Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tönkretette a gyerekkoro...

Anyám tönkretette a gyerekkorom, szakítsam meg vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni róla, hogy egy borzalmasan rosszindulatú, életunt, utálattal teli nő. Mindig mindenen csak a rosszat látja, neki ha mondok bármit ami nekem jó, pl elutazom pihenni, akkor is csak a rosszmájú kérdéseket teszi fel, pl miért pont most, miért pont xy-nal, miért ide, miért nem inkább oda, nem kell nekem tanulnom/dolgoznom? stb stb. Már 4.5 éve elköltöztem tőle, anyagilag teljesen független vagyok, mégis próbál mindenbe belepofázni és elvenni az ember kedvét mindentől is. Folyton ő akarja megmondani, hogy mit csináljak és hogy csináljam. Egy mérgező alak.


Na de lássuk a gyerekkoromat. Konkrétan életreszóló traumát okozott azzal, hogy neki a tanulásban soha semmi nem volt elég jó, csakis az 5-ös. Mint írtam fentebb, ez is abból származik, hogy mindenben csak a rosszat látja és a negatív attitűd árad belőle. Na de konkrétan miket csinált? Kék-zöldre vert, ráadásul már elsős koromban, mert egy FELMÉRŐ (mégcsak nem is dolgozat) 50-60% közöttire sikerült. Ez volt az első és utolsó alkalom, hogy őszintén beszámoltam neki egy rosszabb teljesítményről. Elkezdtem titkolózni. Mikor bement az iskolába pl fogadóórára, mindig ott derültek ki a dolgaim, hazajött, aztán jól elvert. Volt hogy vállfávál, fakanállal, mikor mivel. Aztán 7. évvégén a majdnem kitűnő bizonyítványomban lett 3 db 4-es, de ő csak 1-re számított, mert annyit vallottam be. Erre válaszul bezárt órákra a fürdőszobába. Húgom hozott nekem tálcán kaját. Itt talán azt gondolnátok, hogy ennél rosszabb már nem lehetett, de még ennél is tudott mélyebbre süllyedni. Nagyjából 6. és 8-os korom között nagyon ráment a lelki bántalmazásra is, és ez az ami a legjobban kikészített. Rendszerint (hónapokon keresztül), úgy nevezett, hogy riherongy, féregkirálynő, széllel-bélelt kabát. Értetik, egy 12-13 éves kislányt, amikor a fiúkra még csak rá se néztem (16 évesen lett az első barátom). Olyat is többször mondott, hogy “bárcsak meg se szültelek volna”. Továbbá, ha valamit bizalmasan elmondtam neki nagy ritkán, azzal visszaélt, vagy ellenem fordította. Nos ezek olyan dolgok, amikért sose kért bocsánatot, de ezekre nincs is bocsánat.


Vissza a jelenbe. Az ünnepekre hazautaztam nagyon messziről, amúgy is ritkán járok haza, de akkor mindig megvan vele a balhé. Tegnap segíteni kellett neki valamiben, amire azt mondta, hogy csak pár perc, végül lett belőle 1.5 óra. Bevallom, türelmetlen voltam vele igen, de végül megcsináltam amire kért. Annyit nem mondott, hogy köszönöm, de tőle ilyet nem is lehet elvárni. Aztán megkért megint valamire, amire mondtam, hogy majd később. Innen indul a balhé, mert neki mindig minden azonnal kell. Utólag felhozta nekem, hogy én milyen lusta vagyok, mert mikor segíteni kellett neki, akkor se tettem szívesen, türelmetlenkedtem stb. Csak mondta, mondta, ráadásul hazudozva, hogy én csak félórát segítettem nem másfelet, egyszerűen nem hagyott szóhoz jutni. Ekkor mondtam neki, hogy “fogd már be a pofád”. Na erre aztán úgy kikelt magából. Ilyeneket mondott, hogy ő befejezte velem, tűnjek el a szeme elől stb. Ekkor felhoztam neki, hogy hogy szólított gyerekkoromban hónapokon keresztül, erre csak annyit tudott kinyögni, hogy “az már régen volt”. Undorodom már tőle, legjobb lett volna ha haza se jövök. Megmondtam neki, hogy a szememben megbukott, mint anya. Lehet jobb is ez így, mert sose volt tőle nyugtom. Ha találkozom a barátaimmal az is baja, szerinte nekem itthon kéne ülnöm VELE, mert ő nem tudja lefoglalni magát. 24 éves létemre húzza a pofáját, ha elmegyek itthonról, ráadásul úgy, hogy már rég nem is élek vele. Még 8 oldalon keresztül tudnám sorolni, hogy miket tett és tesz ellenem, de akkor sosem érnék a végére.

Köszönöm ha elolvastad, kíváncsian várom a véleményeket.



2021. dec. 28. 10:15
1 2
 1/19 anonim válasza:
94%
Igen. :)
2021. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy egyszer nem mondta nekem, hogy szeret, vagy csak ölelt volna meg ok nélkül. Csak a bántalmazást kaptam tőle 0 szeretettel.
2021. dec. 28. 10:24
 3/19 anonim válasza:
100%
Szerintem is szakítsd meg vele, a nő nem tűnik százasnak és nem fog változni valószínűleg.
2021. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is tudod, hogy már régen meg kellett volna tenned. Gondolom csak jól esett kiírni magadból a dühödet és a fájdalmadat. Hagyd ott, ezt nem vagy köteles elviselni. Ugyanakkor keress valakit, aki segít feldolgozni és megbocsátani a múltat, mert ez meg a saját érdeked lenne.
2021. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Tudom sajnos, találkoztam már ilyennel. Apámról van szó... ő még érzelmileg zsarolt is (öngyilkossággal fenyegetőzött), ha valami nem úgy alakult, ahogy ő azt elképzelte. Kb 10 éve nem beszélek vele. (Első voltam)
2021. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
Csak annyit mondok: a harag rossz tanácsadó. Nyugodj le, és utána, higgadtan gondold át, hogy mi lenne a helyes. Ne haragodban dönts.
2021. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Igazad van hatos nyomoritsa megvau egesz eletet mert hat haragbol ne dontson.
2021. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szakítasd meg.


Tudom, hogy, ez egy nehéz folyamat, mert én is végigmentem rajta, de életem legszebb napja volt, mikor letiltottam az egész pereputtyot a Facebookomról is.


Azóta nem láttam őket, nincs kötelező feszengő pofavizit, ahol úgyis csak cseszegetnek és nincs állandó gyomorideg. Csak a nyugalom.

2021. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szakítsd meg, ezt nem kell elviselned. Ő már nem fog megváltozni. Viszont azt meg kell értened, hogy valószínűleg ő is ezt látta otthon, sőt neki a nagyanyja is, így öröklődik ez generációkon át. De ha te azt mondod, hogy oké, én nem fogom ezt csinálni, akkor megszakíthatod ezt a folyamatot és nem lesz a te gyerekeidnek ilyen örökölt sorsuk. Szerintem is keress valakit, aki segít ezeket feldologzni. :) Nem szégyen segítséget kérned. :) És attól, hogy segítséget kérsz, nem kell vele találkoznod, de fontos hogy magadban ez tisztázva legyen :)
2021. dec. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Elég vele ugymodn lazára fogni a kapcolatot annyit tartani amennyit szükséges, enm többet.
2021. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!