Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehéz egy borderline személyis...

Nehéz egy borderline személyiségzavaros anya és egy nárcisztikus személyiségzavaros apa mellett élni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az anyám orvos, az apám munkanélküli lassan 10 éve. Én egyetemre járok, viszonylag jó érettségit is írtam, nem tartom magam hülyének. A "diagnózisokban" sajnos teljesen biztos vagyok. 20 éve élek velük, feltétel nélkül segítek nekik bármiben, mostanában azonban nagyon besokalltam... Azon gondolkozom, hogy megszakítom velük a kapcsolatot. Akinek van tapasztalata, le tudná írni a véleményét? Köszönöm

2022. jún. 11. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Borderline-nal nem tudna orvos lenni
2022. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Aha... te diagnosztizáltad őket? Komoly... 😂
2022. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Azt hittem te meg pszichologus vagy.
2022. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy milyen "betegségük" van. Ha a terhedre vannak és mérgezik az életedet, cserébe kompenzációt nem kapsz (például anyagilag függsz tőlük, akkor kapsz, ha nem, akkor nem), akkor szakítsd meg minél előbb a kapcsolatot.
2022. jún. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Még ha mellé van egy toxikus testvér is mondjuk....
2022. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A borderline személyiségzavart rendes pszichológus diagnosztizálta. A nárcisztikus személyiségzavart még a pszichológusok is nehezen tudják felismerni. Aki viszont igazán ismeri a beteget, az hidd el nekem, tudja. Konkrétan megvannak ennek a kritériumai.
2022. jún. 12. 03:27
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
“ A borderline személyiségzavart rendes pszichológus diagnosztizálta” hogyne… kár, hogy a pszichológus nem orvos, max pszichiáter hozhat ilyen diagnózist
2022. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%

#6: tehat kamuzol.

A pszichológus nem orvos. Tehat diagnózist sem allithat fel .

Pont.

2022. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

6-osnak:

1. Tartsd be a válaszadásra vonatkozó szabályokat

2. Ha másokat ok nélkül sértegetsz, akkor valószínűleg a saját negatív tulajdonságaidat látod meg a másikban. Felteszem, tényleg egy gyáva féreg vagy.

2022. jún. 12. 18:12
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

en is ismerek elmebeteg orvost (talan pont borderlineos)


Na, de a lényeg: nem nehéz, csak lehetetlen.

Minden kapcsolatot ne szakits meg veluk, de 20 evesen teljesen lelkileg egeszseges szulokrol is leválnak a gyerekek. Tehat, ha teheted ideje alberletbe, ha nem, akkor csak kollegiumba koltozni, hetvegente minde fele programokon részt venni, mashol, masnal tanulni, azaz .inel kevesebb időt otthon tölteni.

Ha kevesebbet vagy velük, kevesbe sokallsz be, es kevesbe akarod a kapcaolatotok vegkepp megszakitani (amit kar lenne, mindegy milyen psziches bajuk van, mert ennel vannak sokkal rosszabbak is, igaz ez teged most nem vigasztal).

2022. jún. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!