Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tartom anyámmal a kapcsola...

Nem tartom anyámmal a kapcsolatot. Lehet ebből bajom? Lent.

Figyelt kérdés
Van két fél testvérem, nálam idősebbek. Az egyikőjük tartja csak anyánkkal a kapcsolatot (ünnepekkori köszöntés, esetleg néhány telefon évente). A másik egyáltalán nem, én szintúgy nem. Én késői gyerek vagyok, 40 éves volt anyám, mikor én születtem, most taposom 29. életévemet. A kérdésem az, hogy ha anyánk meghal, engem elővehetnek azért, hogy nem tartottam vele a kapcsolatot? Vagy bármi hátrányom származhat belőle? Úgy értem jogilag, az állam részéről, stb.
2022. jún. 25. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem
2022. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Még sosem hallottam ilyesmiről, de ha gondolod, kérdezz meg egy szakembert.
2022. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szülőtartással, hagyatékkal (temetési ktgek) kapcsolatban megkereshet az állam és akár perig is eljuthat ez a két ügy, de többféle végkifejletet ismerek ezekkel kapcsolatosan, nincs két egyforma ügy. Ráadásul nálatok egyelőre 3 felé oszlanának a költségek ha mégis úgy alakulna.
2022. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Nagyon remélem, hogy kihagy téged az örökségből. 🙂
2022. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

3

Azért a szülőtartás és a temetési költségek elosztása sem ilyen egyszerű. Igen, lehet belőle per stb. de általában ésszerűen járnak el. Tehát ha a kérdező 10 éve nem beszélt az anyjával, nem volt jó a kapcsolatuk, akkor semmire sem fogja "kényszeríteni az állam". Sőt, elhalálozásnál lehet kérni köztemetést a hivataltól ahova az anyuka tartozott, temetési segélyt stb.

2022. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Mi ennek az oka? Nem vehetnek elő egyébként!
2022. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Bem fog senki elővenni.

Szülőtartás létezik, de azt pert a szülőnek kell elindítania, nem a halála után fognak ezzel foglalkozni.

Felnőtt ember vagy, SENKIVEL nem vagy köteles kapcsolatot tartani, még a saját anyáddal sem.

A temetési költség úgy működik, hogy a hagyatéki tárgyaláson a hagyaték részét fogja képezni, tehát csak akkor örökölhetsz, hogyha annak (illetve a rád eső rész) kifizetését is vállalod. De gondolom a harmadik testvér fog mindent örökölni, így ezzel nem kell foglalkoznod.


Tehát semmilyen kötelezettséged nem keletkezik a haláláig, halála után is csak attól függően, hogy akarsz-e örökölni.

2022. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Bajod nem igazán
2022. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem köteles tartani a szülvel a kapcsolatot, ha a szülö kéri, kötelezhetik szülötartásra, ha indokolt és a szülö nem érdemtelen (pl igazolt bántalmazás, vagy elhanyagolás miatt),de ez inkabb csak jelképes összeg lehet 10-20 ezer Ft.

Az egyetlen "veszély", hogy nem leszel az örökösök között, de ez nem hiszem, hoyg igazán lényeg lenne számodra.

2022. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Max. annyi, hogy nem örökölsz utána, de más károd nem lehet belőle.
2022. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!