Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés volt elköltözni...

Milyen érzés volt elköltözni a szülői házból? 22/N

Figyelt kérdés

Másfél hónapja költöztem össze a párommal egy nagy kertes házba, 2 km-rel a családomtól.

Régen alig vártam , hogy költözzek tőlük, most viszont furcsa,idegen az egész. Szerettem anyáék házát és a szobámat is, sok szép és sok rossz emlék is kötődik a házhoz. 7 évet laktam ott, mivel anyukám újraházasodott és született egy féltesóm. Engem nem szeret anya annyira mint a húgom, ő sokkal jobban el van kényeztetve, engem meg kb leszartak,megtűrtek ott. Ugyanakkor mégis hiányzik az akkori életem (?) vagy a ház? Ott volt a gondtalan tinikor, nem kellett dolgoznom, hétvégente a barátokkal lógtam, ismerkedtem új emberekkel. Most meg van egy szar munkám, és háztartás mellett még tanulok is, szóval 0 szabadidőm van.

Mi a fene a bajom ? Olyan üresség érzet van bennem.

Bocsánat, ha katyvasz az írásom, jól esett leírni a gondolataim.

Vajon hogy tudnék boldogabb lenni?



2023. jan. 3. 23:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Te legalább nem úgy jöttél el, hogy huszonsok év bántalmazás és aljaskodás után felrúgtad az apádat, és elindultál inkább a bizonytalanságba. Gondolj erre, és boldogabb leszel.
2023. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Engem sose vertek, velük is volt /van sok szép pillanatom, viszont burkoltan, de mindig érezhető volt, hogy a húgom a kedvenc.
2023. jan. 3. 23:34
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Akkor jo döntés volt szvsz.
2023. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Minden változás, még az előrevivő is, gyásszal jár, az újtól való félelemmel, pont mint egy munkahely- vagy iskolaváltás. Új életszakaszba léptél, majd megszokod, pár év múlva a gyerekkori lesz idegen, mert már nem oda tartozol.
2023. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Még nem szoktad meg, régen a szülők jelentették a kényelmet neked.
2023. jan. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
100%
Szia! Én 19 éves vagyok, 7 hónapja költöztem el otthonról. Alapvetően sok dolgom van, amik elterelik a figyelmem, de ha magam vagyok én is hasonlóan érzem. Viszont idő múlásával enyhült, talán segít, hogy én szeretem amit csinálok (én is tanulok), annak ellenére, hogy nagyon fárasztó. Szerintem csak megszokás kérdése:) kitartást!
2023. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
Emberfüggő, nem vertek meg sose, de szar volt otthon, majdnem 1 éve jöttem el, de kicsit sem hiányzik
2023. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Darius- ***** válasza:
82%
Honvagy a neve vagy hasonlo, idovel megszokod
2023. jan. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas megkönnyebbülés, azóta VAN életem. (Anyám mellett sosem lehetett)
2023. jan. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
Mi a Párommal minden hétvégén mentünk haza ebédelniük kb 1 évig.
2023. jan. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!