Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy nem Debrecenben akarok továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Orvosira készülök, tizenegyedikes vagyok. A szüleim mindenképp Debrecenbe szánnak,hogy a lehető legtöbbet legyek otthon. Én mindenképpen Szegedre szeretnék menni. Rossz velük a kapcsolatom és úgy érzem hogy elég volt a folyamatos kontrollból. Hogyan mondjam el nekik hogy Szegedre szeretnék menni? Milyen érveket sorakoztathato fel mellette?

Fontosnak tartom megjegyezni,hogy Debrecen is 2 órára van tőlünk kocsival is, éppen ezért onnan sem járnék haza gyakrabban.



2022. nov. 7. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Szerintem igenis legyen az SZTE ,erre vágysz
Nem éri meg a vitát,legyen Debrecen
67 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
A Te álmod, nem az övék, ennyi.
2022. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Így: anya, apa, Szegeden akarok tovább tanulni, mert..... és akkor itt sorolod az érveidet.


Ennyire egyszerű, nincs ezen mit variálni. Aztán vagy egyetértenek vele és fizetik, vagy nem.

2022. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Zowie ***** válasza:
96%
Anyu, apu! Nem Debrecenben akarok tanulni. Szívesen.
2022. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Oké, de ki fogja majd neked fizetni a bejárást/kolit/albit?

Mondhatják hogy márpedig maradsz Debrecenbe, mert nem finanszírozzuk neked az életet Szegedben.

2022. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

Elmúltál 18.?

Van lóvéd az életre és a sulira?


Ha a válasz 2 igen, akkor hajrá, lépj egyedül!


Ha a válasz 1 igen - 1 nem, vagy 2 nem, akkor fogd be! És csináld amit mondanak!


Vagy a Jacpot. Katonai tanulmányi szerződés.

2022. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha úgyis pont ugyanannyit lennél otthon, akár Debrecenben tanulsz, akár Szegeden, akkor nem tudom, miért ragaszkodnak Debrecenhez (és megfordítva, Te miért ragaszkodsz Szegedhez). A kollégium vagy albérlet is feltehetően ugyanannyiba kerül. Ha valamiért Szeged a szíved vágya, akkor érvelj azzal, hogy semmivel többet nem lennél otthon, viszont - mondjuk - az oktatás úgy hallottad jobb Szegeden.
2022. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Idézd nekik Nyilas Mihályt!

"Én nem akarok debreceni diák lenni"

2022. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem a logikát - sem a tiedet, sem a szüleidét.

Ha egyforma messzire laktok a két várostól, akkor miért gondolják a szüleid, hogy ha Debrecenbe járnál, akkor többet lennél otthon?!

Neked a szüleiddel van bajod, tök mindegy hogy hova mész.

2022. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Szegeden volt Nobel-díjas (Szent-Györgyi Albert), nagyobb a renoméja, biztonságosabb város, mert a suki, koli bent vannak a városban, nem a nagyerdőn túli campuson, kívül a városon, mint Debrecenben.
2022. nov. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Nézdd, a felvételihez már nem kell a szülők beleegyezése a továbbtanuláshoz, ergo hivatalosan semmi közük nincs, hogy hova mész tovább.

Egyébként meg szimpla egyszerűséggel megmondod, hogy te Szegedet nézted ki, nem Debrecent.

2022. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!