Leválás a szülőkről?

Figyelt kérdés
33 éves nő vagyok, házas, 2 gyerekkel. Teljesen függetlenek vagyunk anyagilag a szüleimtől, külön lakunk (nem is túl közel egymáshoz). A lelki elszakadás viszont még nem valósult meg. A döntéseimnél a férjem után őket is megkérdezem és nagyban befolyásolja minden döntésemet, hogy ők mit mondanak. Meg akarok felelni nekik, olyan dolgokat csinálok, amikkel tudom, hogy egyetértenek, amivel nem azt elsunnyogom. Sokszor gyereknek érzem magam, pedig sürgősen fel kellene nőnöm, hisz már Anya vagyok. Mit tudnátok tanácsolni? Mit csináljak? Valahogy nem érzem magam egy felnőtt nőnek, hanem sokszor egy hülye gyereknek. Vagy a generációnk ilyen szerencsétlen és ez többekre is jellemző? Hogy legyek karakán, lelkileg erős és független ember?
2022. jún. 5. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

nincs abban semmi rossz, ha kikéred a szüleid véleményét

nem attól leszel független, ha hülyeségeket csinálsz és nem hallgatsz meg másokat

2022. jún. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De úgy érzem, hogy pl ha Anyám meghalna, akkor életképtelen lennék. El sem tudom képzelni mi lenne velem. Anyám meg simán túllépett a Nagymamám halálán, megsiratta, de ment tovább.
2022. jún. 5. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Majd el tudod képzelni, ha oda jutsz. Felesleges ezen rágódni.
2022. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha a családod számára ez nem jelent plusz terhet, neked se jelentsen.

Attól, hogy menő lett manapság 18 évesen hátat fordítani a szülőknek és vissza se nézni, nem feltétlenül követendő.

Ez persze csak akkor érvényes, ha úgy érzed, a szülők minden esetben a te és a családod érdekében adnak tanácsokat a kérdéseidre, de feltételezem, hogy így van, ha ebben a korban kikéred a véleményüket.

Addig örülj, míg megteheted, hogy gyereknek érezd magad...

2022. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

En 10 evvel vagyok idosebb, mint te es a mai napig kikerem Anyukam velemenyet bizonyos dolgokban. Mert okos es bolcs no.


Nem minden reszletet osztom meg vele az eletemnek, de ha ugy van, vele beszelek meg dolgokat.

Ora barmikor szamithatok, o sosem arul el, s mindig a legjobbat akarja nekem.

2022. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Érzelmileg nagyjából leváltam, de a fontosabb dolgokat én is megbeszélem vele, pedig mi is messze lakunk egymástól. Gyerekem, férjem nincs, csak párom, de ez így is fog maradni. Egyébként én is eléggé gyereknek érzem magam, a mindennapokban ugyan nem szorulok az anyagi segítségükre, de nekik (szüleimnek) köszönhetek minden nagyobb dolgot, amim van, hálás is vagyok nekik. Napi személyes kapcsolatra viszont nagyon nem vágynék, nem laknék túl közel sem.
2022. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Előző vagyok, 32/N
2022. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez így pont ideális szvsz.
2022. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha jó köztetek a viszony és kikéred a véleményét, avval semmi gáz nincs.
2022. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!