Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlzás ha a szülő fizet a...

Túlzás ha a szülő fizet a tanuló gyerekének mindent?

Figyelt kérdés

Vannak azok a szülők akiknek dolgozik a gyereke abbahagyta a sulit, és konkrétan mindenre azt mondja a szülő, hogy “majd megveszed mert dolgozol”

És vannak azok akiknek a legtöbb dolgot megveszik abban a reményben hogy gyermekük majd később, ha dolgozik magának is megtudja teremteni.


Szerintetek túlzás ha megveszi a szülő a gyereknek a kocsit lakást, ha később sikeres lesz?



2022. aug. 4. 22:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem igazán értem mit akarsz kérdezni. Egyszer tanulóról, egyszer dolgozó felnőtt emberről beszélsz. És hogy jön a későbbi sikeresség ahhoz hogy mit vesz meg, vagy mit nem vesz meg a szülő?
2022. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

Inkább venném meg a gyerekemnek, amit tudok, minthogy magának kelljen mindent. Kire költenék szívesen, ha nem rá?

Nálunk ez természetes, nekem is megvett az anyám mindent, amit tudott, és nem lettem ettől lusta, nagyon is igyekvő vagyok a munkában. De a felfogásom ugyanilyen, szeretném én is megadni a gyermekemnek, amit tudok. Főleg a mostani árak mellett, kb. fél életében kuporgathat, aki külön szeretne menni.

2022. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#1 csak arra gondolok hogy szerintem túlzás azt mondani egy olyan gyereknek aki például 22 éves, még csak most kezdi az “életét” hogy “vedd meg hiszen dolgozol”


Míg a normális szülők egyetemre járatják a gyereküket, megvesznek mindent mert tudják hogy később megfogják tudni venni de most sem kell hiányt szenvedni

Pl lakás, autó


Amit gondolok az túlzás?

2022. aug. 4. 22:39
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sokkal nagyobb gond, ha a szülő a gyerekét nem támogatja és elküldi diákmunkára, nyári munkára, egyetem mellett is dolgoznia kell stb... Ez csak abban az esetben indokolt, ha nehéz anyagi helyzetben vannak a szülők is és másképp nem lehet kivitelezni a megélhetést. Egyébként evidens, hogy a szülőnek illik támogatni a gyerekét, amig fel nem nő. Nekem a fiam a Semmelweis Egyetemre járt és sebész lett belőle, természetes, hogy sem gimnazista korában sem az egyetemi tanulmányai alatt nem vártuk el, hogy dolgozzon, sokkal fontosabb, hogy a tanulmányaira és az érdeklődési körére fókuszáljon, mint hogy 1200 forintos órabérért vállaljon valami diákmunkát amiből lesz neki valamennyi zsebpénze viszont a teljesítménye rovására megy, hiszen önmagában nem egyszerű a képzés. Most hogy már befejezte a tanulmányait és teljes állásban dolgozik valamint elfogadható jövedelme van természetesen nincs szüksége olyan mértékű anyagi támogatásra, mint egyetemistaként de természetesen ahol tudjuk, továbbra is segítjük őt, és ez szerencsére kölcsönös.
2022. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Lakast veszünk nekik. Ne arra menjen a fél életük, hogy lakasra spórolnak. Autót nem veszek, azt már oldja meg magának. Varosban lakik mindenki, nem létszükséglet. Amíg tanulnak, minden költseget fizetünk. Nem költekeznek túl, nagyon szerenyen élnek. Ismerik a pénz ertekét.
2022. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
34%
"szerintem túlzás azt mondani egy olyan gyereknek aki például 22 éves, még csak most kezdi az “életét” hogy “vedd meg hiszen dolgozol” Nem túlzás hogy fizesse a saját dolgait. Szerintem meg az a túlzás hogy a szülő vegyen meg mindent egy dolgozó felnőtt embernek , mintha kisgyerek lenne.
2022. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
És igen, túlzás elvárni hogy a szülő vegyen lakást. A fiatalnak gond, de a szülő felé elvárás? Ők is bérből és fizetésből élnek, sokszor szarabb fizetésből mint a fiatalok.
2022. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
Azért a kocsi nem létszükséglet, a saját lakás pedig túlzás. Másban viszont kötelessége a szülőnek az erőforrásokhoz mérten támogatni a gyerekét. Alapszükségletek, mint az étel, ruha, tető a feje felett stb. Aztán ha még kitelik például a tanulmányokat. Ezeket nyilván addig, míg a gyerek nem áll a saját lábára, szerez saját állást.
2022. aug. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem lakást, autót venni túlzás. Étel, tető a feje fölött alap, ha megtehetik, akkor a közlekedést, ruházkodást is lehet fizetni

Egyébként nyári diákmunkára én akkor is elkùldenèm a gyerekem (mondjuk 20 évesen elég nagyvonalúan tudol csak erről beszélni), ha milliomosok lennénk, egyrészt hogy tisztában legyen a pénz értékével, másrészt hogy a tanulmányai után ne derült égből villámcsapásként érje a heti 40 óra munka

Nálunk egyébként az a módi, hogy már évek óta dolgozunk a testvéremmel nyáron, így össze tudunk szedni egy kis pénzt, ami a következő tanévet kibírja, mivel kajára, lakhatásra nem kell fizetnünk, szóval amit nyáron keresünk, szó az utolsó fillérig arra megy el, amit mi akarunk. Jó, leszámítva a bérletet, de havi 7-8000-be nem fogunk belehalni (vonatbérlet is kell tanév közben). Jogsit is teljes mértékben mi fizettük/fizetjük

Röviden: egy komplett lakást venni a gyereknek szerintem túlzás, de az alaphoz be lehet segíteni. Kocsi is túlzás, az ilyen nagy értékek nem csak a tanuló gyereknek nagy értékek, hanem a szülőnek is

2022. aug. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon jó és helyes, ha a szülő segíti gyerekét, fizet a tanuló gyerek helyett.
2022. aug. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!