Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamasz (13-16) gyereketeknek...

Kamasz (13-16) gyereketeknek hogy próbáljátok megismerni a (párkapcsolati) barátját/barátnőjét?

Figyelt kérdés

Csak figyelitek, amikor nálatok van/a gyereketektől kérdeztek/beszélgettek vele (mármint a baráttal/barátnővel)/konkrétan rákérdeztek tőle a kapcsolatról való elképzeléseire?

Nem próbálom, mert: nem rám tartozik.

: Nem érdekel.


2022. febr. 4. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Beszélgetek a gyerekemmel mit kell tudni róla, ha szeretne bővebben mesélni meghallgatom, de ennél jobban nem folyok bele. A másikkal nem beszélek, nem is szeretném ha hazahozná. Semmi szükség rá ennyi idősen. Randizgassanak a városban és ennyi.
2022. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

"a kapcsolatról való elképzeléseire"


13-16 éves gyereknél? :)

Az, hogy nem érdekel a 13-16 éves gyereked meg semmi közöd az életéhez, az erősen érthetetlen egy szülő esetében.


Szerintem te inkább a gyerek vagy, nem a szülő :)

2022. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
29%
Ha csak kb. jó nvelésben részesül a gyerek, akkor a szülő tudja, hogy most x helyen van y-nal - elvileg - házi feléadatot csinálni, most edzésen, most w-vel z helyen korcsolyázni. A gyerekek otthonai egymás közt jönnek mennek, és aki gyakran megfordul nálatok, az jó eséllyel "barát(nő)".
2022. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Én leginkább természetesen viselkedem, nem vizslatok, nem kérdezgetek, de főleg nem csinálok magamból hülyét, hogy faggassak egy gyereket a kapcsolati terveiről.

Viszont a normális viselkedésem gyümölcse, hogy barátok, barátnők önként csacsognak nekem és máris kialakul egy beszélgetés, miközben én teszem a dolgom, mondjuk főzök, vagy iszom a kávém a nappaliban.

2022. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
A 13 és a 16 évesnél komoly különbség van, az első gyerek szerelem a 2. Inkább már tini párkapcsolat. Ennek tudatában máshogyan is kezelem a kettőt.(nyilván ez a körülöttem levő gyerekekre vonatkozik) Egy 13 éves fele érdeklődést mutatok, ha szeretne beszélni róla meghallgatom, ha ker tanácsot adok stb. De azért ne vicceskedjünk már, hogy ott aludjon, esetleg a szándékairól fagassam (ez utóbbi mondjuk minden életkorban gáz). A 16 évesébe sem folyók bele, de azt mar kapcsolatnak kezelem nem “kis barátnak”, örülnék ha bemutatná, ha látnám kivel tölti az idejét, de ezt sem erőltetem, ha nem szeretné azt is tiszteletben tartom, ha mégis akkor nyilván beszélgetek vele, de ez inkább társalgás, ha valami konkrét dolgot tudni szeretnek a gyerekem fogom megkérdezni.
2022. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Bár nálam ez még jövő idő (kisebbek a gyerekeim), de én először a gyerekemet kérdezném, mit tud róla, hogyan ismerkedtek meg stb.

Ha nálunk lenne, kicsit kérdezgetném hova jár, mik a kedvenc tantárgyai, van-e elképzelése a továbbtanulásáról, mivel foglalkozik szívesen szabad idejében. Kérdezgetném a szüleiről is, mivel foglalkoznak, együtt élnek-e vagy elváltak stb.


"konkrétan rákérdeztek tőle a kapcsolatról való elképzeléseire?"

Itt nem tudom, mire gondoltál. 13-16 éves gyerektől hülyeség megkérdezni, hogy házasságban vagy papír nélküli együttélésben gondolkodik, vagy hogy hány gyereket akar majdani párjától stb.

2022. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyira hogy még ne okozzon kényelmetlenséget, elég vékony a határvonal e téren.
2022. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

13 évesen? Oké...


Egyébként milyen különös, beszélgetnék a gyerekemmel, meg a másikkal is.

2022. febr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
A 15 éves gyerekem olyan szinten kocka, hogy attól tartok, az unokáim kislaptopok és kistelefonok lesznek....
2022. febr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szigorúan asztalnál enni! Asztalnál te is részese lehetsz a beszélgetésnek a lehetséges új családtaggal.


Amikor mennének valahová felajánlod, hogy elviszed őket vagy hazaviszed edzésről, iskolából...


Esetleg egyik családi ebédre elhívni.


Így nem lesz faggatás, hanem közös program.

2022. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!