Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, édesanyámmal nagyon rossz a kapcsolatom, mert szerinte nem tudom betartani a szabályokat, hogy érjek haza este 8 órára és ilyesmik.Van egy párom már lassan 2 éve akinél nem aludhatok ott és nem lehetek tovább este 8-nál tovább.Múltkori esetben fél 9-re értem haza és felpofozott. Menekülök a páromhoz mindennap, mert orditozik velem, hogy hülye vagyok és eszetlen és nem tudom betartani amit ők kérnek. Párom nekik nem szimpatikus pedig tök kedves volt a családdal és mikor rossz volt az anyagi helyzetünk étellel kedveskedett. Egy folytában anya a baráti körnek, ismerősöknek elhord mindennek aminek a 99% nem igaz.Mindig megbánt valamivel és felpofoz ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja.

2022. febr. 2. 22:21
1 2
 1/16 anonim válasza:
85%

hagyd ott, egy ideig koltozz a parodhoz

utana rajon valamit rosszul csinalt

2022. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elakarok költözi, de apám meg azt mondta minden módon haza fog rángatni vagy csinál valami olyat amivel haza juttat. Félek tőle is és nem tudom mit tegyek.
2022. febr. 2. 22:30
 3/16 A kérdező kommentje:
Költözni*
2022. febr. 2. 22:30
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
18-vagy, onnantól jogilag megteheted hogy elköltözöl.
2022. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
18 éves elmúltál ha haza akar vinni a párodtól rendőrt hívsz és kész
2022. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Párodhoz költöznél? És ő el is tartana? Ő már dolgozik? Hány éves? Remélem, nem a szüleid korosztálya.

Jól sejtem, hogy még középiskolába jársz? Hát hogy a fenébe ne kéne hazaérned időben, ha másnap iskolába kell menned?

Nem mondom, hogy minden este ragaszkodnék az este 8 órához, és biztos nem ütnélek meg, hogy egyszer fél 9-re érnél haza, ill. engedném, hogy időnként a párodnál alhass, de azért én nem látom olyan egyoldalúnak a helyzetet. A szüleidnek is van igazsága ebben a konfliktusban. Lehetnének rugalmasabbak, de van igazság azokban, amiket megkövetelnek.

2022. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Savlekotő ***** válasza:
75%
Kihasználja hogy rettegsz,nem rángathat haza mert az személyi szabadság megsértése ,az a baj 18 évesen nem tudod a jogaidat mert pont erről szól a bántalmazó társ férj szülő,fokozaton épít le hogy magadtól maradj a közelébe.. Menj,senki nem visz haza a rendőr se,ha oda megy,rendőrt hívsz egyből ő lesz aki haza megy,szépen titokban uj számla telefon,munka költözés,kérj több baráttó segitséget,mindenről hang felvétel,ne legyel tovább 999999 edik áldozat.
2022. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem menj haza 8-ra és érettségizz le!:) Később több lehetőséged lesz.
2022. febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

Feltéve, hogy a tanulmányaiddal nincs baj és a házimunka rád eső részét ellátod, anyádnak semmi értelmes indoka nincs arra, hogy téged 20:00-ra hazarángasson. Lehetősége van rá.

Az nem derül ki az írásból, hogy megbeszélted-e a helyzetet anyáddal - a részedről - normális hangon, hogy tkp. mi a baja úgy általában, és a 20 utáni hazaérkezéssel, és mit tehetnél, hogy elfogadja a kisebb késést stb.

Amíg anyád(ék) tart(anak) el, addig zsarolhatnak stb. A legjobban úgy jársz, ha hazamész 20:00-ra, tanulsz, utána munkát szerzel és elköltözöl.

2022. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

18 éves korod felett nincs semmi joguk ahhoz, hogy hazarángassanak.

Viszont: nincs megélhetésed, abóbl pedig semmi jó nem származik, ha a párod tart el.

A legnagyobb hiba, amit ilyenkor elkövetnek a nők, hogy odaköltöznek a pasi nyakára, és gyorsan szülnek egypár gyereket. 1-2-3 év múéva a pasi kidob, és ott állsz majd egy rakás pulyával a nyakadon, pénz nélkül, iskola nélkül, nulla munkatapasztalattal, és a nagy "megoldás" természetesen az lesz, hogy odamenekülsz egy másik palihoz, aki szintén megalázóan bán majd veled, ki leszel szolgáltatva, újabb gyerek, stb. Úgy elcseszed az életedet, hogy a Jóisten nem fogja rendbe hozni soha.

Legalább annyi eszed legyen, hogy nem állsz neki szülni! Odaköltözhetsz a pasihoz, de ne tartasd ki magad vele, hanem menj dolgozni! És lehetőleg költözz el tőle, mert az ilyen kiszolgáltatottságon alapuló kapcsolat nem vezet jóra. Persze, tudom, a te pasid a legrendesebb a világon. Mindenki ezt szokta hinni eleinte.

2022. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!