és a búcsúleveleiben is leírta, mennyire kilátástalan és szenvedés neki az élet, és mellette van egy fiatok, aki viszont egészséges és sikeres az élet minden terén.

2021. nov. 8. 23:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Gyászolnék?!
2021. nov. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Akinek a lányával ennyi belső probléma van, és ebből kb. semmit nem vesz észre a tragédia bekövetkeztéig, az lehet nem fog annyira összezuhanni, mivel ezek szerint nem is foglalkozott eleget a gyerekével, nem szerette igazán. Vannak ilyen családok, ahol a két gyerek közül az egyik mindent megkap, mert ő a kedvenc, a másik meg végig csak fekete bárány marad, és ez lesz a vége.
2021. nov. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem nekem szól a kérdés, mert nem vagyok szülő. Viszont a legjobb barátom tavaly 26 évesen lett öngyilkos. Elég sok lelki problémája volt, antidepresszánsokat is szedett, a családja fel volt készülve arra, hogy egyszer ez megtörténhet. Mégis, ezt egy szülő soha nem fogja tudni szerintem feldolgozni.

Ezenkívül voltak barátai (még ha ő azt is hitte, hogy keveseket érdekel, hogy mi van vele), akiknek hiányzik. Néha én is könnyezek ha eszembe jut, tényleg a legjobb barátom volt.

Remélem, hogy nem te gondolkozol rajta, hidd el, hogy a szüleid nem fogják tudni ezen túltenni magukat. Arról nem is beszélve, hogy az életed sokkal többet ér, mint gondolod. Szívesen segítek, ha beszélgetni akarsz valakivel és nagyon kérlek, hogy ne!

2021. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

20 éves vagyok,határhoz közel hogy megtegyem.

Biztos nem örülnék neki,hiszen tudom milyen érzés elveszíteni valakit.

Ezzel kezdtem...

Viszont akit nem rajonganak körbe csak azért,mert jól áll a haja vagy szép két szeme van,annak más a helyzete. :)

2021. nov. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
A másik gyerek nem pótolja ezt a lányt, ez nem így működik. Mindenki egyéniség, ezt pedig nem tudja pótolni még másik gyerek sem. Szülő ezt soha ki nem heveri, és valószínű végig magát hibáztatná. 2-es viszont valótlant állít, szerető családban is lehet az ember mentálisan beteg, ez messze nem csak ettől függ.
2021. nov. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezért kell emgpróbálni segíteni amennyit csak lehet, mivel sajnos sokan utólag veszik észre hogy menynire is komoly volt a gond.
2021. nov. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

A nagyon tág környezetemben egy éve lett öngyilkos egy 15+-os lány, a bátyja él. Anyám pedig bölcsőhalálban veszítette el egy öcsémet.

Ilyenkor a szülő egy jó darabig magát vádolja, keresi az okokat. A megmaradt gyerek minden percét ellenőrzi, biztonságban akarja tudni. Aztán ez alábbhagy - ha a szülő kb. egészséges -, és a szülőnek megmarad a fájdalom örökre, de minden évvel egyre kisebb.

2021. nov. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Tehát valahol a szülők pontosan tudják a gyermek problémáit.Meg kell vizsgálni ezeket,és megoldást találni rá,hogy ne jöjjenek ezek a rossz gondolatok számára.Nyilván ilyen súlyos mértéknél már szakember segítsége sem ártana.A lány agyáig azt kéne eljuttatni,hogy ebben a világban mindenki számára van hely,és mindenki megtalálhatja a módját annak, hogy élhet élhető életet.Lehet boldog.Ha vannak is problémái ,meg kell találni hogy tud velük együtt élni.
2021. nov. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Az ő döntése, és ebből a környezet sokszor nem vesz észre semmit.


Nekem sem sokon múlt 21 évesen, mert minden szrság összejött, de mivel amúgy is visszahúzódó voltam és keveset beszéltem gyerekkoromtól kezdve, nem volt feltűnő, hogy csomó időt töltök egyedül, bezárkózva.


Nem volt változás a viselkedésemben, amikor beszélgettem a családdal, azt látták rajtam, hogy minden oké, mert előttük nem voltam levert, depressziós, hanem szótlan ugyan, de kedves, mosolygós.


Azt pedig nem tudhatták, hogy ha tehetném, megölném magam, mert nem kötöttem az orrukra, nem adtam segélykérő-jeleket akaratlanul is.


Szóval, ha az én gyerekem lenne öngyilkos, akkor elgyászolnám, de az ő döntése. 21-22 évesen felnőtt ember, aki, ha a szülő ellenőrizné, meg kérdezgetné, ő lenne az első aki kérné magának

2021. nov. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Biztos ezek a bajai ? A nőket hajlamosak félrediagnosztizálni. Eleinte rám is azt mondták, hogy depresszió, súlyos szorongás, borderline, atipusos anorexia, stb. van, de aztán kiderült asperger szindrómás vagyok. A valódi problémát azóta sikerült kezelni. Már nincsenek öngyilkos gondolataim. Nem azt mondom, hogy tuti ő is az, de nem lehetetlen. Ennyi minden diagnózis nekem soknak tűnik, kell lenni egy fő betegségnek, amik ezekből erednek. Visszatérve a magasan funkcionáló autizmushoz, mi ezeket a tüneteket, illetve az öngyilkosság gondolatát hajlamosak vagyunk produkálni, ha túl vagyunk ingerelve vagy ránk jön a nem vagyunk e világba tartozók érzés. Ha autista a lány, ha nem, azt kéne megtalálni mi a probléma gyökere, nem pedig lemondani róla.
2021. nov. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!