Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két nárcisztikus gyereke...

Két nárcisztikus gyereke lehet normális felnőtt?

Figyelt kérdés

Anyukám rosszabb, kifejezetten bomlasztja a családot, apukám "csak" mérhetetlen hálát és tökéletességet vár el mindenkitől...

Voltam pszichológusnál párszor, aki kicsit segített, de rettegek hogy én is olyan leszek, mint ők.

Már nem járok, de nem tudom érdemes lenne-e, nehogy ilyenné váljak. Lényegében a pszichológus is csak annyit mondott hogy költözzek el, vezessem le a stresszt hogy ne reagáljak olyan érzékenyen rájuk, de hogy ezzel "lehet együtt élni".

Iszonyú sokat segített hogy kimondta, nem én vagyok a hibás, percekig bőgtem egy vadidegen előtt első alkalommal. Megmutatta hogy mondjam ki az érzéseimet nekik, és hogy velük van a baj. Utána fél évvel mentem vissza, de úgy éreztem kicsit mintha nem tartaná eléggé fontosnak a dolgot és szerinte nem indokolt jönnöm.

Nem akarom felfújni, mert tényleg hiperérzékenyen ugrok mindenre...

Nem tudom mit gondoljak :/

Keressek másik dokit, vagy hagyjam a francba?

Izgulok hogy nincs minden rendben velem. Szerencsére 1-2 hónap és költözöm itthonról...


2022. okt. 8. 14:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
79%
Dolgoznia kell magán és akkor igen.
2022. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha jól esne, és van rá pénzed, akkor keress másikat. Már ha találsz addig. Költözés után huss, elszáll a szenvedés, csak nem kell hazajárni. Ha ebben tudatos vagy, akkor lehetsz normális felnőtt. Most szorongónak tűnsz, nárcisztikus biztos nem leszel, az már lennél, ha hajlamos lennél rá.
2022. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, a szorongás az maximálisan megvan. :)

Az a baj, szívesen nyúlok a látott taktikákhoz, pl a párkapcsolatomban.

Érzelmi manipuláció, csenddel verés... Apukámtól tanultam el hogy nekem baromi nehéz megfelelni, szigorú vagyok másokkal, gyakori a kettős mérce...

Szóval aggódom, na.

2022. okt. 8. 14:22
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Csak tudatosság kérdése. Nem kell úgy viselkedni, ahogy nem akarsz.
2022. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Honnan van a diagnózis, hogy mindketten nárcisztikusak?
2022. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tőlem :D sokat olvastam a témában pár éve. Mérgező szülők, stb. Anyukám iskolapéldája lehetne a fogalomnak.
2022. okt. 8. 14:45
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Azért az ilyen öndiagnózisokat fenntartással kell kezelni, egyáltalán nem biztos, hogy orvosi értelemben "nárcisztikus személyiségzavar"-tól szenved bármely delikvens. Az sem egy egzakt kifejezés, hogy a szülő "toxikus / mérgező", elég kevés családban van meg az idilli harmónia, mint amiket a filmekben lát az ember.


Nem, nem azt mondom, hogy tökéletes a család a leírtak alapján, de nagyobb a valószínüsége, hogy semmiféle súlyosabb mentális retardációt nem okozott a nevelésük és teljesen normális élet leélésére alkalmasak lesznek a gyerekek a felnőttkorukban. Egyébként az elköltözést én is javaslom amint lehetőség van rá.

2022. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Simán lehet.
2022. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

"Tőlem :D sokat olvastam a témában pár éve. Mérgező szülők, stb. Anyukám iskolapéldája lehetne a fogalomnak."

Hány évesen olvastál ilyenekről, és hány éves vagy most, hogy máris diagnózist állítasz fel?


"Lényegében a pszichológus is csak annyit mondott hogy költözzek el, vezessem le a stresszt hogy ne reagáljak olyan érzékenyen rájuk, de hogy ezzel "lehet együtt élni"."

Magyarul: egyszerűen csak nehezen viseled a kamaszkorodat - amivel nem vagy egyedül, pár milliárdan már túléltük.

2022. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kamasz... Bár néha én is annak érzem magam, ahogy kezelnek.

Nemrég diplomáztam, dolgozom, stb.

2022. okt. 8. 15:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!