Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SOS Nem tudok mit kezdeni a...

SOS Nem tudok mit kezdeni a 12 éves lànyommal): ellenem van mert hétköznap elveszem tőle a mobiljàt és csak hétvégén adom vissza, mert ha hétköznap is nála van akkor nem tanul): mit csináljak hogy újra anya-làny legyünk?):

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 19:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
17%
Fogjátok fel, hogy egy felnőttnek ennél több esze van 😀
2022. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
8%
#7 volt a címzett, közben más válaszok is jöttek.
2022. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%
#11 Több esze? XD Ozorán tudod hány felnőtt nőt láttam hajnalban ugrálni a goára babahordozóval a hátán hajnal 2-kor? Biztos az összes felnőtt nagyon okos. xd
2022. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
93%

Biztos, hogy nem a kedvenc süti vagy a gumicukor fogja felváltani a telefon hiányát. Ha néha kap sütit, az nem segít, ha mindennap, akkor elunja. A gumicukor meg no comment. Ha kap zsebpénzt, ilyesféle édességet magának is tud venni, nem kell ehhez olyan jól tanulnia.


Én sem hiszem, hogy a Kérdező lenne az anya, de mondjuk, hogy az.


Nem értem, minek van telefonja, ha el van véve tőle. Eredetileg a telefont arra találták ki, hogy mindig az embernél, a közelben legyen, hogy ha bármi van, el lehessen érni. Ennyi erővel elég, ha csak laptopja van. Én anno nem akartam se nyomós, se érintős telefont, sokáig otthon felejtettem, de aztán évek múlva kezdtem csak igazán használni, míg mára nagyon hasznos eszközöm lett, mert azon olvasok az ágyban, azon szerkesztek sokfélét, jegyzetelek, stb. Azonban nem esik nehezemre elrakni, ha más van, nappal alig van a kezemben, és anno az iskolában sem telefonoztam órán, max az időt néztem meg, azt is óvatosan.


Szerintem elkobzás helyett megfelelőbb lenne arra az időre elvenni, amíg tanul otthon, aztán kikérdezed, és ha tudja, vagy látszik, hogy a nagyját igen, tehát tényleg tanulásra használta az időt, akkor visszakaphatja. Vagy ha későn végzel, és egyedül tanul otthon, akkor azt bevezetni, hogy kikérdezed, és ha tudja, vagy legalább a nagyját, tehát ismételten az van, hogy ráfordította az időt a tanulásra, maximum nem megy aznap az egész vagy nem tökéletesen, addig mindig nála lehet. Azonban ha nem tartja be a játékszabályokat, és lófaxt sem tud, nem tanult semmit, vagy túl keveset, akkor visszatér a régi szabály, hogy hét közben nincs telefon.


Van egy ismerősöm. Azt hiszem, 9 és 12 éves lányai vannak. A nagyobbikkal is naponta leül tanulni, mert tudja, hogy egyedül elkalandozna a figyelme vagy nem venné olyan komolyan. Színötös tanuló, pedig az anyja nem ostorral csapkod mellette, hogy tanuljon, és magától is fordít rá időt a lány, csak ha állandóan egyedül kéne csinálnia, akkor lenne gáz.

2022. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%
Hadd jegyezzem meg, nem a koron múlik, mennyire tud írni. Olyan felnőtt ismerőseim vannak, akik leghelyesebben a saját nevüket tudják leírni. Lett érettségijük, de írni helyesen, azt nem tudnak. Nem mondom, biztos nekem is van hibám, ebben a hozzászólásomban is, de én olyanról beszélek, mint amit a kérdező csinál, akár anya (egyáltalán felnőtt), akár nem. A legkisebb gond a kérdésben, hogy szmájlikat használ. És a régi kérdéseknél is megtalálhatóak olyanok, amiket biztosan szülő írt ki, mégis undorítóan néz ki.
2022. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
30%

#14, te legalább értelmesen válaszoltál, ezért zöld játr részemről.

#15 menj szépen aludni Balázska, még a végén megárt a debilkedés.

2022. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
66%
14-es én is egyetértek
2022. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha az a cél, hogy ne telefonozzon, akkor pl. véletlenül beeshetne a szék lába alá amire aztán ráül valaki mert nem vette észre. Ilyen gazdasági helyzetben pénz meg sajnos nincs újra.
2022. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
46%
Hát 18, ez nagyon mellé...
2022. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
23%
Hát ez tényleg furcsa kicsit.
2022. nov. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!