Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekek jobban szeretik a...

A gyerekek jobban szeretik a nagyszülőket mint a szülőket?

Figyelt kérdés

Nagyon sok esetben úgy látom (bár nem biztos hogy így is van) mintha a gyerekek jobban szeretnék a nagyszülőket mint a szülőket.

Baj ha ez engem kicsit zavar? Az én gyerekem még kicsi. Kissé szeretet hiányos vagyok. Ennek a történte hosszú. A lényeg a rossz családi múlt..

Anyósommal alig jövök ki jól

Bár szereti a gyerekem imádja amivel nincs baj és a gyerekem is szereti őt. Viszont kicsit féltékeny is vagyok mert néha olyan mintha őt jobban szeretné.. és mintha anyósom is azt akarná hogy őt jobban szeresse.. állandóan zavarja őt ha ott vagyok a közelbe. Mindig megjegyzéseket tesz "jajj már anyad megjött sz.rj le engem akkor" rendesen mérges rám.. de meg is úgy érzem higy őt jobban szereti


Bocsánat a buta kérdésért de nehéz múlttal kicsit másképp gondolkozik az ember .


2022. máj. 12. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem “attól függ”. Én bár szerettem a szüleim, végül a nagy szüleim jobban szerettem, mert bennük több őszinte szeretetet találtam. Az anyukám nem kedvelték a az apai nagyszüleim, ez mondjuk tény. ( és nem is alaptalan )


Szerintem kötődést kell kialakítani, és általában ha ez sikerül, a gyerek úgy is az anyukájához/apukájához ragaszkodik jobban. Mindig mondják, az anyósom is, hogy na ha majd unokája lesz, milyen jó lesz, hisz a nevelés már nem az ő felelőssége, csak kényezteti őket majd. A gyerekek sokszor nem értik, miért vagy egyes esetekben szigorú. Ezért jobban kedvelik azt, akik kedveznek nekik.


Bár itt lehet nem biztosan ez a probléma, csak megérzés.


De az is lehet, csak úgy látod, hogy jobban szereti a nagymamáját, így a történetből .


Nyilván könnyebb lenne, ha az anyósod nem lenne ilyen féltékeny / kisajátító típus .


De szerintem a gyereked biztosan téged szeret a legjobban, de ezt ugye nem tudja még kimutatni :)

2022. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Úgy érzem ki akarja sajátítani ezt jól látod. Gyakran mondja hogy majd az unoka hozzá fog költözni. Meg tőlem szökni fog úgy is ... olyan bántó és sértő ez nekem

Az anyósom engem semmibe vesz. És ez nálunk alaptalan. Az én anyósom olyan ha mondok neki valamit akkor már kombinal és olyan dolgokat gondol ami meg se fordult a fejembe. És ebből adódóan haragszik rám pedig sose tettem ellene semmi rosszat .

2022. máj. 12. 21:24
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Ismered a mondást, hogy a nagyszülők és az unokáik azért jönnek ki olyan jól egymással, mert közös az "ellenseguk" :D

Mint minden szalloigeben, ebben is van némi igazság, de persze szülőktől és nagyszülőktől függ. Főleg manapság, amikor a nagyszülői szerep rengeteget változik.

2022. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én ilyen mondást meg nem hallottam..
2022. máj. 12. 21:38
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem sürgősen menj el és rakasd rendbe a fejed..


Egy nagyszülő nem neveli, csak babusgatja és kényezteti az unokát. A te dolgod nevelni, megtanínati a szabályokat, az életre felkészíteni.

A szülő minden nap ott van, ő az aki nemet mond. A nagyszülő legtöbb esetben nem minden nap van jelen. Persze, hogy érdekesebb, mint te, aki a nap 24 órájában mindig ott van..

2022. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1 voltam :) szerintem kettes arra gondol, amit én is mondtam. Te neveled őket, ok viszont csak szeretik. Az első nehéz, a második könnyű .


Nem értem az anyósod :/ ez szomorú. Én ebből azt veszem le, hogy magányos / szeretet hiányos, és most az unoka az , akivel ezt ki akarja élni, és veszélyt / riválist érez veled kapcsolatban ( pedig te vagy az anyukája, ennél erősebb kötődés szerintem nem létezik ) . A párod mit szól ehhez?

2022. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5. Itt lakunk egymás mellett és napi szinten látják egymást. Sőt

Van hogy reggeltől estig velünk van. :) előbb kérdezz utána itelkezz .

2022. máj. 12. 22:01
 8/17 A kérdező kommentje:
És gondolom a többit nem olvastad
2022. máj. 12. 22:01
 9/17 A kérdező kommentje:

6os. Így érzek én is. :(

A párom nem vonom bele ebbe mégis csak az anyja

2022. máj. 12. 22:02
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Figyu, ez nem verseny. Őket nagyszülői szeretettel szeretik. Ez egy kicsit másfajta de az egészséges lelki fejlődéshez elengedhetetlen szeretet fajta.

Az a baj, hogy te szeretet hiányos vagy, ezáltal hajlamos vagy ezeket felvenni.

Anyósod tipikus anyós féle aki miatt nehezebb minden, mert rá is tesz egy lapáttal, és téged Fúr

És van az a tény hogy a nagyszülőkért rajonganak az unokák és ott mindig jobban viselkednek mint ha a szülő is ott van.

Az 5-ös amúgy nem ír rosszat, csak undokul fogalmazta meg.


Ezeken tud segíteni egy pszichológus, traumatizál téged a múltat és ez rányomja a gyerekneveléssel kapcsolatos érzésekre a bélyeget. Emiatt hosszabb távon akaratod ellenére és minden igyekezeted mellett ismét hasonló fájdalmas helyzet tud kialakul ki közted és a gyermeked között.


Ezeket a negatív mintákat szépen le lehet tenni fel lehet dolgozni egy szakértővel.

2022. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!