Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erre hogy lehet jól reagálni?...

Erre hogy lehet jól reagálni? Vagy mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

3 éves koromban apukám meghalt. 4 éves voltam, mikor anya nevelőapámmal összejött. Egyből hozzánk is költözött. Megyeszékhely elit varosrészében laktunk, elég modern házban.

Mig otthon laktam, egész életemet a veszekedés, fizikai bátalmazás, lelki terror jellemezte. Engem is és anyamat is verbálisan is és fizikailag is bántott.

Alapjába véve jóembe, mert értünk dolgozott, megteremtett nekünk mindent, ha jó napja volt ellehetett vele hülyülni, szeretett minket (lett 2 tesóm is). De ha átkattant az agya, akkor semmi sem volt szent, ordított, csapkolodott, verekedett...

Anyám termeszetesen mindig megbocsátott neki és teszi ezt a mai napig is.

24 evesen jőttem el otthonról, nem azt mondom, hogy haraggal, de hirtelen felindulasból.

Nevelőapámmal csak "romlik a helyzet". Míg gyerekkorunkban ugy havi 2-3alkalimmal "őrült meg" max, addigra mára kb minden napra jut valami, amiért ordíthat. Beleköt az élő fába is konkrétan, ha olyanja van.

Volt olyan, mentem fel hozzájuk, épp hülye napja volt, kijelentette többet nem tehetem be oda a lábam, mert nem atjáróház, nincs szükségük vendégekre. Anyám leordította, az ő háza, azt enged be akit akar. Anyámmal úgy viszonylag jó a viszonyom, egyedül nevelőapám miatt neheztelek rá. Hogy egyszerűen 20éve ki kellett volna dobnia.


2 éve meghalt az anyja. Anyámmal eladatta a városi "kúriát", leköltöztek vidékre a szülői házba, a városi ház árábol felujjították fullosra. De ez nevelőapám nevén van, anyámnak nagyjából semmi köze hozzá papíron.


Ma voltunk náluk. Pont elkaptam a bolond napját. Piszkálódott már mikor odamentünk, de nem vettem magamra. Anyához mentem, nem hozzá. Végül addig addig csesztetett, hogy elpattant az agyam, összevesztünk nagyon durván. Anyám próbált közénk állni, de nem ment neki.

Nevelőapám kijelentette, többet oda be nem tehetem a lábam, mert rámhívja a rendőröket. Anyám meg nem tehet semmit, nem az ő háza.

Annyira "rövid pórázon" tartja anyámat, anya nem jöhet hozzánk, pontosabban kb sehova a dolgán kívül. Ha pl elmegy boltba, es egy órán belül nem ér haza, már megy az ordítás...


Tudom, anyámnak kellene lépnie, míg ő ebbe beletörődik, addig nem tudok mit csinálni. Kb 1 éve döbbent rá, hogy ez igy nem jó, de mégis hitegeti magát, mert ha jó napja van nevelőapámnak, akkor viszont öröm és boldogság minden.

Én oda többet nem megyek. Az tuti. Anyám nem jön hozzánk, meg sehova, hogy találkozzunk.

Viszont anyámmal tartanám a kapcsolatot, az unokáit is imádja.

Csak egyszerűen a papucsnál is papucsabb, hogy a sarkára álljon. Én meg nem tehetek érte semmit.


2022. jan. 1. 18:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

-Miért nyüszít a kutya?

-Mert szegbe ült, s fáj neki.

-S miért nem áll fel?

-Mert nem fáj eléggé.

2022. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1 ??? Köszi eme csodás párbeszédet, de ettől nem lettem előrébb
2022. jan. 1. 18:50
 3/20 anonim ***** válasza:
99%
Kb semmit anyad nem fog valtoztatni. Okorseg volf eleadni a hazat. Soha nem szabad eladni a sajatot a kozosert. Szerintem anyad nalad fog kikotni.
2022. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Mi a kérdés?
2022. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

"Köszi eme csodás párbeszédet, de ettől nem lettem előrébb"


De igen. Ne menj többet hozzájuk. Anyád magának csinálta a karriert, sose fogja elhagyni ezt az embert, vagy megvédeni magát. NEKI ez így JÓ és ebbe innentől neked sincs beleszólásod. :) Anyáddal ettől függetlenül találkozhatnál persze máshol is.

2022. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Az anyád végtelenül buta nő sajnos. Nem tudsz mit tenni. Ha a nevelőapád nevén van a ház és tiltja h odamenj, akkor ez van.
2022. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
3! Nálam biztos nem... ezt kijelentettem neki mikor eladta.
2022. jan. 1. 19:12
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Búcsúzz el anyádtól, mert 5 év múlva már nem lesz. Az is lehet, hogy egy év múlva se. Vagy agyoncsapja, vagy rákot kap.
2022. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos te érdemben kb semmit, anyukáddal próbálj meg minél többet beszélni online (ha máshogy nem lehet) nehogy valami baj legyen...


Ami még szintén fontos lenne hogy anyukádnak legyen tulajdonrésze (jól fogalmazok?).


A testvéreid kiskorúak ? Mert ha megveri anyukádat, (és van nyoma) vetet látleletet, abból komoly dolgok is lehetnek.

2022. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
18 és 13 évesek a tesóim. Tulajdonrész, igen jól fogalmazol, tuti nem lesz neki, mert nevelőapám nem fogja rá is iratni az tuti
2022. jan. 1. 19:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!