Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha el akarnál otthonról...

Ha el akarnál otthonról szökni végleg,felnőtt létedre hogy csinálnád,hova mennél?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne se barátod se rokon akihez fordulhatnál?
2023. márc. 4. 15:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Minek szökni. Felnőtt vagy. Fogod magad és elmész.
2023. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
84%
Eladnám a bútoraimat, a házamat, majd külföldre mennék. Mondjuk Hollandia. Valami gyárban melóznék
2023. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%

Szüleim nem élnek már jó pár éve, úgyhogy magam menedzselem az életemet.

DE! Ha mondjuk még a szülőkkel vagy egyik szülővel élnék közös ingatlanon, de elegem lenne ebből, akkor bérelnék magamnak egy lakást/házat máshol és átcuccolnék. A szülővel/szülőkkel pedig közölném, hogy ezt tartom helyesnek.


Végülis hasonlóan tettem, mert anyám még ifjúkoromban halt meg, apám pedig 48 éves koromban úgy, hogy egy épületben éltünk. (Külön lakrészekben, de egy ingatlanon.) Utolsó éveiben sokat ápoltam, meg igyekeztem elviselhetővé tenni szegénykém végső életszakaszát, de mikor elment és ottmaradt a nagy ház, húgommal úgy döntöttünk, hogy mindent felszámolunk. Úgy kezdtem árulni a házat, hogy kiköltöztem belőle, máshol béreltem, jó messze oda egy lakóparki lakást, ahová beköltöztem. A házat kiüríttettem, az ingatlanosnak adtam egy kulcsot azzal, hogy "akkor hívj, ha valaki ajánlatot tett és meg akarja venni". Nekem lelkileg ez könnyebbség volt, mint egy perccel többet is ott lakni.


Miért is meséltem el? Mert apámmal ugyanaz volt, mint sok más embernek, hogy a szülő-gyermek kötelék a pillanatnyi kortól függetlenül nem mindig felhőtlen. Nálunk sem volt az. De miután apám 80 elmúlt, nyilván nem akkor hagytam magára. De amikor már nem volt értelme ott lakni, nem volt erre szükség, én is léptem.


Tehát a kérdésre a válaszom, hogy barátok és rokonok nélkül hogy lépnék le felnőttként a szülői háztól? Bérelnék egy lakást/házat papucstávolságon kívül, aztán átköltöznék. A húgomék is ezt tették, nekik mág javult is apánkkal a kapcsolatuk az eltávolodás miatt.

Ha kedves kérdező te is átköltözöl máshová, még az sem kizárt, hogy javul a viszonyotok.

2023. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem szökés.
2023. márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

Azt kérdezed, hogyan csinálnám és hova mennék?

1). Összegyűjtenék annyim pénzt, hogy legyen az útra és legalább 2 havi megélhetésre (eladnám, ami az enyém nélkülözhető),

2). Keresnék szállás-és munkalehetőséget, hogy tudjak hol lakni és kapjak fizetést.

Hogy-hogy Neked nincsenek rokonaid, barátaid akikkel megoszthatnád a gondjaidat és (legalább tanácsokkal) segíteni tudnának? Számtalan hirdetés van, ahol munkalehetőséget ajánlanak, munkaerőt keresnek. Náluk érdeklődj a feltételek felől. Látogasd meg őket, beszéljétek meg a konkrétumokat (munkakör, fizetés, belépés ideje), mondj fel a munkahelyeden.

2023. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
95%
Én is külföld témában gondolkodnék, mint 12-es írta.
2023. márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha FELNÖTT vagyok, akkkor NEM ELSZÖKÖM, hanem elköltözöm.

ELötte összegyüjtenék valamennyi pénzt, amiböl el tudok indulni.

2023. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként nem kell szöknöd, oda mész ahová kedved tartja.

Ha van pénzed egy albérletbe ha kevesebb van egy hostelbe.

2023. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
87%
Elég sok helyre próbáltam már menekülni. Éltem koliban és bérelt szobában is több alkalommal is, de nem tudtam idegenekkel kényszerből összezárva élni, nagyon stresszelt, hogy olyan emberek látnak bele a privát szférámba, akiket nem önszántamból engedek be oda, és így nem tudom magam biztonságban érezni a saját "otthonomban". A családomnál is érzek hasonlót, de mivel mellettük nőttem fel, az ő esetükben kicsit enyhébb bennem ez a szorongás. Fiatalabb koromban voltam au pair, egy kisgyerekes családnál éltem, de külön lakrészben, az nem volt rossz, de már túl idős vagyok az ilyen munkához. Illetve volt egyszer saját albérletem is, ahol lakótárs nélkül éltem, jobb volt, mint idegenekkel, de alapból is nehéz volt egyedül fizetni, aztán a válság miatt nagyon megemelték az árát és nem tudtam tovább fenntartani és tavaly vissza kellett jönnöm anyámhoz lakni. Néha rám jön a gondolat, hogy valahova elmegyek, tök mindegy, hova, akár az utcára is, de logikusan tudom, hogy az utcán nem élném túl sokáig, albérletre meg nincs elég pénzem. Talán a nyarakat végig lehet sátorozni ide-oda vándorolva, vagy ilyesmi. De télre ez se megoldás.
2023. márc. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Aki felnőtt az nem szökik hanem elköltözik.


Ha el akarsz költözni hajrá.

2023. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!