Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen elvek mentén nevelnéd...

Milyen elvek mentén nevelnéd a gyerekeidet?

Figyelt kérdés
Úgy, ahogy téged neveltek, vagy felülírnád azt? Liberálisan, vagy konzervatívan nevelnéd a gyerekeidet?

2022. febr. 22. 01:09
A kérdező szavazást indított:
Teljesen mértékben úgy nevelném a gyerekeimet, mint ahogy a szüleim engem.
Bizonyos dolgokat megtartanék, bizonyos dolgokat máshogy csinálnék a nevelésben.
Teljes mértékben felülírnám a szüleim nevelési mintáit.
121 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%
Liberálisan. A szuleim nagyjabol mindent engedtek a maga idejében, oltozhettem ugy ahogy akartam, oda mehettem ahova akartam (pl nem kellett könyörögni hogy elengedjenek egy hazibuliba 16 evesen), nem ellenorizgettek feleslegesen stb, pont ezek miatt nem is zullottem el, es teljesen normalisan teltek/telnek a tini éveim, megbíznak bennem, sosem csinaltam hulyeseget, ellenben azokkal a barataimmal/ismerőseimmel akiknek a szülei mindent tiltottak foggal körömmel, pont azokbol lettek drogos kvák. :D Nekem tetszett ahogy szuleim neveltek, tanulással se bsztattak, de azert megis éreztetve volt hogy ne hanyagoljam el a dolgot, aztan mindig hoztam a 4,5os átlagot, most meg egyetemre jarok. Nem tudom pontosan mire gondoltal nevelés alatt, nekem ez jutott eszembe. Egy viszont tuti, nalunk nagyon kimaradtak ezek a beszélgetések, lelkizesek, sztorizgatasok, nem nagyon tudnak anyamek nagyon semmit az eletemrol, mirol mit gondolok stb, ezt nem szeretnem tovabbvinni, szeretnem ismerni a gyerekemet.
2022. febr. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%
A logikusságot, az észszerűséget vinném tovább egyedül, na meg az állatszeretetet, de semmi mást.
2022. febr. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
29%
Az állattal is törődni kell, azt sem csak úgy tartják. Az elsőt abszolút nem nevelték sajnos...
2022. febr. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
87%
Liberális
2022. febr. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%
Sosem gondolkodtam rajta ez a gyerek kérdés is nagyon de nagyon távlati, ha egyáltalán lesz.
2022. febr. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%

Az én szüleim, pontosan inkább anyám (apám 11 éves korom óta nem része az életemnek) nevelésének max. a generalizált szorongásomat és az OCD-met köszönhetem, annyira belém lett verve, hogy a világ veszélyes hely. Lányként rettegnem kell, ha kilépek az utcára, ide sem mehetek, oda sem mehetek, ha adódik bármiféle konfliktus, azt üvöltözéssel, csendbüntetéssel (napokig nem szólunk a másikhoz, csak kerülgetjük egymást a lakásban befeszülten, már amikor kénytelenek vagyunk elhagyni a szobánkat), esetenként egy pofonnal vagy egy megrángatással kell kezelni, és kuss a nevem, mert én vagyok a gyerek, ő meg a tekintély. Közben természetesen mindig mondjak el mindent, csakis a színtiszta igazságot, ne legyenek titkaim, még ha ennek a folyamatos egyoldalú lebaszás is lesz az ára. Ha négyesnél rosszabb jegyet viszek haza, vagy 18 évesen megiszok egy sört a barátaim társaságában, vége van a világnak. Ha nem csak és kizárólag az ellenkező nem vonz, még inkább vége van. Azt majd ő eldönti, hogy melyik csávó méltó arra, hogy összejöjjek vele, mert ő a tapasztalt, én meg huszonéves létemre is csak egy gyerek, akit palira lehet venni. Ha nem az általa favorizált pártra szavazok, készüljek egy hétnyi rám nézni sem akarásra.

Hirtelen ezek jutnak eszembe. Köszönöm, nem akarok a saját gyerekemből önbizalomhiányos, szorongó, más emberek felé nyitni nem merő szerencsétlenséget csinálni, amilyen én is lettem/voltam.

2022. febr. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
13%
✝️ KERESZTÉNY KONZERVATÍV ! (az alapja legalábbis )
2022. febr. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
65%

Engem a szüleim jól neveltek, bár azóta sok dolog változott, így csak az alapok maradnának.


Telefont,internetet próbálnám 6-8 éves korig távoltartani és utána is 12 éves korig korlátozni.

Vallást nem erőltetném rá, meg lenne keresztelve, aztán döntse el akar e hinni.

LMBTQ. Ez egy nehéz kérdés, ha addigra még lesz beleszólásom, akkor hagyom hogy magától alakuljon a dolog. Ha pl a TVben lát melegeket, akkor elmondom, hogy van ilyen és ennyi.


Hirtelen ennyi jut eszembe

2022. febr. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
79%
Liberálisan. Anyámék homofobok, de én a saját gyerekemet elfogadova nevelnem. Azt szeretném, hogy legyen nagyon empatikus, és az érzelmi intelligenciaja is magas legyen.
2022. febr. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
86%

Hasonló neveltetésem volt, mint az elsőnek. Én se züllöttem el, sőt. Valahogy pont ellentétes hatást váltott ki az, hogy megbíztak bennem.

Amúgy mi is azt hittük a bátyáimmal, hogy nem ellenőrizgetnek. Mi már a digitális bennszülött generáció voltunk, ha anyu vagy apu új telót kapott, mi kellett mindent megtanítsunk nekik rajta. Ehhez képest az utóbbi pár évben (mind 3-an 20 fölöttiek vagyunk már) kiderült, hogy rendszeresen nézték az előzményeinket gépen :D


Egyébként hasonlóan nevelném a gyerekeimet, csak jobban elmagyaráznám, hogy gyerekként is van joga és lehet véleménye. Ez sajnos nálunk nem volt anno így, a tanárok hatalmas felsőbbrendűségi érzéssel tanítottak, és nagyon durva igazságtalanságok voltak. Pl. bátyám egyszer rossz fát tett a tűzre, és a tanár hozzávágta emiatt a cserépkályhához (az volt a fűtés az iskolánkban még anno). A szüleink azt hitték a tanár részéről jogos volt, pedig ők nem hittek a verésben, mint fenyítés. Ha viszont ilyent tenne egy tanár a gyerekemmel én meg sem állnék a perig.

2022. febr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!