Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ennyire elkénye...

Normális, hogy ennyire elkényeztetnek egy 12 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves húgom, én 18 vagyok.

Anyukámmal sokkal, de sokkal jobb a kapcsolatom, mint apummal.

Nyilván ez a húgomnál pont fordítva van.

Idén érettségiztem elég jó eredménnyel.

Apum annyit nem mondott, hogy gratulálok. Meg lett a jogosítványom. Mindenki örült neki, kivéve apum nem. Kaptam tőle egy autót, aminek nagyon örülök. De igazából ahogyan megkaptam az autót, legszívesebben visszaadtam volna neki. Olyan ideges volt végig, hogy csak na. Mielott meg lett a jogsim, azt mondta, hogyha levizsgazok kapok egy kis autót, amivel tanulhatok, utána pedig felszereltebbet, illetve újat. Na arra az autóra azóta is várok, de igazából nem is érdekel, beerem en azzal, ami most van, sot örülök is neki nagyon.

A húgom 12 éves. Idén 3 telefont kapott. Januárban egy Samsung galaxy s10+, júniusban egy Samsung Z Fold telefont, most pedig egy iPhone 14-et.

Bármit megvesz neki, amit csak kér. Max 1-2nap hiszti és meg is van.

Igazából nem foglalkozik velünk, csak a pénzt adja. De a pénzzel igazából semmit nem erek. Eléggé rossz tanuló a húgom, visszabeszél, sok panasz van rá, stb. És akkor is ő a jó, az ügyes, apum szerint. Anyum mellettem van, aminek nagyon örülök.

Nem tudom, hogy manapság a 10-12eves korosztály milyen, de ahogy a húgomat látom eléggé szomorú. Egésznap a telefon, egy mesét nem ismernek, semmit.

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!


2022. okt. 18. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Mindketten el vagytok kényeztetve.

Egyiknek évente 3 telefon, a másiknak meg autó, mert jogsit szerzett.

Egyiket se tettem volna apátok helyében.

2022. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudsz mit tenni. Ő már egy másik generáció.

Apádtól

Is mindent megkapsz. Te nem vagy problémás, jól tanulsz. De a húgod az. Nem tudják jól kezelni. Belefáradhattak, hát kényeztetik. Úgy látszik, ezzel akarnak hatni rá. Pedig nagyon rosszat tesznek neki, vissza fog ez ütni.

2022. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Magyarul irigykedsz rá?
2022. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nyilván tudom, hogy mindent megkapunk, ezzel én nem is szeretnék dicsekedni. Az autót sem szeretném lecserélni, a célra nekem tökéletesen megfelel. Azt pedig tudom, hogy nagyon el van kenyeztetve.
2022. okt. 18. 22:07
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Hát... Te is el vagy kényeztetve, de azért te megdolgoztál érte, a húgod meg nem. Nem tudom mi allhat a háttérben, talán az, hogy apuddal nem olyan jó a viszonyod. Szomorú, hogy van ilyen, ahol az egyik gyereket jobban szereti az egyik (vagy mindkét) szülő.
2022. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Öhm... nézd már megy egy autó árát, fenntartását... nemhogy kijön belőle a három telefon, de még marad is.

Mindketten el vagytok kényeztetve, apukátok meg nem tudja megfelelően kifejezni a törődését, ezért töm pénzzel. Elég baj ez.

2022. okt. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Milyen autőt kaptál? Szüleid mit dolgoznak?
2022. okt. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
mik vagytok ti miliårdosokegy évben 1-2 millio elkölteni 3 telefonra? ez nagyon kamu szagu .
2022. okt. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%
Te ugyanúgy el vagy kényeztetve :D
2022. okt. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Mindketten el vagytok kényeztetve. Az sokkalta rosszabb, hogy Te gyakorlatilag felnőtt vagy, és észre sem veszed. Ráadasul egy kiskamaszra vagy féltékeny.
2022. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!