Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyha rájönnétek hogy a 17...

Hogyha rájönnétek hogy a 17 éves gyereketek dohányzik, mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy én is napi átlagban 8 szálat elszívok, és apai szigor ide vagy oda, nem lenne hitele a szavamnak. Ti áttúrnátok a lányotok táskáját? (Mármint hogy mit szív, meg stb?)

2022. jún. 19. 23:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Egyesek szerint minnél jobban tiltod annál jobban dohanyyozni akar.


Megmutatnám neki milyen az érszükület és stb amiket okozhat.


Esetleg elmennék vele katasztrófa túristának egy tüdő ambuláns osztályhoz.

2022. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Kérnék tőle egy spagót.....
2022. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
98%

Nem, azzal, hogy áttúrod a táskáját csak elveszíted a bizalmát. Ha cigarettázni láttad, akkor mondd el neki, hogy nem egeszséges a szervezetének és, habár te dohányzol, elszomorítana, ha ő megbetegedne emiatt.

Ha ideges leszel rá és lepróbálod tiltani a dohányzásról, akkor talán mégtöbbet fog szívni épp azért, mert nem szabad. 17 éves már, szerintem elég nagy, hogy dönthessen ilyen dolgokban.

2022. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
mondjuk kezdhetned azzal hogy peldat mutatsz es leszoksz. mert igy tenyelg szart se er a szavad. amugy rengeteg kutatas bizonyitja a karos hatasait, foleg egy fejlodo szervezetre, egy eletre tonkreteheti az egeszseget. ahogy te is
2022. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%
Apám évtizedekig dohányzott (nehéz idők jöttek, a drága cigi tovább drágult, kényszerből leszokott). Nekem soha eszembe nem jutott, hogy vágyom dohányozni, vagy csak kipróbálni. Apám viszont azt mondja, nincs abban rossz, ha kipróbálom. Azonban ha elkezdenék dohányozni, azt csinálná, hogy venne 2-3 doboz cigit, levinne a ház elé, és azt a 2-3 dobozt egyszerre el kellene szívnom. Ha utána is akarom csinálni, megtehetem, de szerinte egy életre elmenne már egy doboztól a kedvem az egésztől.
2022. jún. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
Na igen, nem ajánlom én sem káros, büdös, drága...
2022. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen példamutatás után mit vártál?
2022. jún. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%
"Kislányom, láttam hogy dohányzol. Nem akarok arról papolni, hogy mennyire egészségtelen, mert én sem törődtem ezzel eddig, de most ez rádöbbentett arra, hogy nem akarok emiatt meghalni még azelőtt, hogy láthatnám az unokáimat, szóval most ettől a pillanattól kezdve többet nem szívok. Remélem te is így teszel."
2022. jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy túrnám.

Tilthatod, de ugyis megoldja, szóval felesleges

2022. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
70%
Szilvásbuktát mert azt szeretem.
2022. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!