Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás után ha közös közösen...

Válás után ha közös közösen neveljük és közös a felügyeleti jog is akkor nincs gyerektartas ugye? Ezt ügyvéd előtt lepapirozzuk természetesen és úgy megyünk válás tárgyalásra.

Figyelt kérdés

Ezt ügyvéd előtt megbeszéljuk és a válásra már így megyünk.


Másik kérdésem a láthatási időt jó ügyvéd előtt papírra vetni, h 1hét nálam 1hét az exemnél? Mert most szépen hangzik, hogy bármikor láthatod de ki tudja ha mind kettőnknek lesz új párja akkor mi történik.


2022. júl. 19. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Akkor az új pár elfogadja a helyzetet és kész, ha nem akkor mehet. A gyerek az első nem?

1 hét itt és 1 ott akkor nincs gyerektartás, a nagyobb kiadásokat meg felezitek.

N 30

2022. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell lepapírozni a felváltva gondoást, mert a MÁK kérni fogja a megosztott családi pótlékhoz.

És mivel a csp 50-50%, a családi kedvezmény is az. Ebből meg előbb-utóbb balhé van...

2022. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha felváltva lakik itt és ott a gyerek, akkor valóban nincs gyerektartás. És egyetértek azzal is, hogy jobb lepapírozni, hogy mennyi időnként váltotok. Kölcsönös egyetértés esetén ettől eltérhettek, de ha nincs egyetértés, akkor jó, ha van mire hivatkozni.

Egyébként hány éves a gyerek? Csak mert minél kisebb, annál rosszabb neki, ha nem egyetlen otthona van, ezt tudnotok kell. Úgyhogy ez a váltott felügyelet szerintem akkor jó ötlet, ha már akkora, hogy vele is meg lehet beszélni, és ő is örömmel benne lenne (mondjuk 10-12 éves kortól). Esetleg erről kérdezzetek meg gyerekpszichológust, nehogy a legjobb szándékkal rosszat tegyetek a gyereknek.

2022. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk a gyereknek pont a legszarabb opció hogy nincs állandóság az életében, hanem ide-oda van lökve.
2022. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Nekim ez lesz az állandóság.

Nekem se lett anno semmi bajom tőle.

2022. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A kislány 6 éves

Tudom hogy a legroszabb helyzet de ha nincs más lehetőség akkor sajnos jobb mintha vita között nőne fel.

Az anyja akart költözni és válni is én próbáltam hogy a gyerek miatt ne de...

Van példa arra is h nem sérült a gyerek és arra is hogy igen

Ez majd rajtunk múlik persze.

De sajnos mi már nem jöttünk ki és így sajnos ez lett.

2022. júl. 19. 11:25
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

MINDENKÉPPEN feltétlen megéri pontosan bírósági határozatba foglaltani, hogy miben egyeztetek meg, mert egyébként késöbb rengeteg vita lehet a "kettötök közötti megállapodásokból", amire mindenki a neki legmegfelelöbb módon fog emlékezni.


Ettöl függetlenül a gyereknek nagyon káros az ilyen ide-oda húzogatós megoldás, sehol nem lesz igazán "otthon", folyamatosan csak "költözik", emiatt semmi biztonságot nem kap sehonnan.

Elvileg jobb, ha valamelyik szülönél lakik, de barmikor mehet a másikhoz is.

2022. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Én is váltott felügyeletben nőttem fel. Akkor még ez nem volt bevett(35 vagyok) , papíron anyunál voltam, de heti váltásban voltam kb egyforma távolságra a sulitól.

Túl van misztifikálva ez a nem lesz otthona a gyereknek.

Én kimondottan élveztem, hogy két háztartásban is otthon vagyok, mindkét helyen van szobám, pont nem untam meg a játékaimat így stb.

Abszolút nem éreztem magam kívülállónak vagy otthontalannak, inkább úgy éreztem 2 otthonom is van.

Engem inkább az viselt meg mikor 13 éves koromban apu vidékre költözése miatt megszűnt ez.

2022. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

8#as vagyok. Illetve nem"költözködtem"minden héten, mindkét helyen megvolt mindenem, ruhák, játékok, ilyesmi.

Csak a tanszerekre kellett figyelni, hogy minden nálam legyen

De ha véletlen kellett valami, anyu 15 percre lakott gyalog kb, nem volt zűr.

2022. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

En is igy nottem fel, 1 het itt, 1 het ott.


En szerettem, foleg olyan 13 eves korom utan, mert ha epp elegem volt az egyik szulombol, akkor jot tett 1 het pihi, hogy akkor epp a masiknal vagyok.

Es szerintem ez nekik se artott 🙈


Szerintem nagyon fontos az, hogy a gyereknek mindket helyen legyen sajat szobaja, ruhai, cuccai, mert akkor nem kell boronddel jarkalni es otthon tudja erezni magat. Nyilvan ahhoz a szulohoz nem fog szivesen menni, ahol egy darab zoknija nincs, tanulni se tud nyugodtan es a kanapen alszik.

Ez igy nem mukodik.

Nyilvan neha volt kavarodas, foleg a tankonyveim teren, mert volt, hogy nem is tudtam hol hagytam epp otthon, de ugyebar egy varosban laktunk, el tudtunk erte menni, ha kellett.

2022. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!