Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem akarom tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok már, saját önálló családdal, háztartással.


Apámmal sosem volt fényes a kapcsolatom, de az utóbbi időben ismét tett róla, hogy ne legyen hangulatom hozzá.

Mivel már megvannak a saját "gondjaim", "felelősségeim", így nem fér bele, hogy az ő aljas játékaiban is részt vegyek.


A legnagyobb gondom, hogy hiába akarom megbeszélni a problémákat, ami miatt nem jó tartani a kapcsolatot vele, olyan mintha nem is értené.


Kifogásai: itt nem ő a hibás, szeret, hiányzunk, nem érti amit mondok, belebetegszik, neki sokkal nagyobb gondai vannak, mint nekem. Mindig lelkiismeret furdalást kelt bennem.


A lényeg, hogy tipikusan nárcisztikus ember, aki egész életében másokat manipulál, állandóan hazudik kisebb-nagyobb dolgokban. Ha ezeket szóvá teszed, akkor te is rossz vagy, bántod őt, aki téged a legjobban szeret.


Mindent kipróbáltam már az évek alatt, hogy meg tudjam beszélni vele a helyzetet, de sikertelenül. Mostmár azt érzem felesleges bármit is mondanom.


Néhány hete próbálom figyelmen kívűl hagyni, de nem hagy békén.


Közösségi odalakon, telefonon és személyesen is zaklat.

A szeretetét próbálja bizonygatni, de amint nyeregben érzi magát kezdődik minden előlről. Én ezt már nem bírom.


Neked, hogyan sikerült megszabadulni egy ilyen családtagtól?



2022. jún. 25. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem azért,ne vedd sértésnek:

Az ilyen idegbeteg,az hiszi övé a világ,őt csak szeretni kell,és aki tegyük fel csak felhozza hogy azért nem kellet/nem kélne csinálni egy adott dolgot(pl:ordibálás,beszólogatás mindenbe,kötöködést),akkor te vagy a szerencsétlen idióta,aki még egy macskát nem tud eltartani,de még egy házat?

Ilyet ahogy csak tudod,távol tartsd magadtól.

Te is tudo hogy az ilyenek olyanok,hogy hiába hozzol föl értelmes,okos válaszokat akkor is neki van igaz!

Ilyen a soha nem változik meg.

2022. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Közösségi odalakon, telefonon és személyesen is zaklat.


Közösségi oldalakon tiltani, a számát is tiltani, ha máséról hív, akkor kinyomni (pl anyádéról, őt gondolom nem akarod tiltani), ha meg személyesen megy el, egészen az ajtóig mehet, de nem a lakásba. Ha megtiltod, ő csak verheti az ajtót, te mondhatod, hogy rendőrt hívsz rá. Egy idő után lekopik.

2022. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Volt már ilyen eset, hogy idejött.

De inkább beengedtem, mert kellemetlen volt, hogy kint cirkuszol és azt hittem bent tudunk beszélni. Amikor kértem, hogy menjen el nem volt hajlandó. Ezután még 2 órán át mondta a magáét.


Fáj, hogy a saját apámmal ennyire elutasítóan kell viselkednem. Fejben tudom, hogy másképp nem megy.

Anya sem tartja már vele a kapcsolatot.

2022. jún. 25. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Velem az anyám csinálta ezt. Nem, és nem értette. Volt, hogy a falból téptem ki a zsinórt (vezetékes telefon), akkumulátort szedtem ki a mobilból, mert nem értette, hogy ne hívogasson naponta nyolcszor. A munkahelyemre is bejött leellenőrizni, hogy megvagyok-e még.

A botrány akkor tört ki, amikor egyszer este 10-kor verte az ajtót, mert megint nem vettem fel a telefont, és én azt hogy képzelem. Kidobtam. Pedig ő ott szeretett volna aludni. Nem tudom, hogy került haza - 20 km-re lakik tőlem -, és este nem annyira mennek már buszok.

Elhordott a külvilág előtt mindenféle mocsoknak, de végre abbahagyta a zaklatásomat.

Ez így leírva irgalmatlan lelketlenségnek hangzik, de már sajnos az öngyilkosság szélén táncoltam miatta, marékszámra szedtem a nyugtatókat és pszichiáterhez jártam.

2022. jún. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Tiltsd le, ha odamegy ne engedd be!
2022. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"De inkább beengedtem, mert kellemetlen volt, hogy kint cirkuszol és azt hittem bent tudunk beszélni. Amikor kértem, hogy menjen el nem volt hajlandó. Ezután még 2 órán át mondta a magáét."


Cirkuszol? Cirkuszoljon, majd más hívja rá a rendőrt! Ha nem akarod beengedni, ne engedd be! Persze, hogy minduntalan csinálja, hiszen végül eléri, amit akar, te magad engeded be.

2022. jún. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
letiltod, nem veszed fel, ajtót bezárod.
2022. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Letiltás, telefonszám tiltása.

Ha zaklat, kérdezd meg a rendőrségtől, hogy távoltartási végzés lehet-e?

2022. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A távolságtartási jó ötlet, de a bíróságtól kell kérni.
2022. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Részvétem, sorstársam! Esetleg egy költözést nem lehet kilátásba helyezni egy másik megyébe, amit csak olyan embereknek mondasz el, akikről fixen tudod, hogy apádnak kínvallatás árán sem mondják el? Ha úgy érzed, kikotyognák, esetleg csak a település nevet mondd meg.
2022. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!