Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a gyerekedet...

Mit tennél, ha a gyerekedet egyetemistaként nem vennék fel koliba a második évben, de az albérletet nem tudnád fizetni?

Figyelt kérdés

Első évben az volt a megállapodás, hogy havonta adsz X összeget, abból gazdálkodjon, teljesen kijött belőle minden, nem kellett diákmunkát vállalnia. Viszont második évben, amikor a kolis felvételinél az átlag is számít, már nem veszik fel. Az albérlet költsége neked még úgy sem fér bele, ha csak szobát bérel, és lakótárssakkal él. Mit teszel ekkor, feltételezve, hogy nem opció az, hogy nagyobb összeggel támogasd?

Kommentbe csak indoklást, esetleg kiegészítést kérek, a többire ott a szavazás.


2023. jan. 24. 11:59
A kérdező szavazást indított:
Ugyanannyival támogatom, ha nem jön ki, oldja meg
Kevesebbel támogatom, a többit oldja meg
Nem támogatom tovább, oldja meg
70 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Erre van a diákhitel.
2023. jan. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%
Milyen messze van az egyetem? Milyen szak? Levelezőre átmenni? Mellette dolgozni?
2023. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
97%

Magan koli? Az talan meg mindig olcsobb, mint szobat berelni, persze 2-3 szobatarssal.

Egyedul draga.

Es emellett hetvegente elmehet dolgozni. Ha nem birja, akkor diakhitel erre a felevre es kozben jelentkezzen at levelezore, ha van.

2023. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
98%

- Bejár otthonról

- Elmegy albiba, és dolgozik egyetem mellett hogy fizetni tudja

- Diákhitelt vesz fel

2023. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
74%

Egyebkent erre a helyzetre fel kellett volna keszulni mar boven az egyetem elott. Ha ennyire fillerre pontosan ki van szamolva, mennyit kaphat a gyerek havonta, akkor alapbol nem is lett volna erdemes nappalira menni. Vagy ki kellett volna hagyni 1 evet es dolgozni, gyujteni es esetleg ugy.

De ezr igy nem lehet. Nem is ertem hogyan gondoltatok. Szulok lehettek volna okosabbak azert...

2023. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
89%
Vegyen fel diákhitelt , aztán következő félévben tanuljon jól. Rajta múlt az egész.
2023. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
73%

Átgondoltatnám vele, hogyha már az első évet is olyan siralmas átlaggal zárta, hogy kollégiumra sem jogosult, érdemes e azon az egyetemen vergődnie.

Inkább előbb, mint később derüljön ki, hogy nem való oda!

2023. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
76%
Mert bőven az egyetem előtt arra is fel kellett volna készülni, hogy amit egy éve vettem durumtészta a tescoban 199Ft-ról 649Ft lett? Ébredj fel, a valóság teljesen más már.
2023. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj 8-as, de azert arra boven fel lehet keszulni, hogyha elore latom, hogy mittudomen, mondok egy osszeget, max havi 50 ezret tudok a gyereknek adni, akkor nem arra biztatom, hogy menjen nappalira, mert ez lofasz penz. Pontosabban menjen, de akkor sajnos a tobbit neki kell kipotolni, megoldani.

Es ez akkor is lofasz penz, amikor a teszta 200 forint,meg akkor is, ha 1000 🤷‍♀️

Es arra is mindig szamitani kell, hogy lehet nem kap kolit.

2023. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
96%

Legalább annyival nyilván támogatom, mintha kollégiumban lakna.

Albérlet árak meg nagyon szóródnak. Függ az elhelyezkedéstől, hányan laknak együtt, milyen a lakás belseje. Vannak magánkollégiumok is, oda nem kell jó átlag, csak fizesd ki a díjat. Drágábbak, mint az egyetemi kollégiumok, de olcsóbbak, mint az albérletek.

Nyilván leülnénk a gyerekünkkel, osztanánk-szoroznánk, hogy mennyivel tudjuk támogatni és ez mire elég. Ha őneki az a színvonal megfelel, akkor a kérdés meg van oldva. Ha nem, akkor neki kell eldöntenie, hogy diákhitelből vagy diákmunkából teremti elő a különbözetet. De ha eddig diákmunka nélkül is rossz átlagot produkált, nem biztos, hogy menne együtt a munka+tanulás.

2023. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!