Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mennyi pénzt adtok...

Szülők! Mennyi pénzt adtok kamasz gyerekeiteknek szórakozásra, ruházkosádra, szépségápolásra?

Figyelt kérdés

14-25 éves fiatalok szülei véleményére, vagy épp a kamaszok beszámolójára volnék kíváncsi.


Az alábbi kiadások érsekelnének, hogy nállatok kb mennyibe jön ki ez egy hónapra lebontva:


- szórakozás (szórakozóhely, házibuli, kávézóra adott pénz)


- cipő vásárlás

- ruházkodásra adott pénz


- szépségápolásra adott pénz (sampon, fogkefe, smink, borotva, testápoló, stb)

-fodrász, kozmetikus


És ezen kívül ha van valami nagyobb kiadás, amire a gyermek költ: pl játékok, szerencsejáték, cigaretta


2021. nov. 11. 08:41
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%

Semennyi szinte.

Pár ezer Ft legyen nála, ha be akar ülni iskola után meginni egy teát vagy enni egy szelet sütit a barátnőkkel.

Ha ruhát vagy cipőt akar, szól, odaadom vagy együtt megvesszük.

Cigire szerencsejátékra, ezt kb értelmezni se tudom. Nyilván erre egy fillért se adnék.


Fodrászhoz ha megy, szintén a kezébe adom előtte.

Sampont fogkrémet megveszem neki én.

17 éves gyerek.


Amit szülinapra karácsonyra kap mamától, kereszt szülőtől, azzal maga gazdálkodhat, általában drágább ruhát vesz belőle, vagy sminket.

2021. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%

Mint az 1-es válaszoló: alig valamit. Néha, úgy 1-2 hetente szól, hogy nincs pénze, akkor adok neki egy ötezrest. Volt már, hogy nem ötöst, hanem tízest kapott, akkor egy hónapig nem kért pénzt utána.

De amúgy szinte mindent megkap, volt már, hogy tetszett neki egy cipő, de drágállta, úgy kellett rábeszélnem, hogy legalább próbálja fel. Akkor utána beavattam a családi költségvetésbe, hogy ne legyen teljesen eltévedve, és ne száz forintokon problémázzon, de azóta se lettek nagyobbak az igényei.

2021. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
73%

A 18 feletti már nem kamasz, onnan indul.

Amúgy semennyit nem kap. Minden költségét én fizetem, tehát ruhát, cipőt, szépségápolási termékeket én veszem. A szórakozása fedezése az ő dolga, amióta dolgozik.

2021. nov. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
A 14 evest, akit én tartok el, nehéz összehasonlítani egy 25 évessel szerintem…
2021. nov. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
15%
Havonta 100.000, de van hogy többet, beosztani ő ossza be.
2021. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Ha nem adjátok oda nekik a pénzt, akkor megírhatnátok hogy mennyit költetek ti el ezekre a dolgokra.
2021. nov. 11. 09:23
 7/44 anonim ***** válasza:
90%

Én 17 éves fiú vagyok, úgyhogy elmondom a másik oldalról. Szüleim nem élnek együtt, édesanyukámmal töltöm a több időt.

A cipővásárlást édesapukám szokta állni nekem, ha szükséges évente 2x (nyári, téli), de most mondtam, hogy nem kell, mert a tavalyi tökéletes állapotú. Ruhavásárlással az a helyzet, hogy ha szükségem van valamire (póló, farmer stb.), akkor szólok, ők pedig mondják, hogy vegyek, majd (változó, hogy ki) átutalják. Nem kell nagy kiadásokra gondolni ezügyben, a cipők 20 körül vannak (havi bontásban 40E/12, azaz 3333 forint, de idén mivel csak tavasszal kértem, 1666 körül).

Ha illatszer, tusfürdő stb. kell, akkor szólok, és következő vásárlás alkalmával bekerül a kosárba. Ha fodrászhoz megyek, általában azt is fedezni szokták (3000 forint, 1,5-2 havonta).

Édesanyukámtól általában havi 25 ezer forint zsebpénzt kapok, ebből veszek kaját a suliban, meg ilyenek.

Nem vagyok egy szórakozós típus, már COVID előtt sem voltam az, szóval szórakozóhely, mozi stb. nem képez szabad szemmel látható kiadást.

2021. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
91%

Én gyerekként elmondom hogy volt.

Amíg gimnáziumban voltam, meg általánosban, addig nem volt ilyen "havi zsebpénz". Ha szóltam hogy beülnék valahova a barátaimmal, vagy kéne ez-az akkor természetesen arra kaptam pénzt.

Egyetemen pedig heti 10 ezret kaptam, ami bőven elég volt még bulizásra is, mivelhogy mindig vittem 3-4 napra való főtt ételt magammal.

Most 23 éves vagyok, már dolgozok, igaz még otthon élek,de nem igénylegm a szülői támogatást.

2021. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
99%

Sose számoltam mèg össze, de kb mint magamra.

Ugyanannyit eszik, ruházkodik, tisztálkodik, van telefonja. Vannak olyna kiadások is, amik nála extra költségek: bérlet, tankönyv, iskolához kapcsolódó dolgok.


De aki úgy igazán zsebpénz, az havi 10-15.000.

Mamáktól is kap időnként, de azt gyűjtögeti.

2021. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok én se a híve annak, hogy egy nagyobb összeget oda, és abból gazdálkodjon.

Szeretem tudni, mire költ, iskolai étkezés, ruha, cipő, könyv, bérlet, arra persze odaadom. De hogy több tízezer legyen nála egyszerre, azt már nem. Így tanul meg gazdálkodni, beosztani.

Pár ezer forint mindig van nála persze.

2021. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!