Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vinnéd a gyerekednek reggel a...

Vinnéd a gyerekednek reggel a kávét az ágyba?

Figyelt kérdés

Pár hónapja mesélte anyukám hogy egy csoportban volt ez a téma, és kivoltak akadva hogy van ilyen szülő. Keljen fel, csinálja meg magának stb. És mikor anyukám odaírta hogy ő bizony hoz nekem ha kérem ordenáré módon leosztották a fejét, és valahogy a mondat második felével, miszerint ha én kelek fel hamarabb akkor én viszem neki ágyba a kávét már mintha el sem olvasták volna.


Miért ekkora dolog ez? Tényleg ennyien vannak akik nem tennék ezt meg a gyereküknek?



2021. dec. 7. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
82%

Nem tenném, de csak amiatt, nehogy kiborítsa az ágyneműre.

Egyébként én se igényeltem ezt soha. Fölkeltem, pisiltem, felöltöztem, megmosakodtam és utána ittam-ettem.

2021. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk ha valaki kávét főz pont másik családtag a közelben van megkérdezzük hogy kér-e ha igen csinálunk neki is. Sőt apám kb minden reggel ágyba vitte anyámnak a kávét
2021. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ebben nincsen semmi, ha a gyerek nem várja el, vagy amúgy nincsen elkényeztetve és fordított esetben is megteszi érted. Én közel vagyok a 30-hoz, nekem férjem hozza ágyba a kávét, mert ő hamarabb és gyorsabban kel fel. Nek érzi ezzel megalázva magát, én meg nem érzem magam zsarnoknak, mint tenné 100-ból 90 roppant felvilágosult ember.
2021. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
87%

Kávét nem, de turmixot pl igen.

Nem kávézunk.

2021. dec. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 A kérdező kommentje:
Van egy tesóm is. Neki is szokott vinni. Bár ez nálunk leginkább úgy működik hogy aki hamarabb tér észhez és megy ki kávét melegíteni az körbekérdez hogy ki kér, és annak is melegít aki kér.
2021. dec. 7. 12:11
 6/85 anonim ***** válasza:
95%
Nekem mamám hozta ágyba a kávét, ú de anyira finom volt tejszínhabbal, perszer mindíg azért hozta, hogy felébredjek én meg mindíg visszaaludtam. :/ :D
2021. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy vinném. Van konyha, van étkező, ott eszünk-iszunk. Bocs, de engem a hideg ráz az ágyban kajálástól.
2021. dec. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kedves gesztus hogyha egymásnak visztek reggel a kávét. Tehát ha nem mindig csak anyukád visz nektek és ez nem elvárás, hanem értékelitek ezt a gesztust és oda-vissza működik, ti is meglepitek anyukátokat néha ágybakávéval, ha épp ő ébred nehezebben... :) nálunk nem volt ilyen soha, mi ébredés után együtt kávéztunk a konyhában, de ha nálatok ez a szokás, szerintem semmi baj nincs ezzel.
2021. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
23%
Ágyban nem eszünk. Erre van az étkező.
2021. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
76%

Nem jellemző. Nem látom értelmét ágyban kávézni. Előbb felkelünk, megmosakszunk. Csak utána szoktunk enni, inni.

De persze volt már rá példa, hogy kaptam és vittem is ágyba teát, kakaót.

Viszont szerintem a fórumban valószínűleg arról volt szó, ha a felnőtt gyerek kiszolgáltatja magát és elvárja, hogy odavigyék neki, amit kér. Az tényleg túlzás.

2021. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!