Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megteheti apám, hogy még...

Megteheti apám, hogy még életében mindent odaad az új házasságából született gyerekeinek és nekem nem marad semmi, és szerintetek is poftalanul viselkedik?

Figyelt kérdés
2 éves voltam amikor Anyámék elváltak, Apám a kötelező jellegű minimális gyerektartáson kívül semmit nem adott, és nem látogatott soha (ebben Anyám nem akadályozta volna, ő nem keresett, Anyám meg nem erőltette). Újraházasodott, abból a házasságból született 2 gyereke. Ők mindent megkaptak, lakás, kocsi, stb, mi meg éltünk Anyám óvónői fizetéséből, meg a Nagyanyám kisnyugdíjából. Most, több mint 35 év után megkeresett, mert a gyerekei külföldön élnek, ő meg rákos beteg, nem tudja meddig él még találkozzunk, stb. Nehezen, de belementem (facebookon talált meg). Elég kellemetlen volt az egész, de megemlítette, hogy már mindent a féltestvéreimre íratott (saját bevallása szerinte ez egy kádárkocka a velencei tónál, meg egy vidéki belvárosi lakás, amiben jelenleg is lakik a feleségével, plusz még egy telek valahol a Dunakanyarban), de ennek ellenére örülne, ha számíthatna rám idős korára. Amikor mondtam, hogy bocsánat, de én is 200km-re élek tőle, egész életemben ha úgy veszem kisemmizett, azzal jött, hogy amikor elmúltam 18 miért nem kerestem, és szülőtartással fenyegetőzött, mert kevés a nyugdíja. Megteheti, hogy engem mindenből kizár(t) és még ő követelőzik, arra hivatkozva, hogy ő fizette a gyerektartást (ami gyakran nevetséges összeg volt mert vállalkozóként sokszor 4 órás minimálbérre jelenette be magát), és nekem nincs családom ezért ráérnék őt támogatni, mert nem a családos külföldön élő féltestvérimet akarja ezzel terhelni?

2022. aug. 30. 14:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Igen.
2022. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Önmagában az, hogy soha nem látogatott meg, a törvény előtt méltatlanná tette a szülőtartásra. Ráadásul volt vagyona, ezt nem tudja eltitkolni, lett volna miből élnie. Ez épp ezek miatt nekem trollkérdésnek tűnik. Túl feltűnők a "történet" elemei.
2022. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Megteheti. Engedd el az egeszet, o is leszrt.
2022. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Megteheti, ahogy te is megteheted, hogy beintesz egy nagyot.

Kicsit hasonló helyzetben voltam, velem az apai nagyapám volt ilyen (apám nem nevelt fel). Gazdag ember volt, aztán öregkorában előkerült, hogy hát mégis én vagyok a vérszerinti unokája, tartsuk a kapcsolatot. Hát még mit nem.

2022. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Megteheti.

Nem, nem erdemtelen a szulotartasra, hiszen fizette a tartasdijat.

Igen, perelhet erte. A "problema" az, hogy 1, a szulotartas akkor jár, ha önhibáján kívül képtlen magát a szülő eltartani, és 2, a lényegesebb, hogy csak minden gyerekre vonatkoztatva igényelhető és ítélhető meg, olyan nincs, hogy van 3 gyerek és abból 1 fizessen.

2022. aug. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Megteheti, de ez nem olyan egyszerű. Ha pl. ajándékozási szerződéssel adja át, akkor ha 10 éven belül hal meg, akkor az ajándékozott vagyontárgy is a hagyaték része.

Ha apukád meghal, akkor mindenképp érdemes ügyvédhez fordulnod, hátha valamit vissza tud szerezni a vagyonból.

Szülőtartást a történtek után nem követelhet (vagyis követelhet, de biztos nem ítélnek meg).

2022. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%

Jelenleg 3 gyereke van, a másik 2 nálad jobb anyagi helyzetben, szóval csak felejtsd el ezt az embert. Bizonyára a másik 2 már hátat fordított neki.

Még az is lehet, hogy még mindig az apádé a 2 ingatlan, csak hazudozik.

2022. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll. Én is alig hittem a fülemnek. Én is mondtam, hogy adja el az ingatlanait, aztán ő kavarodott bele a sztoriba azzal, hogy akkor nem lesz örökség sem, aztán meg azzal jött, hogy nem tuja eladni mert a féltestvérimnek adta már (fogalmam sincs mikor). Mindezek fényében nem szeretnék vele a továbbiakban sem kapcsolatot tartani.
2022. aug. 30. 15:00
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha a halálát megelőző 10 éven belül adta a gyerekeinek az ingatlanokat, akkor a köteles részbe beletartoznak


Egyéb esetben sajnos, neked nem jár azokból semmi.


Ami a szülő tartást illeti, nem perelhet csak téged, az összes gyerekre hárul ez a felelősség. Igy pedig nyert ügyed van, hiszen ha a másik gyerekeinek ingatlant adományozott, nincs az a bíróság, ami ne azokra hárítaná a szülő tartást (mar ha egyáltalán jogosult rá)

2022. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
99%

Had pereljen, ebből nem valószínű, hogy jól fog kijönni. Aztán fizetnie kell a járulékos költségeket is.

Középső ujj neki az elmúlt évtizedekért, aztán csináljon, amit akar. Minden tettnek vannak következményei. Most majd megtanulja. Nem érdemes jobbra.

2022. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!