Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedülélő, több évtizede...

Egyedülélő, több évtizede nyugdíjas "unatkozó" szülőnek mit mondjak?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, életem egyik rossz döntése volt, hogy az apámtól kb 50m-re építkeztünk. Most 74 éves, egyedül él, elváltak az anyámmal. Depressziós, lelki beteg, nem találja fel magát, kezdődő agyi problémái vannak amiket nem ismer be. A problémám ami most már nagyon zavaró: unalmában állandóan minket les. Ha valaki jön hozzám és a kapuban beszélgetünk, odajön, megáll és 10cm-ről megnézi az illetőt, hallgatja hogy mit beszélünk, nem megy el amíg az ott van.Annyira megalázó! Ha tudja, hogy megyünk valahová már előtte fél órával a ház előtt járkál, ha nem indulunk "időben" bejön, az ablakon les be hogy mit csinálunk, miért nem megyünk. Ha elmegyünk valahová, a gyereket faggatja hogy hol voltunk, minek voltunk, minek kell mindig menni. Minden percemet tud, mikor jöttem haza mikor mentem el, melyik autóval stb... Nem lehet semmiért szólni, mert sértődés van pl: ha beteg akkor is átjön, mert nem fűt, spórol (pedig nem kevés a nyugdíja), itt melegszik, és mindig elkapunk minden betegséget tőle. Nem mossa a ruháit, nem tisztálkodik, olyan helyekre jár ahol hajléktalanok is vannak. Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Nem lehet vele sajnos beszélni, makacs, öntörvényű, szellemileg már leépülőfélben van amit nem ismer be. Szeretnénk a saját életünket élni!

2022. márc. 3. 18:25
1 2 3
 1/22 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

1. Már lényegében semmit, csak várni az aratómunkást. Ha orvosilag indokolható lesz, akkor az idősotthoni elhelyezés lesz majd még hárható.

2. Kerítéssel, függönnyel stb. meg kell előzni a "rálátást", ha nem lát be, akkor csökken - elvileg - az átjárási motivációja.

3. A betegség áthordás, igénytelenség csak egyenes kommunikációval értethető meg. Ha egyáltalán. Ezen nem hiányosságait jogotok van szóvá tenni, és ugyancsak jogotok van limitálni a látogatásait.

2022. márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonymousreview60 ***** válasza:
86%
Nyilván azért járnát, mert ingerszegényen él. Ennek a depressziója vagy a személyiségi hülyesége is az oka. Elfoglaltsággal esetleg csökkenne a dolog.
2022. márc. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Sötétítő az ablakokra hogy ne lásson át,be is zárhatod a kaput,a vendégekkel meg szépen közöld,hogy ilyen édes apukád és megfogják érteni
2022. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2-es. Ha lehúzom a redőnyt, és nem lát be, akkor másnap megkapom, hogy miért húztam le. Ha bezárom az ajtót, mert mondjuk elviszem fürdetni a fiam, másnap megkapom hogy bezártam előtte az ajtót. Sajnos annyira leépült, hogy nem fogja fel a dolgokat. A szellemi leépülésen kívül fizikailag nagyon jó állapotban van. A kiskaput megcsináltuk elektromosra, hogy kóddal lehessen bejönni, sajnos nem használhatjuk, mert azt mondta, azért csináltuk, hogy ő ne tudjon bejönni,de ezt senki sem mondta. Így maradt hagyományos. Ingerszegény életéről csak ő tehet. Már lassan 30 éve egyedül él,keresnie kellett volna valakit, de sajnos senki sem maradna vele. Velem 6 éves korom óta nem foglalkozott, anyám nevelt 2 előző házassága gyerekeivel együtt. Sajnos csak itt voltak eladó telkek akkor ahol ő is vett, és így kerültünk ide. Nem tudja magát elfoglalni, állandóan a múlton gondolkodik, másokkal foglalkozik, főleg velünk :-(
2022. márc. 3. 19:04
 5/22 A kérdező kommentje:
3-as. Ha nem lát be, akkor másnap leb...sz érte, vagy bejön és kész.Kaput nem zárhatom, meg is ölne szerintem. A vendégekkel nem tudok közölni ilyesmit, mert addig nem megy haza amíg nálam ott van valaki.Hallgatja hogy miről van szó. Gondol egyet és megjelenik, mászkál a ház előtt mint egy bolond, a szomszédok meg néznek. Lesi mikor érünk haza, szarik rá hogy fáradtak vagyunk, átöltöznénk, ennénk stb... bejön és odaül. Azt hiszi másnak is abból áll az élete mint neki. Tegnap már elég bunkón rászóltam, mert nagyon kivoltam már tőle, aztán még neki áll feljebb. Sajnos ő úgy nevelkedett, hogy a gyerekek kiszolgálták a szülőket, és ő is így gondolkodik. Még neki állt feljebb, hogy hogy beszélek. segítsetek hogy mit lehetne neki mondani? Nem akarok veszekedést. De nagyon nehéz így élni :-(
2022. márc. 3. 19:13
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem igazán értem, miért gond, ha megsértődik azon, hogy leengedted a redőnyt, hogy ne leskelődjön be, vagy azon bosszankodik, hogy bezártad az ajtót. Olyan mintha nem igazán nőttél volna fel, fontosabb neked, hogy ő mit gondol (miközben egyáltalán nincs igaza), mint a saját családod, gyereked jólléte, szellemi épsége.
2022. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Házat eladni, messze költözni. Semmi más. És kezdd el az idősotthoni elhelyezés bogarát elültetni a fejébe és keresni egyet, mert nagyon hamarosan önellátásra alkalmatlan lesz.
2022. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
3 vagyok, sajnos csak kettő választásod van, vagy eladod a házat, és elköltöztök. Vagy minél hamarabb idős otthon ha nem akaratából,de a beleegyezése nélkül is, nagyon sajnálom hogy így alakult
2022. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy képzeled, hogy a beleegyezése nélkül, 8-as!? Ahhoz a bíróságnak kell többszöri szakvélemény alapján beszámíthatatlannak minősítenie.
2022. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szülőkhöz közel élni dolog ez az ismerősi körben kb sehol nem jött be hosszútávon, mégis rengetegen választják ezt.
2022. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!