Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell felesleges kérdések...

Miért kell felesleges kérdéseket felennie anyunak?

Figyelt kérdés

Ilyenek, hogy kint negyven fok van, véletlen belenéztek a napba, tüsszentek, erre megkérdezi, hogy megfáztam-e.

Vagy kijövök a fürdőszobából vizes hajjal és megkérdezi, hogy hajat mostam-e.

Teljesen feleslegesek ezek és hasonló kérdések, akkor miért van erre szükség..?


2022. aug. 24. 19:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32%
Majd ha lesz gyereked rajossz.
2022. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
16%

Ez tök felesleges, értelmetlen locsogás, és ha csak ennyiről tud beszélgetni, az gáz.


Az ilyenekre spec nem is válaszolok, annyira idegesítő. Bármikor beszélgetek a biológiáról, sminkről, autókról, akármiről! ami értelmes.


Ezek a semmitmondó kérdések csak fárasztanak.

2022. aug. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
#12 Lehet neked fárasztó és locsogás, ha ilyen beállítottságú vagy (én sem szeretek feleslegesen beszélni, főleg nem a semmiről, mérnök vagyok), de az ilyen locsogás indít el csevegést, ami szintén értelmetlennek tűnik kívülről, de a társadalom egyik alappillére. Ez van.
2022. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Beszélgetni akar.
2022. aug. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

De mért úgy akar beszélgetni, hogy feltesz egy eldöntendő kérdést, amire vagy igen, vagy nem a válsz? Ráadásul olyan kérdéseket, amire bármi is a válasz, nincs mit tovább beszélni rajta. Mert így ilyenkor annyi volt a beszélgetés, hogy a napba nézve tüsszentettem egyet, megkérdezi, hogy megfáztam-e, ami nyilván negyven fokba lehetetlen, meg egyértelmű alapból, hogy nem, mert ott van szembe a nap, én meg belenéztem, tehát már a válaszom előtt tök egyértelmű, hogy nem a válasz. Akkor meg minek kell megkérdezni? Pláne, tényleg ennyiben is maradt a beszélgetés.

Tehát így konkrétan:

"-Mi van, megfáztál?

-Nem"

És akkor utána semmi, ennyiben ki is merült a nagy beszélgetés.

2022. aug. 28. 08:27
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert ha akarnál beszélgetni vele, nem egyszavas választ adnál egy ilyen kérdésre. "Megfáztál? Nem, csak valami piszkálta az orrom, lehet, allergia."

"Hajat mostál?" "Igen, már eléggé viszketett a fejem, és amúgy is szeretem, ahogy lehűti a fejem a hajmosás nyáron."

Aztán máris mehet a csevegés.

2022. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

De tudja, hogy allergiás vagyok-e vagy sem. :D

Egyébként én beszélgetnék vele, csak nem ilyen egyértelmű baromságokról. Csak ha elkezdek mondani valamit, ami nem a tanulmányok/munka, esetleg a tanulmányok/munkán belül az engem körülvevő emberek, akkor nemes egyszerűséggel félbeszakít, hogy nem érdekli/nem ért hozzá.

2022. aug. 28. 10:11
 18/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez így árnyalja a képet. Az én anyukám is sokat kérdez (mondjuk ennél értelmesebbeket), amikről nem sok értelmét látom beszélni (baráti köröm, ilyenek), a munkámmal kapcsolatban megt tudom, hogy különösebben nem ért hozzá és nem tudom, mennyire érdekli, de amúgy nem próbál beleokoskodni, szívesen mesélek róla, ha neki jólesik hallgatni a hangom. Ha ilyen témákban a tied félbeszakít, akkor megváltoztatom álláspontom, én sem értem, mi értelme van a kérdéseinek.
2022. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!