Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan 19 éves gyerekkel, aki nagyjából egy 12 éves szintén éli az életét?

Figyelt kérdés

Két dolgot megjegyeznék az elején. Nem a sajat fiam, tehát ilyen gúnyos, miért nem nevelted meg válaszokat nem kérek.

A másik, hogy a gyereknek nincs szellemi vagy testi fogyatékossága.


Szóval adott egy közpiskolat most befejező gyerek. Nincs jobb szó rá, sajnos rettentően korlátozott képességű. Az élete jelenleg abból áll, hogy délben felkel, a másik 12 órában meg semmit nem csinál csak ül a számítógép előtt és youtubeozik meg játszik ilyen 10 éveseknek való játékokkal. Sajnos nagyon buta, szakmunkas vizsgán 2x bukott, 3. alkalommal csak úgy ment át, hogy a tanár elcsalta neki. Utána volt ilyen 2 éves érettsegin, írásbelin bukta, szóbelin nagyjából mindenből kettessel rugdosták át. Szocializációs képessége, tudása a világról nulla. Ha megkérdezed ki Magyarorszag miniszterelnöke, fogalma sincs róla. Egész nap egy búcsús, 300 ft-os "fénykarddal" rohangál itthon, és a SOHA, SEMMI témája nincs a transformers, lego, marvel filmek hármason kívül. Annyira életképtelen szegény, hogy egy vajas kenyeret nem tud megkenni (szó szerint), vagy alapdolgokat megcsinálni, mondjuk valamennyire felnőttesen kommunikálni, vagy bevásárolni egy boltban. Nincsennek barátai, , nincs társas kapcsolata, semmiféle jövőkép nincs előtte. Tavaly nyaron elküldtem dolgozni 2 helyre is, mindkettőtől kirúgták pár nap után, mondván, hogy teljesen alkalmatlan bármire is (még segédmunkásnak is) Kommunikálni emberekkel semmilyen szinten nem tud. Az apja 5 évesen hagyta el, az anyja egyedül nevelte, de ő se az a túl céltudatos, talpraesett egyén. Tutyimutyi, na. Sajnos teljesen a saját képére formálta a gyereket. Hiaba próbálom noszogatni a gyereket, hogy így nem lehet élni, ő is, meg anyja is támadásnak vesz mindent. 4 éve vagyunk együtt, régebben még eljött velünk közös progamokra, most, hogy "felnőtt" viszont már semmire nem hajlandó. Ha nem gépezik, akkor transformeseket gurigat a padlón, meg mancs őrjárt színvonalú, 10 éveseknek való mesefilmeket néz. Jelenlegi állapot szerint, élete végig velünk fog élni, mert teljesen életképtelen.


Most megy a balhé, mert én megmondtam, hogy nem fogom eltartani, meg elviselni a semmittevését, vagy ő megy, vagy én. Csak azért nem lépek fel vele durván, mert az anyjat nagyon szeretem, illetve beteg, van így is elég bajunk, nem akarom szítani még jobban a tüzet.


A gyerek egyébként úgymond teljesen igénytelen, soha nem kér pénzt semmire, nem bulizik, turkalóból ruházzuk stb stb és amugy egy illedelmes, csendes gyerek.


Nekem nincs sajat gyerekem, es őszintén szólva fogalmam sincs mit kezdjek vele. Próbálnám szerencsétlent az élet dolgaira tanítani, de nagyon korlátozott képességű.


2022. júl. 19. 17:04
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Pszichiátriára való betegnek ritkán van valódi betegségtudata, ezért igen, a te felelősséged is, hogy segítséget kapjon. Amit írsz, hogy elküldted dolgozni, de onnan is kivágták stb., ezek már következmények.


Arról lehet szó, hogy van egy problémás, valószínűleg autista gyerek, akit ráadásul kifejezetten rosszul, igénytelenül, elhanyagolva neveltek fel, és ha problémák voltak, arra is rosszul reagáltak, ennek az eredménye az életképtelenség.


Lehet, hogy már késő, de ettől még a problémát muszáj lesz azonosítani, mindenki számára nyilvánvaló, hogy ez nem egy normális állapot, tehát a gyereket mindenképpen lássa szakember, ez az első lépés, innen lehet továbblépni.

2022. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%
21-es válaszoló vagyok. Én írtam, hogy ugyanezen megyek/mentem keresztül, és én is nagyon sokáig a falnak mentem volna tőle, ha azt mondja valaki, hogy menjek pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Ugye belém is azt nevelték a szüleim, hogy én nem lehetek fogyatékos és nincs szükségem kivizsgálásra, hanem az az egyetlen bajom, hogy szándékosan lusta vagyok. Nyilván ha valaki egész életében ezt hallgatja, akkor teljesen természetes, hogy eleinte elzárkózik más opcióktól, főleg mert a pszichológushoz és pszichiáterhez járás ma Magyarországon egy nagyon stigmatizált dolog, nagyon sokan semmit nem tudnak a témáról, csak ítélkeznek, mert azt hiszik, hogy csak az őrült sorozatgyilkosoknak meg hasonlóknak van ilyesmire szükségük. Nekem az segített, hogy találtam olyan közösségeket, ahol hozzám hasonló nehézségekkel küszködő felnőttekkel tudtam beszélgetni és tapasztalatokat cserélni, és fokozatosan rájöttem, hogy ezek az emberek megértik a problémáimat, tiszteletben tartják a határaimat, segítőkészek és empatikusak, és ha ők ennyire jó fejek, akkor talán én se vagyok annyira trágya ember, amilyennek a szüleim mindig is beállítottak. Vannak Facebook csoportok felnőtt ADHD-soknak és autistáknak (csak ne tévedjetek be valami neurodivergens gyereket nevelő anyukás csoportba, mert ami ott folyik, az az életről is lehoz egy neurodivergens embert), van hagyományos internetes fórum is.
2022. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim válasza:
11%
A leírtak fele alapjàn egy tejesen àtlagos 19 èves szintü gyerek is lehetne. A legtöbb 19 èves nyilvàn nem tud felnöttesen kommunikàlni hisz nem az ès egèsz nap a gèp elött ül. Nyilván minden 19 èves èletkèptelen legalàbbis egyedül az lenne ès sokan nem önàllóbbak sokkal mint ez a gyerek. Az hogy a korànàl kisebbeknek való jàtèkokkal jàtszik önmagàban mèg nem nagy problèma van aki késöbb èrö de a tanulàsi kèpessègei már sokkal agasztóbbak mert ha nem csak nem akar de nem is tud tanulni az 100%-ban elehetetleníti a jövöjèt de akkor valòszínüleg értelmi fogyatèkos is minimum enyhèn. Az se normàlis ebben a korban hogy “igènytelen“ ilyenkor mindig a legújabb ruhàkat/cuccokat akarjàk még akkor is ha nem is járnak el nagyon otthonról. De azért a hozzàllàsod elég bunkó ahhoz kèpest hogy egy gyerekröl van szó, plàne ha mèg szellemileg kicsit sèrült is minden esetre menned kène mert egy szülönek mindig a gyereke lesz az elsö!
2022. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim válasza:
66%
Na szuper… most olvasom hogy a kèrdező még állítólag tanár is… Ha ez igaz nagyon jó tanár lehetsz a gyerekekhez való ilyesfajta hozzállással…
2022. júl. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!