Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nincs otthon semmi a hűtőben...

Nincs otthon semmi a hűtőben és mégis baj, hogy vásárolok?

Figyelt kérdés
Párommal már hétköznaponként külön élünk a szülőktől, de hétvégén ott szoktunk lenni. Szeretem ha kinyitom a hűtőt/kamrát és van ez-az, találok valami finomat. Ők spórolás miatt nem vesznek szinte semmit, egészségtelenül nap mint nap kenyeret esznek valamivel. Ha bevásárolok akkor az a baj, hogy rájuk költök, de elfogy persze minden amit veszek. Ezen sokszor összeveszünk. Mi lehet a megoldás? Ha viszek az a baj. Ha mondom, hogy vegyen egy kiló húst, mert megfőzném akkor meg nem vesz, mert drága.

2022. febr. 13. 01:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Mi ebben a bonyolult: Megmondták ne vásárolj oda, hát ne vásárolj oda, fogadd el hogy nekik úgy jó.
2022. febr. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
89%
Mivel már nem ott élsz, így csökkent a beleszólásod a dolgaikba ezeken a területeken. Ha nekik nem fontos, hogy egészségesebben és változatosabban étkezzenek és a segítséget is inkább elutasítják, akkor te nem tudsz mit tenni. Ha mégis szeretnéd, hogy legalább hétvégén egyenek főtt ételeket, akkor próbáld meg azt még utolsó lehetőségként, hogy ha úgyis te adsz ki pénzt a hozzávalókra, akkor inkább csináld meg otthon és vidd el hétvégén valami olyan szöveggel, hogy túl sokat csináltál, nem akarjátok kidobni vagy bármi ilyesmi. Ha erre is neked ugranak, akkor engedd el a dolgot. Illetve te tudod, ha szeretnél róluk gondoskodni, akkor muszáj leszel eltűrni a veszekedést és vagy megszokják és ráunnak a vitákra, vagy te szokod meg a vitát és megtanulod kezelni.
2022. febr. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%
El szoktál takarítani, ha főzöl valamit náluk? Mondjuk mosogatni?, felsöpörni, amit a földre ügyeskedsz?
2022. febr. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell oda vásárolni és a hétvégéket se kell ott tölteni.
2022. febr. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Rendelj magadnak kajat.
2022. febr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell odajárni hévégéken és föleg nem kell úgy tenni, mintha te laknál ott és te dönthetnéd el, mi legyen az ö hütöjükben meg mit egyenek!
2022. febr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Miért vásárolsz? Megmondták, hogy ne tedd.


Nem kell felvágni - mert ők pontosan így érzékelik azt, amit csinálsz.

Ha valami zavar, viszel magaddal kaját, és kész.

2022. febr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
Az már megint más, hogy én biztosan nem járnék haza hétvégente, mert felnőttem, leváltam apuékról, és a hétvégét szeretném normálisan eltölteni pl kirándulás vagy amihez kedvem van.
2022. febr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha hétvégén mentek, akkor viszed a kész kaját- nekik is - hogy ne éhezzetek, a többivel ne törődj, mert láthatóan zavarja őket!
2022. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Egyébiránt pl nálunk hétvégén igencsak üres a hűtő. Ugyanis én házhoz rendelem az élelmiszert, heti menutervet írva, így mindig csak az van itthon, amire szükség van.
2022. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!