Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg anyát,...

Hogyan győzzem meg anyát, hogy mégis adjon zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Még az év elején történt, hogy szóvá tettem, hogy állandóan fáradt, letört. Erre azt mondta, hogy olyan jó lenne ha lenne néha segítsége a házimunkàban, mert minden hétvégére marad a munka miatt. Kérte, hogy segítsek én. Mondtam neki, hogy fogadjon bejárónőt. Anya erre azt mondta, hogy arra nem futja, így vagy zsebpénzt kapok és besegítek, vagy nem kapok zsebpénzt, pihenhetek, viszont akkor amit zsebpènznek kapnék a bejárónőnek adja oda. Inkább ez utóbbit választottam.

Viszont így semmire nem tudok költeni. Se egy koncert, se egy fodrász, se egy ital, semmi. Apa néha ad pénzt, de az elmegy a sulis büfére. Plusz szeretnék edzőterembe járni, de az is vagy 10 ezer lenne havonta. Kéne a zsebpénz, de nagyon. Mit mondjak neki?



2021. dec. 4. 14:31
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
61%
Hány éves vagy?
2021. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
95%
Nem halnál bele, ha segítenél anyukádnak a házimunkában.
2021. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
95%
Igaza van anyádnak
2021. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
95%
Mi az isten faxa... Nézzél már magadba, aranyom! Ingyen kéne segítened anyádnak, nem arra várni, hogy megcsinálja! Tök mindegy, hogy tanulsz vagy dolgozol (utóbbit kétlem), láthatóan te érsz haza hamarabb, neked van több időd, ő a fáradtabb. Mit fájna neked az a napi-2 napi 30 perc? Mi ketten vagyunk apámmal, 14 éves korom óta én mosogatok, söprök, leggyakrabban én intézem a mosást is. Szeretem csinálni? Nagy lópikulát. Belehaltam? Nem. Kapok érte köszönetet? Aligha. De akkor is csinálom, és én tudom, hogy ez akkor is nagy segítség apámnak, aki azért dolgozik, hogy tudjak mit enni, legyen ruhám és sorolhatnám.
2021. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok. Diákmunkát nem szeretnék vállalni, mert akkor semmi pihenésem nem lenne.

Nem az, hogy belepusztulok, ha segítek, de nagyon nincs hozzá kedvem.

2021. dec. 4. 14:43
 6/47 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a világon csak egy maréknyi embernek van kedve a takarításhoz, mi többiek pedig megcsináljuk, mert kell.


Neked nincsen kedved segíteni anyukádnak, akkor anyukád miért segítene neked a szükségleteken túl, ha kvázi csak aludni jár haza, mert elmosogatni nem vagy képes? Neki mi a buli ebben a történetben?

2021. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
94%
Anyukád sem jókedvében csinálja, hanem mert meg kell csinálnia . 17 évesen már lehetne benned annyi, hogy anyukád miatt magadra erőltetsz olyan dolgot, amihez nincs kedved.
2021. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%

Lassan már felnőtt vagy, a pénzt a szüleid kemény munkával keresik meg, te meg nem is segítesz neki.

Ha lusta vagy elmenni dolgozni akkor így jártál.

2021. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
94%

"Apa néha ad pénzt, de az elmegy a sulis büfére"


Nem kell a büfében elkölteni, lehet otthonról kaját bevinni. Nem tart sokáig szendvicset összedobni, de főtt ételt is lehet vinni, biztos van mikró valahol az iskolában.

2021. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
82%
Troll.
2021. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!