Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal felnőttként hogyan...

Fiatal felnőttként hogyan élted meg a külföldre költözést?

Figyelt kérdés
fél évre amerikába megyek cserediáknak. ez lesz az első alkalom hogy ilyen messzire megyek huzamos időre. hogyan enyhítsem majd a honvágyat, szüleim, testvéreim hiányát?
2022. ápr. 10. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt használd ki minél jobban az ott töltött idődet. Ismerkedj, járj társaságba, fedezd fel a környezetedet, amennyire az időd és a lehetőséged engedi. Ez azért is jó, mert annál kevésbé azon jár az agyad, hogy sajnáld magad a távolság meg a szüleid hiánya miatt, másrészt meg később bánnád, ha inkább begubózva töltötted volna ezt az időszakot ahelyett, hogy megéld. Hidd el, ha elég dolgod lesz, és elég programot szervezel magadnak, alig lesz időd a hiányzó dolgokat agyalni.

Másrészt rendszeresítsetek időpontokat a kommunikációra. Az időeltolódás miatt ez amúgy is átgondolást igényel, de én pl úgy kommunikáltam, hogy naponta-kétnaponta e-mailt/üzenetet váltottunk, hetente egyszer pedig videochateltünk. Ha megvan a rendszeresség, könnyebben átvészelhető szerintem, meg van is mit várni, mire az idő letelik, pedig lesz mit mesélni is :)

2022. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Imádtam... és még 1000 km-ről is tudtak cs.szegetni, szóval elég hamar minimálisra szorítottam a kommunikációt. :)
2022. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Én közel 23 éves koromban költöztem Londonba. Fél év villámgyorsan el fog menni. Ahogy az első kommentelő írta. Használd ki azt az időt amíg ott vagy és menj el annyi helyre amennyire csak tudsz. Ezalatt a fél év alatt rengeteg mindent megtapasztalhatsz a más népek kultúrájából, bizonyos dolgokhoz való hozzáállásukból. Sok dolog hasznodra fog válni ha nem csak a szobádban üldögélsz mobilt nyomkodva. Plusz nyelvet is könnyebben fogod tanulni és még magabiztosságot is fogsz nyerni az élet számos területén.
2022. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%
Első 1-2 hét rossz angyon, aztán megszokja az ember.
2022. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!