Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miért akarja, hogy...

Az anyám miért akarja, hogy szüljek, mikor tőle azt hallgattam folyamatosan, hogy én tettem tönkre az életét?

Figyelt kérdés

22 éves volt, mikor születtem.

Apámmal akkor már 1 éve házasok voltak, de a lánykérés is teljesen abnormális volt nekem... 3 hónapot randiztak, majd anyám közölte az apámmal, hogy vagy elveszi feleségül, vagy fejezzék be az egészet, mert ő játékokra nem ér rá.

Mondanom sem kell, hogy 4 éves koromra el is váltak.


Utána anyámnak még 3 házassága volt, és mindig azt hallgattam, hogy én nehezítem az életét, mert hogy rám kell minden pénzét költenie, a "szemét apám" semmiben nem segít. Meg hogy miattam házasodott újra, ha az aktuális férje éppen szemét volt velem, akkor anyám válasza az volt, hogy "tegyem össze a két kezem, hogy egyáltalán elvisel".


Apám a mai napig nem foglalkozik velem, lett még három gyereke három másik nőtől. Azok is csak addig voltak érdekesek neki, amíg tartott a nagy szerelem.


Ilyen családi háttérrel én nem szeretnék gyereket, egyáltalán nem érzem rá magam alkalmasnak. Viszont 25 leszek, az anyám egy ideje folyamatosan azzal jön, hogy mikor lesz már unoka, ő ilyen idős korában már feleség és anya volt és hogy az egyik barátnőm már menyasszony, a másiknál a második gyerek jön, én mikor fogok már ilyesmit dobni?!

Sokkal rosszabb embernek érezném magam, ha bevállalnék egy instabil kapcsolatba kisbabát úgy, hogy nem is vágyom rá teljes szívemből, nem is érzem, hogy megfelelő ember lennék egy ekkora felelősséggel járó dologra.. Félek, hogy egész életemben ezt kell majd hallgatnom tőle, és ahogy felhozza, rögtön 180 lesz a vérnyomásom.

Pedig ő sem volt jó anya, és ezt mondja is, hogy nálam valami nagyon félrement, amiről csak ő tehet.


2022. febr. 21. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Tekintve, hogy anyukád egy bunkó állat, és nem is a legélesebb kés a fiókban, nem tudom a kijelentésiben miért keresel logikát.

Sajnálom.

2022. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Rossz lehetett ennyire egyszerű és buta ember mellett felnőnöd, sajnálom!
2022. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hú de mérgező, energiavámpír anyád van. Mondd meg neki, hogy ha babázni akar, akkor menjen el babysitterkedni vagy fogadjon örökbe, ne rajtad keresztül akarja kiélni magát. Nekem egyébként már az is fura, hogy ezek után, amiket mond neked, még szóba állsz vele és meghallgatod,ne adj isten, foglalkozol azzal, amit mond. Kit érdekel? Ha nem akarsz gyereket vállalni, akkor ne tedd, senkinek nem tartozol magyarázattal ezért, még az anyádnak sem. Ha úgy szülsz, hogy nem akarsz gyereket, nem csak a saját életedet teszed tönkre, hanem a gyerekét is, aki aztán végképp nem tehet semmiről. Amúgy pedig abban az időben, mikor te születtél, egészen más világ volt, jó lenne, ha ez is tudatosulna egyesekben. És attól, hogy valaki tudatosan nem vállal gyereket, még nem ér kevesebbet nem igaz, hogy az életnek kizárólag a gyerekvállalás ad értelmet.

Én a helyedben kissé hanyagolnám a kapcsolatot az anyáddal.

2022. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
A te életedről, ill. a te testedről van szó, amihez senki másnak nincs köze, még anyukádnak sem.
2022. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Merj őszinte lenni vele. Finoman megfogalmazva, de ugyanezt amit itt is elmondtál, az ő orra alá is odadörgölheted. Mond meg neki, hogy vagy az évekkel ezelőtti Anyádat nem érted, aki panaszkodott, hogy miért verte őt az isten gyermekkel, aki a terhére van, vagy a mostanit nem érted, aki nemhogy gyereket, de unokát is akar. Mond meg, hogy bárhogy igyekszel is következetességet keresni a történtekben - mindig csak az ellentmondást találod meg. Segítsen megoldani a rejtélyt.

És ne hagyd magad leugatni! Az, hogy milyen kedve van éppen, az más káposzta...

2022. febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Én 24-éves vagyok és anyukám pont annyi éves volt amikor én születettem és még nekem sincs gyerekem de nem is kell még vagy 10-évig
2022. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%
Abban bízik, hogy te jobban csinálnád.
2022. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Ne hallgass rá, majd te eldöntöd az évek során, hogy mit szeretnél.
2022. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ne hagyd hogy o diktalja az eletedet. akkor szulj amikor akarsz. ha soha, akkor soha, ne hagyd hogy ezt mas dontse el helyetted
2022. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
sokan vannak ugy vele, hogy ha nekik sz4r volt az életük,nehogy már a gyereküknek jobb legyen...
2022. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!