Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Némelyik szülő miért nem...

Némelyik szülő miért nem tudja tiszteletben tartani a gyereke privát szféráját?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvasom itt azokat a kérdéseket, hogy a szüleim miért nem tudnak kopogni meg, hogy bemennek amikor fürdik, stb.

A saját családomban is ezt tapasztaltam kamasz koromban.

Ha fürödtem vagy wc-èn voltam anyámnak biztos, hogy pont akkor kellett valami onnét. Ha rászóltam, hogy nem várhatna a dolog néhány percet, akkor meg gúnyosan megjegyezte, hogy: ,,Jaj amikor kicsi voltàl a seggedet csókolgattam” meg hogy: ,,Én szült elek mint játszod az eszed”. A kopogás kifejezés nàla egy idegen fogalom volt.

Az az érdekes, hogy ő egyáltalán nem szégyenlős van, hogy nàla vagyok és képes nyitott ajtónál pisilni, a nagyapám amikor élt még a nagy dolgot is rendszeresen nyitott ajtónál végezte. Anyám még 20 éves koromban is képes volt előttem meztelenül flangálni, volt, hogy megjegyeztem, hogy nem lehet a fürdőben felöltözni, arra az volt a válasz, hogy az én házamban, majd ott öltözködök, ahol akarok.



2021. dec. 21. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Hú, ez egy kicsit beteges, már bocsi!

Anyud azért csinálja ezt, mert a szüleitől ezt látta és neki ez a természetes.

Nem tudom mi a megoldás sajnos.

2021. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
94%
Nálunk is ez van. Én vagyok az egyetlen, akit zavar, szóval mindig engem szólnak meg amiért pl. bezárom az ajtót amikor fürdök
2021. dec. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy az ilyeneket nem zavarja hogy a másik ott sz*rik a wc-n, ami büdös is meg mondjuk hanggal is jár?
2021. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ez tök fura: Nálunk gyerekkoromban is alap volt kopogni ha magára csukta valaki az ajtót. Nekem is ez a természetes, hiába kicsi még a gyerekem: Úgyhogy ez ilyen hozott dolog lehet, ki mit tanult gyereknek.
2021. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Jaj amikor kicsi voltàl a seggedet csókolgattam” meg hogy: ,,Én szült elek mint játszod az eszed”.


A legjobban utálom ezt a kifejezést, ettől még nem jogosítja fel arra, hogy azt tegyen amit akar. Szimpla bunkóság. Anyám is ilyen, tudja hogy utálom, de még azért is azt csinálja, bezárni meg nem tudom.

2021. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azon kérdések nagy része a " gusztustalankodós család " néven emlegetett trolltól ered.
2021. dec. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, egyszerűen vannak szülők, akik számára a gyerek tulajdon, a tulajdonnak pedig nincs magánszférája. Mivel valójában az ő tulajdona vagy, a tested is az ő tulajdona és minden amit neked vesznek/adnak, így akkor nézi meg/veszi el/fogdossa azokat, amikor akarja. Tapasztalatból mondom, hogy csak orbitális balhé árán lehet némi magánszférát kicsikarni de még akkor sem értik meg, hogy neked ez miért fontos és még ők vannak megsértődve, úgy tesznek mintha kegyet gyakorolnának azzal hogy végre kopognak vagy nem kutatnak a cuccaid közt, nem mennek be bámulni miközben fürdesz stb.
2021. dec. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!