Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elkényeztetett gyerekkel mit...

Elkényeztetett gyerekkel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves srác vagyok.Van egy 14 éves húgom,aki nagyon elkényeztetett. Flegma,önző,lusta,tiszteeltlen,nem lehet semmire megkerni.Anyumnak mindig próbàlom mondani,hogy valamit csinàljon,de egyszerűen nem tesz semmit. Mármint ő is tudja,hogy ez így nem jó,de túlságosan szereti, és azt hiszi azzal tesz jót,ha mindent megtesz neki. Néha lecseszi,ha vele tiszteletlen,de utána bűntudata van. Szinte a húgom irànyítja.Anyum egyébként egyedül nevelt fel minket.

Igazàbol engem is ugyanígy elkényeztetett,csak en ezt tudatosan kezeltem, ezert szerencsére rajtam ez nem latszik,de sajnos előre latom,hogy a hugom nagyon sok fajdalmat okoz majd anyànak pár év múlva.. De a kapcsolatuk tényleg nagyon jó,olyanok mint a barátnők. És ez szerintem a legnagyobb baj,mert a húgom tényleg úgy viselkedik anyummal mint a barátnőjével. Konkrétan tényleg ő irányítja. Én nem tudok mit tenni, rám mégjobban nem hallgatna a húgom.Illetve én nagyon keveset is vagyok otthon. Lehetne még valamit tenni,vagy már késő? Én úgy látom,hogy sajnos már késő,de azért megkérdeztem..



2022. júl. 20. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Anyukádnak kéne tenni ellene.

Te ha elkezded nevelgetni akkor megutál mindenki. Te leszel a csúnya gonosz a családban. Megromlik a kapcsolatod a szülőkkel is.

2022. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Felesleges bármit tenni, majd egy sugar dédi eltartja. Téged nem fog, ezért jobb, ha te nem vagy elkényeztetve.
2022. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Addig azért még van pár éve, míg egy sugardaddy eltartja! Egyébként, igazad van! Egy nő lehet bármilyen kibírhatatlan természetű, ha jól néz ki, mindig lesz, aki elviseli a "barackért" cserébe!

Ám, a jelenlegi helyzetben semmit nem tudsz vele tenni! Felnőtt korára talán megjavul vagy nem...

2022. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Elviselni. Azért remélem, van külön szobád.
2022. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Semmit... Kb 5 éves korig kell lerakni az alapokat és nevelni. Utána is, de utána már nem biztos hogy sikerül.
2022. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ne aggódj ezen. Nem a te hatásköröd és nem is feladatod a húgodat neveleni, vagy a nevelésével kapcsolatban tanácsokat adni anyukádnak, pláne, hogy csak 4 év van köztetek, így gyakorlatilag még te is gyerek vagy.

A húgod éppen abban a korban van, hogy kamaszodik. Ilyenkor a viselkedés valamilyen formában normális is. Majd kinövi.

Én is csonka családban nevelekedtem a testvéremmel és anyukámmal. Állítólag gyakori, hogy ilyenkor az idősebb fiú gyermek ösztönösen igyekszik átvenni az apa szerepét, habár ez nagyon egészségtelen számára. Ha úgy érzed, magadra ismertél, talán neked is pszichológus segítségére volna szükséged.

2022. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Károly farkasok ***** válasza:
2%

Kizarod az eletedbol amennyire csak lehet...

Már elmúltunk 20evesek mikor a barátok megjegyezték hogy megjött a "hugyod"... Hugomra céloztak akit próbáltam valahogy beintegralni a baráti körbe hogy ne legyen magányos, javuljon a jelleme, ilyenek...

Akkor nagyon rosszul esett mert mégiscsak húgom... Viszont manapság úgy gondolok vissza azokra az időkre hogy mennyi időt elpazaroltam hiába minden idiotara és közülük néhányat egyszerűen képtelenség levakarni!

Nagy kár hogy nem a vadnyugaton élünk és az "önbíráskodást" büntetik mert egy csomó problémát hip hop meg lehetne oldani... Az egyetemen filozófiát és többek között szpihologiat hallgattam és alapjában véve egy békés és nyugodt ember vagyok... Viszont a világban ahol élünk úgy elszaporodtak az "elkényeztetett" de igazából önző és gonosz emberek hogy nincs hogy kikerülni őket, minden baj forrásává váltak!

Hogy oldjuk meg?

2022. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Károly farkasok ***** válasza:
1%

Amúgy a leírtak alapján hugod valószínűleg szpihopata.

Nincs ellenszer vagy megoldás!

Az ilyen emberek egy adott pillanatban annyi zurt meg bajt kavarnak maguk körül hogy teljesen elszigetelodnek... Viszont addig sok bajt... És még utánna is!

2022. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Szpihopata, sugárdédi, szakadok XD. A húgod tipikus kamasz, magával sincs kibékülve, azért ilyen. Az meg nem baj hogy jó a kapcsolata anyukáddal. a többit ki fogja nőni. Max nem fog hazudozni anyudnak, mint a kamaszok kilencven százaléka a szüleinek.
2022. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem a te dolgod nevelni, főleg nem ha már 14 éves, úgysem hallgatna rád. A magad életével törődj és kész.
2022. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!