Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi történhetett anyukámmal?...

Mi történhetett anyukámmal? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Anyukám egész életében rendszerető, magára és a környezetére igényes nő volt. Az elmúlt 5-6 évben változott meg. Fokozatosan elkezdte elhanyagolni magát, és a lakást. Nem öreg, nem demens. 53 éves. A konyhába nem tud az ember úgy bemenni, hogy ne ragadjon oda valamihez olyan zsíros minden. A hűtő, mikró undorító. A sütőben napokig is benne rohasztja a kaját is akár. Minden tiszta por és kosz. Pár éve vett egy kutyát, a kutya nem szobatiszta állandóan össze pisil mindig mindent ha nincsenek otthon. És múltkor is észre vettem, hogy a parkettára rá van száradva a ki tudja hány napos kutyahugy.Ha az ember megemlíti neki akkor vérig sértődik, hogy a kutya nem pisil sehova csak kint és nincs is kösz. Arra már rájöttem, hogy a koszost ő nem látja koszosnak.

Egyszerűen nem tudom mi történt vele.


2022. jún. 20. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Depressziós. Talán úgy lehetne segíteni, ha keresnétek valamit, ami lelkesíti.
2022. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Szürkehályog, az elveszi a látást, enyém se lát semmi piszkot azóta.
2022. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell mindent a depresszióra fogni. Ismerek olyat, aki patyolatrendet tartott, majd egy nap fogta és begyógyszerezte magát. Senki meg nem mondta volna, hogy baj van vele.

Kérdező, ha nem ott laksz, akkor menj ritkán, vagy segíts neki takarítani. Ha ott laksz, akkor segíts. Próbáld kideríteni, mi a baj. Lehet csak elfáradt, nem érdekli semmi. Vidd a kutyát sétálni. Menjetek együtt sétálni. Gondolom meg sincs nevelve.

2022. jún. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Te még otthon laksz, vagy csak észrevetted nála ezeket, amikor látogatóba mentél?


Millió oka lehet. Lehet belefáradt az életbe, hogy akár szereti a munkáját, akár nem, kénytelen reggel felkelni és dolgozni, és ezzel megy el a napja nagy része. Lehet magányos, a leírásodból nem úgy tűnik, hogy van vele valaki (ha meg igen, akkor gratula neki, mert ahol ketten élnek, ott nem kéne ilyen körülményeknek uralkodni).

2022. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én már nem otthon lakok. Anyukám biztosan nem depressziós. Jó munkája van amit szeret, jó kedvű nő.

Apukámmal meg a tesómmal él. Apukám azért próbál otthon megcsinálni dolgokat de rengeteget dolgozik és belefáradt, hogy csak ő mozdul meg. Illetve a tesóm is velük lakik.

2022. jún. 20. 19:10
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

„Apukám azért próbál otthon megcsinálni dolgokat de rengeteget dolgozik és belefáradt, hogy csak ő mozdul meg.”

Hány olyan év volt, amíg meg csak anyukád mozdult meg? Lehet, hogy ő is belefáradt.

2022. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Ismerősnél (már nem él) az elkoszosodás volt a demencia első jele. Előbb csak a lakás, utána már a ruhák is, amit felvett, meg a testi higiénia. Még se feledékeny nem volt, se más baj nem látszott rajta, de ez volt az első jel.
2022. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Könyörgöm, vannak hárman egy lakásban, és kutya vizelete a földön? És most nem anyukádat sajnálom ebben, hanem a kutyát. Ajándékozza el, ha nem foglalkozik vele rendesen. Akkor nem lesz vizelet a padlón, és talán szerencsétlen kutyával is többet van foglalkozva annál, hogy nem hal éhen.


A házban vegye ki a részét a tesó, az apuka legalább minimálisan. Anyád mielőtt mindig tisztán tartott mindent, mennyire segítettek be neki otthon? Mert ha keveset vagy semmit, ő végezte a nagyját, akkor most csere idő, ketten csinálják azt, amit ő egyedül évekig.

2022. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Soha nem kellett egyedül csinálnia semmit. Apukám mindig kivette a részét, mikor otthon laktam akkor én is. A tesóm nem csinál semmit.
2022. jún. 20. 19:46
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudsz mit tenni. Nem jarhatsz haza csak takarítani és mosni, oda ahol 3 felnőtt ember lakik, csak mert ők nem akarják megcsinálni.
2022. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!