Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hová fordulhatnék még, ha...

Hová fordulhatnék még, ha apám bánt?

Figyelt kérdés

Apám állandóan iszik. 2 héttel ezelőttig csak verbálisan bántalmazott. Semmi mást nem csinál, ha itthon van, csak mindenkivel kötekedik.

A múltkor az volt a baja, hogy nem segítettem akkor épp a házimunkában, mert témazáróra tanultam. Folyamatosan azzal jött, hogy egy semmirekellő kis senkiházi vagyok, ha végig tanultam volna, akkor nem az utolsó hétvégén kellene rá készülni és tudnék takarítani. Mellesleg ő nem takarít soha, és a bátyámtól sem kéri, merthogy ő fiú. Amikor már egy órája nem hagyott békén, mászott az arcomba, masszív piaszaggal, akkor mondtam, hogy fejezze most már be, kérje a bátyámat, vagy attól sem dől össze a világ, ha ő csinálja esetleg piálás helyett. Erre kaptam a pofont.

Azóta pedig rákapott. Kaptam 2x is azért, mert 3-ast kaptam, és azonnal fenyeget, hogy nem enged egyetemre.

De tegnap kaptam már egy óriásit, amitől megszédültem. Sokadszorra engedte ki a benti macskát (mert a macska kintre való szerinte), és tegnap elkapta a szomszéd kutyája, mert átszökött hozzánk (rossz a kerítés). A bőrét harapta össze és ráncigálta a macskát, odamentem, üvöltöttem rá, nem engedte el. Akkor belerúgtam 3x is, csak akkor engedte el a cicát. Erre apám bent üvöltött, fellökött, megpofozott, elmebeteg kis k-nak nevezett, ő nem úgy nevelt, hogy bántsak állatokat, látszik a semmirekellő személyiségem, hogy a macskákért vagyok oda, nem tisztelem a kutyát, stb. Egész délután folytatta az üvöltözést.


Az iskolában szóltam már a 2. pofon után. Annyit tettek, hogy felhívták a szüleimet, ők tagadták, aztán elhívott beszélgetni az ofőm, hogy kérjek bocsánatot a szüleimtől, és ne akarjam édesapámat dühből besározni, biztos benne, hogy akármi van, meg tudjuk beszélni. Ismeri őt, és tudja, hogy rendes ember.

Anyukám sem segít, pedig őt is bántja, de ha engem bánt apám, akkor igazat ad neki, ha őt bántja, "az más".



2023. febr. 5. 11:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Édesanyád Stockholm szindrómás



Próbáld meg felvenni videóra, hangfelvételre, hogy mit csinálnak.


Utána mutasd meg a tanárnak, hogy kérjen tőled bocsánatot.



Ha 16-7 vagy, akkor nem biztos, h megéri balhéval még jobban magadra haragítani, elköltözni ennyi idő alatt úgysem tudsz, segíteni nem nagyin fog az iskola, viszont rosszabb hazamenni úgy, h elmérgesedett a kapcsolatotok.


Próbáld meg kibírni minél kevesebbet otthon levéssel és figyelj a tanulásra és/vagy munkára, hogy legyen pénzed elköltözni, akár szobát bérelni, vagy valami ismerőshöz, akinél olcsón aludhatsz, míg lábra állsz.



Több ismerősöm is így csinálta, az egyiknek igazolatlanjai miatt, a másiknak a verés miatt kiment a gyám, apuci előadta a szomorú mesét a neveletlen kamaszlányról, aztán megkérdezték a SZÜLŐ ELŐTT a gyereket, hogy verik-e, persze nem mert semmit mondani.


18. születésnapja után nem sokkal elköltözött a francba... persze így is kellett neki külső segítség, hogy ne menjen vissza apuhoz sajnálatból/bűntudatból (nem jogos), meg valaki aki biztosított neki lakást amíg elkezdett dolgozni meg tanulni.



Sok szerencsét, kitartást!

2023. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Rendőrség, családsegítő szolgálat.
2023. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
2023. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Gyámhatóság, rendőrség.
2023. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Rendőrség!

Gyermekvédelem!

Nincs ok arra, hogy ezt tegye veled!

2023. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden iskolában dolgozik szociális munkás. Nincs minden nap bent, de a hét valamelyik napján megtalálod. Kérdezd meg mikor van és neki szólj, közvetlenül!
2023. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#1 szóval ne tegyen semmit? Türje a bántalmazást? Legközelebb majd azért kap pofont, mert éppen esik az eső! "Apuka" átlépett egy határt, amit sosem lett volna szabad! Igenis kérjen segítséget! Ne türje, mert ez kihat a jövőbeni életére.
2023. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

7: Csak leírtam mik a tapasztalataim (a hatóságra baromira nem lehet számítani, úgy Mo-n sem, ahogy sokszor USÁ-ban sem (az egyik példám pl. onnan van).


A többi válaszoló úgy néz ki, elméleti síkon okos, de nem volt sosem ilyen helyzetben a valóságban.


OK, tegyük fel, megállapítja a rendőrség / gyám, hogy bántalmazzák. És? Mi a következő lépés? Aput lecsukják? Vagy elköltöztetik? Hova? Miből?

2023. febr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Családsegítő elsőre, ha kevés rendőrség.
2023. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

8


Rendszeres kontroll, normális családsegítő ezután kijár x időnként stb. Ha a gyereket továbbra is verik, akkor igen, kiemelés.

2023. febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!