Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is igazságtalan,...

Szerintetek is igazságtalan, hogy apukám nem támogat anyagilag az életkezdésemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most állok a párommal házvásárlás, házasság, családalapítás előtt. Az a helyzet, hogy mindkettőnknek nagyon jó munkája van, de nagyon nehezen jutunk így is egyről a kettőre, mert nagyon drága minden. Szülői segítséget anyagi téren nem kaptam, így mindent saját magunknak kell előteremteni.


Egy kisebb városból származom, ahol sokan ismerik az apai nagyszüleimet. Ők mindenben támogatták aput, amikor annyi idős volt mint én, házat és egy plusz telket vettek neki, ő sose volt ilyen bizonytalan helyzetben, mint én, hogy hogyan fogja előteremteni a családalapításhoz szükséges egzisztenciát. Én nem kaptam semmit apától, pedig jó a viszonyunk és nincs más gyereke.


Eddig ez az összefüggés fel sem tűnt nekem. De egyre többször fordul elő, hogy nagyszüleim ismerőseivel találkozom, és nyilván mindenkitől kérdezem, hogy tud-e eladó házat, és elmesélem nekik a küzdelmünket, hogy mennyire nehéz elindítani az életünket, és nagyon sokan kérdezgetik tőlem, hogy apa miért nem támogat, hiszen ő mindent megkapott a nagyszüleimtől. Körülbelül vagy 5-6 ember kérdezte tőlem az utóbbi időben és az az igazság, hogy én sem tudok erre mit felelni. Tényleg nagyon nagy előnnyel indult az életben, mégsem kaptam kölcsön tőle, pedig már megkérdeztem, hogy tudna-e rajtunk segíteni. Azt mondta, hogy nem akarja eladni a vagyontárgyait.


Szerintetek tényleg igazságtalan ez a helyzet? Eddig nem gondolkoztam el ezen, de egyre több ilyen visszajelzést kapok, lehet hogy tényleg ez lenne a "normális" egy szülőtől?


2022. júl. 9. 20:00
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
62%
Igen, éb azt gondolom, ilyen esetben igazságtalan dolog ez, de miért nem apádat kérdezed?
2022. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
78%

Nézd,apád idejébe nem úgy áltak a nagyszüleid anyagilag mint most apádék.

A boltba napról napra változnak az árak,nem jogos h igazságtalabbak tartod h apád nem támogat az életkezdésbe

2022. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
80%
Tök mindegy hogy igazságtalan apad döntése hogy nem adja el dolgait .
2022. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Igen, ez jogos, apu is ezzel indokolja, hogy a magas infláció miatt nem akarja most eladni a vagyontárgyait.
2022. júl. 9. 20:11
 5/41 anonim ***** válasza:
18%
fúha
2022. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom apukádnak milyen az anyagi helyzete. A mostani, gazdasági viszonyokat figyelembe véve, nagyon át kell gondolni, hogy tud-e nélkülözni bármennyi pénzt. Ha neked adja amije van, rajta ki fog segíteni, ha beüt a krach? Ti még fiatalok vagytok, ha lassabban is, de van lehetőségetek, főként időtök felépíteni az életeteket.

Gondolom, adna, ha úgy látná, hogy a saját anyagi biztonságát ez nem veszélyezteti.

2022. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
31%

Ott egy halom támogatás babaváró csok stb tessék igényelni főleg ha akartok is gyereket mert az ilyen pároknak fullra megéri.

Apád idejében nem is így álltak a dolgok. Mellesleg ahogy mondod nincsen kp-je csak ha eladna ezt azt. Pl. Egy motort amit hasznalok nem adnék el h legyen házad mert nekem az egy munkaeszköz.

2022. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
85%

"Azt mondta, hogy nem akarja eladni a vagyontárgyait."


Ezek mik?

2022. júl. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
80%

Én is így jártam...

Szerintem igazságtalan, de nem a szüleimet okolom miatta, inkább az életet meg a kormányt.

Mikor gyerek voltam néha még fel is jött, hogy ha egyetemre megyek, kapok lakást, aztán semmi sem lett belőle. Én mondjuk nem kérem őket számon, de ha felhozzák, hogy ők akartak volna (és ezért olyan, mintha hálát várnának), akkor azért odamondom, hogy jókívánságokért nem fogok hálálkodni...


Gondolom azért apukádnak is rosszul esik, hogy nem tud rendesen elindítani, csak nem mondja ki.

2022. júl. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
43%

Hát ne haragudjatok, de ha valaki kap házat meg egy telket is kezdésnek, és annyira sem viszi innen indulva, hogy sz*ros pár millióval ő is tudja segíteni a gyerekét, az gáz. Oda kellett volna tenni magát, és spórolni, ha már neki nem kellett a lakhatásra, költeni.


Mondjuk, az én családomban is az volt, hogy az előző generációban ah összes fiatal párnak fizették a lagziját és kaptak telket/lakást, minket meg az unokatesókat meg pucér fenékkel eresztettek el, még hálásnak is kellett volna lenni, mert felneveltek :D

2022. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!