Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám folyton a képembe...

Anyám folyton a képembe vágja, hogy nem szeretne majd unokázni? Miért? Normális ha elutasító egy nagyszülő?

Figyelt kérdés

Most várom a babámat. Jelenleg az anyukámékkal élek, mert a párom a munkájából kifolyólag sokat van külföldön. Már nézeget helyhez kötött állásokat is itthon, nem fog örökké így maradni. A lakás, amiben lakni fogunk pedig felújítás alatt áll. Tehát, anyukámmal, apukámmal és a tesómmal vagyok itthon. Nem tudjuk, hogy készen lesz-e a lakásunk decemberre, amire a kisfiamat várom.

Anya naponta mondja, hogy most lett nyugdíjas, nem álma unokázni napi 24-ben, ha el is költözünk; akkor sem akar naphosszakat a gyerekre vigyázni, kicsit élni szeretne. Az a helyzet, hogy én nem is kértem ezeket tőle. De mégis olyan elutasító velem. Rengetegszer kiemeli, hogy heti egyszer itt lehet az unoka pár órára, de nem akarja helyettem nevelni.

Nekem ezek szörnyen esnek, mert első baba, tele vagyok bizonytalansággal és még az anyámtól is az elutasítást kapom. Lassan bűnnek érzem, ha majd bármi kis segítségre lesz szükségem.


2022. aug. 15. 19:51
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

De, dolgozok. Vannak kolléganőim, akikkel itt egész jól elbeszélgetek, de ez csak addig tart, amíg a munkahelyen vagyunk. Azon kívűl nem tartjuk a kapcsolatot.

Igazatok van, be lehetne költözni. Ugye igen az ajtót megcsináltatni, mert engedi be a hideget. Bár, most az sem releváns, mert nyár van. Egyszerűen nem akarom egyedül érezni magam és ez nem egyenlô azzal, hogy a gyerekemet készülök rányomni másra, hanem hogy néha beszélgetni jó. Vagy ne adj Isten tanácsot kérni.

2022. aug. 16. 10:49
 42/46 anonim ***** válasza:
91%

De beszélgetni, tanácsot kérni úgy is lehet ha külön élsz.


Valószínűleg anyukád valamiért besokallt az együttéléstől, vagy megijedt a gyereksírástól.


Elhiszem hogy ez neked szarul esik, de fogadd el.


Szerintem költözz mielőtt mégjobban megromlik a kapcsolatotok.

2022. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerűen nem akarom egyedül érezni magam.

Napközben dolgozol, egyébként meg van férjed, aki sokat van küldöldön. Nem anyádék dolga pátyolgatni,szórakoztatni, és neked se kellene rajtuk ülni. Fordíthatnád a figyelemdet az új otthonotok csinosítgatására, közben meg csak élehtnéd a magad felnőtt életét (munka után bevásárlás, főzés, házimunka, hobbik) és mindjárt nem lenne időd ilyesmin morfondírozni. Soha nem fogom megérteni az embereket, hogy ha van saját otthonuk, mégha félkész állapotban is, akkor miért élnek inkább más nyakán...

2022. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
74%

Ha segít, ha nem hidd el még tudod 9ldani egyedül. Nekem anyum már sajnos 8 éve nem él.. Anyóssal meg nem vagyok túl közeli kapcsolatban, nem is szeretnék. Viszont tökéletesen megoldom így is és a második gyereket is ( terhes vagyok ) ugyanúgy meg fogom tudni oldani egyedül a férjemmel. Nem mondom hogy nem hiányzik néha jó tanács de erre ott a nővérem vagy barátnőm akiknek szintén van gyerekük. Úgyhogy ha kérdésem volt, tudtam hová fordulni.

26/N

2022. szept. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
75%
Első számú szabály! Más nyakán élve nem szülünk...
2023. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
59%

Mi történt azóta? Megoldodótt

a helyzet?

2023. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!