Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés gyerekként...

Milyen érzés gyerekként hallgatni, szülőként pedig esti mesét mondani?

Figyelt kérdés

Nekem a szüleim bár sosem mondtak esti mesét, az apai nagymamám mindig mesélt esténként a gyerekkoráról, és iszonyat megnyugtató, biztonságos érzés volt. Jelenleg gyerek oldalról nyilatkozom, viszont mindenkihez szól a kérdés.

Gyerekként milyen érzés volt hallgatni az estimeséket? Illetve szülőként milyen érzés mesélni a gyereketeknek? Kitaláltok történeteket, olvastok valahonnan, vagy ti is a saját gyerekkorotokról meséltek nekik?



2022. aug. 10. 00:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Nekem mindennap mesélt anyukám. Mindig ő találta ki a meséket, és nagyon szerettem őket. Ő abszolút maximalista volt szülőként, én viszont nem akarok gyereket. :D 39N
2022. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban nem voltam egy jó alvó, állandóan az nyugtalanított, hogy valaki meghal a családban és elveszítem. Apám mindig odajött, mikor sírtam, és kitalált történetet szokott mesélni. A sólámpát bámultam mindig, mikor a 'kis béka' történetét hallgattam. Mindig valami szörnybe botlott, akit le kellett győznie. Emlékezetes mondjuk, hogy egyszer olyan szörnyet talált ki, ami egy barlangnak tettette magát, azt nagyon kreatívan körülírta :D
2022. aug. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
#2, második kérdésre válaszolva, én nem szeretnék gyereket. De a páromnak szeretek felolvasni, még mesét is (Oscar Wildenak szép felnőtt meséi vannak)
2022. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem meséltek a szüleink sajnos. Apukám sokat ivott, nem érdekelte őt ez az egész, anyukám meg látástol vakulasig dolgozott a munkahelyen, utána otthon a gazdaságban, este 10 körül esett be az ágyba.


En 6 éves koráig meséltem a lányomnak, nagyon szerettem ezeket a pillanatokat. És ő is. Olyan meghitt és békés volt.


Én könyvből olvastam, mert annyira nem voltam kreatív, hogy komplett meseket találjak ki.


Amikor megtanult olvasni, utána néhányszor ő olvasott nekem mesét, ezeket is imádtam.

2022. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is max felolvasni tudnék, sok történetre nem emlékszem már.
2022. aug. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Szandi4 válasza:
95%
Nekem nem mesét mondtak, hanem egy képzeletbeli, csendes, nyugodt környezetről meséltek nekem (erdők, mezők, vízpart). Mindig nagyon nyugtató hatással volt rám mikor ezeket magam elé képzeltem, miközben a fejemet simogatták, és részletesen leírták ezeket a helyeket. Mai napig emlékszem, mindig azt kérdeztem:"Mire gondoljak?". Jó ezeket a "meséléseket" átélni, de visszagondolni is csodálatos rájuk. Jelenleg úgy gondolom, nem szeretnék gyereket, de ha mégis lesz, mindenképp mesélni fogok neki. Szerintem majd kitalált történeteket fogok mondani neki. De ahogyan ő szeretné.
2022. aug. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Még kicsi a lányom, 2,5 éves. Mindig ő választja esténként mit olvassak neki. Szeretem hogy az ölemben ül és figyel, időnként mozog a szája, és mondja magában velem együtt a kedvenc részeit. Kérdez közben, hozzambújik, nagyon szeretem. Még sokáig szeretnék neki olvasni.

Azt sajnos nem tudom milyen amikor mesélnek nekem, pár éve tudtam meg egy kolléganőmtől hogy szokás olvasni a gyerekeknek lefekvés előtt. Én mindig egyedül néztem a könyveket.

2022. aug. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%
Egyetlen alkalomra emlékszem amikor anyám mesét olvasott nekem és a testvéreimnek. A Mary Poppins volt az, egy vihar miatt nem tudtunk aludni, akkor olvasta, ám az akkori ócska olvadóbiztosítékok megadták magukat, és félbemaradt a mesélés. Utána valamiért sosem folytatta, de emlékszem, hogy nagy odafigyeléssel hallgattuk. 23/F
2022. aug. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 6 éves koráig igényelte. A fiam most 11 éves de még kell neki ez a törődés. Nagyon kis program. Imádjuk mind a ketten.
2022. aug. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%
Nekem anyukám 10 éves koromig olvasott meséket. Én mindig kiválasztottam egy könyvet és anya abból minden este egy fejezetet olvasott. Én nagyon szerettem sőt utána akartam hogy fölső osztályokban is olvasson nekem(5-6).
2022. aug. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!