Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés lehet, ha özveggy...

Milyen érzés lehet, ha özveggyé vált apukád, újraházasodik és a "mostohaanyával" érkezik a családba 1 kamasz testvér is? Hogy könnyítheti ezt a helyzetet az apa új felesége az apa gyermeke számára?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire idáig eljutnak, már rég ki kell alakítani a jó kapcsolatot.
2023. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyesnél a pont: Mire esküvő lesz, rég jó kapcsolatnak kéne lenni a nő gyerekével is. Tehát esküvő csak akkor kéne ha eleve nem szar a kapcsolata gyerekekkel sem.
2023. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Falrengető újdonságot nem lehet írni.

Legyen kedves, jóindulatú, de nem tolakodó. Tartsa tiszteletben, hogy a gyerek őt soha nem fogja anyjának tekinteni, ugyanakkor ő ne tegyen különbséget közte és a vér szerinti gyereke között. Támogassa, hogy a gyerek emlékezzen az édesanyjára.

Nagyon fontos, hogy közte és az apa között meglegyen az összhang, nehogy két táborra szakadjon az új család. Mindkét gyerekkel kapcsolatos problémákat a felnőtteknek egymás közt őszintén meg kell tudniuk beszélni.


Megj.: a te gyerekednek ugyanolyan nehéz lesz ez a helyzet.

Ill. annak még rosszabb, aki saját otthonából költözik el.

2023. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mire esküvőt fontolgattok, már rég ismerniük kellene egymást



Jó de hány éves a másik gyerek?


3? 8? 15?


Nagyon nem mindegy.


Egy kis iskolás gyerekkel teljssen máshogy kell szót érteni, mint egy kamasszal.


Egy tininek az ember elmondja, hogy apa magányos volt, és most van valakije, szerentétek esetleg találkozni? Elmentek meginni egy kávét, összeismerkedtek.

Ennyi idősen azért már racionálisabbak, megértik, hogy van igényed párkapcsolatra, és hogy az új nőt nem kell anyuciként kezelni, ha nem akarod.

Valószínűleg előbb alakul ki diplomatikus felnőtt viszony mint szülő-gyerek dinamika.


Egy kisgyereknek lelkileg egyszerűbb, ha nagyon lassan, cseppenként adagolod neki az új információkat. Pl a megszokott körmyezetbe jön valaki "látogatni" néha, aztán rendszeresebben, és így a gyereknek van lehetősége visszavonulni a komfortzónájába, ha akar.

2023. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Lesznek konfliktusok már a kamaszkor miatt is.
2023. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csak magamra gondolnék egy ilyen helyzetben. Ha a gyerekek nem jönnek ki egymással, akkor részemről az egy szakítóok lenne. Vagy legalábbis nem tudnánk összeköltözni.
2023. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ha beszélget a gyerekkel az érzéseiről és figyel rá. Azt kell éreznie, hogy fontos a nő számára és törődik vele.

Ezen kívül ha megoldható, legyen a két gyereknek magánszférája, saját szobájuk, ahol nem zavarják egymást, az csak az ő terük.

2023. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem az egész mozaikcsaládosdit el kéne felejteni a pics...ba, mert valaki MINDIG sérül benne.



Jellemzően valamelyik gyerek vagy a mostohaszülő vagy a mostohatesó által.



Két felnőtt ember oké, éljen együtt, de ne cibálja bele a gyerekét egy csak neki! megfelelő helyzetbe, azért, mert ő összeköltözne a nőjével-pasijával.



A gyerek szemszöge meg magasról le van szrva, ugyebár (le van!), majd "alkalmazkodik", és ha nem tud, akkor ő a hibás, csak ő még el sem költözhet, mint egy felnőtt, ha olyannal kell együtt élnie, akit nem csíp - vagy aki őt nem csípi.



Nekem is költöznöm kellett apámmal, mert ő együtt akart élni a nőjével. Az senkit nem érdekelt - őt sem -, hgoy a csaj utál mint a szart.


"Majd összebarátkoztok".


Aha, persze, minden nap azt hallgattam, mikor húzok már el, miért kellett odamennem (NEM én akartam, basszus), stb stb.


A gyereke állandóan ellopdosott dolgokat tőlem, vagy megütött, ha valami nem tetszett neki (tkp. nem tetszett, hogy odaköltözünk, csak engem lehetett ütni, mert lányként gyengébb voltam nála).


Tessék, ez a másik kérdésedre a válaszom.

2023. jan. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!