Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A páromat megutálta anyám,...

A páromat megutálta anyám, csak mert az exe küldözgeti a régi közös képeiket a Facebookra? Most mi legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 lány vagyok. Együtt vagyok egy velem egyidős sráccal, már több, mint 8 hónapja tart a kapcsolat. Mi még a kapcsolatunk előtt összeköltöztünk, ugyanis én lakótársat keresetem, ő meg nem akart tovább kollégiumban lakni, így mivel akkoriban barátok voltunk még csak, pont kapóra jött mind a kettőnknek, hogy nem idegennel kell együtt lakni, a jó kapcsolat adott, még szaktársak is vagyink, szóval folyton "rendelkezésre áll" a másik, ha valamelyikőnk kihagyott egy órát, vagy éppen nem ért valamit. A szüleim, beleértve anyámat is, már akkor nagyon kedvelték, amikor még csak barátok voltunk, nyilván örültek a hírnek, hogy összejöttünk.

Csak van egy olyan bibi, hogy a párom biszexuális és van egy exe, aki szintén pasi. Én erről nem beszéltem a családomnak, mert a többség nem igazán elfogadó, meg tökre nem releváns, a családomra tartozó infó a párom szexualitása. (Egyébként én is biszexuális vagyok, és erről sem számoltam be otthon, mondvanz, hogy homofóbok, minek borzoljam az idegeket, ha nincs is barátnőm.) Ahhoz, hogy ez megnyilvánul-e a kapcsolatunkban, ha igen, hogyan, ha nem, miért nem, és egyebek amúgy sem rájuk tartoznak, még akkor sem, ha elfogadóak lennének. Igen amz, csak ez az ex pasi volt oly édes, hogy a profilomon keresztül megtalálta több családtagomat, (a párom családját is, csak az most ebben a kérdésben nem releváns) és küldözgeti a régi közös képeiket, amiken így látszik, hogy ők párkapcsolatban voltak a képek készültekor. (Kis csók, meg ilyenek, nem nude képek)

És hát a párommal holnap mennénk anyámékhoz, anyám meg itt írkálja nekem a nem túl kedves üzeneteket, hogy milyen undorító emberrel álltam össze, ő ilyet nem tűr meg a családi asztalnal, de azért hozzam nyugodtan, szakítsak vele nálunk a karácsonyi ebédnél, ha nem számítok, akkor jövőre én ne is gondoljam azt, hogy a család tagja vagyok, legyek a kis bzival.... Meg ilyenek. Holott eddig tök normális volt a kapcsolat anyámmal, a páromat is tökre szerette.

Nyilván ha holnapig nem kapok békésebb, átgondoltabb üzeneteket, akkor én nem megyek haza, kihagyom a családi karácsonyt, nekem elfogadhatatlan ez a viselkedés, de azért jó lenne ha nem kellene a kapcsolat megszakítás praktikát alkalmaznom a családomon.

Mit javasoltok, mi legyen?


2022. dec. 25. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem nagyon van más választásod, mint nem elmenni, de nagy balhé lesz belőle. Mondjuk nagy balhé van most is.
2022. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ne menjetek. Azt a köcsög pasit meg tiltsa le mindenki, nem szexuális érdeklődés kérdése, ha valaki hülye paraszt.
2022. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Kamu.
2022. dec. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

"A páromat megutálta anyám... Most mi legyen?"

Beszéld le őket a házasságról! :)

2022. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Semmi nem az ö párja.
2022. dec. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Az olyan véglenyekkel, mint a szüleid nem lehet normálisan beszélni.


Annak meg jó lenne utánanézni, hogy mit lehet jogilag tenni az ellen, hogy az ex regi közös képeket küldözget.

2022. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

ez az ex pasi volt oly édes, hogy a profilomon keresztül megtalálta több családtagomat


Tanuld meg kezelni a fb-t.

2022. dec. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%

"pont kapóra jött mind a kettőnknek, hogy nem idegennel kell együtt lakni"


Most meg kapóra jön, hogy helyben van a lyuk... Aztán vége az egyetemnek és ő megy vissza egy pasihoz.

2022. dec. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6 Jogilag nem hinném, hogy sokmindent. Nem hiszem, hogy büntetendő kb 10 embernek elküldeni privátba kb 4 fotót.


#7 WTF!? Mit tanuljak meg rajta ember? Nyilvanosra voltak állítva az ismerőseim, a fotóim, na meg a fotók, amiken mások megjelöltek, a pali meg halál lazán kikereste ezalapján a rokonaimat és a saját profiljából elküldte a képeket. A fene gondolta, hogy egyszer valami idióta ezt fogja csinálni.


#8 Szokásos homofób megjegyzés, megspékelve egy kis sztereotípiával, miszerint a biszex emberek hűtlenek, és mindig a saját nemük után futkosnak. Igazán hasznos megjegyzés volt. (Ja nem)

2022. dec. 26. 10:12
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Végül mi lett karácsonykor?


Én a helyedben biztosan nem mentem volna karácsonyi bájcsevegni a családdal. Úgy is csak a negatítvat kaptad volna. Ez lett volna a téma. Kinek hiányzik ez?


Amit leírtál az a privát-szférád megtiprása, megspékelve zsarolással. Ha a kapcsolatod számodra fontos, akkor felé kell lojálisnak lenned, nem a család felé.


És persze igen... a jövőben lehet, hogy máshogy alakulnak majd a dolgaitok, az is lehet, hogy szakítotok... egyszer. Ki tudja... És akkor te meg ott állsz egyedül, összeveszve a családoddal. Csak azt érdemes ilyen esetben tudni, hogy ha ezt most megcsinálták veled, megfogják ezután is.

2022. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!