Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka többször inkább a...

Apuka többször inkább a facebookot nyomkodja, ahelyett hogy babázna?

Figyelt kérdés
Szokott vele foglalkozni, de nagyon sokszor az van hogy inkább telefonozik. Ha sír hamar elmegy a türelme. Mit tudnék csinálni?

2023. ápr. 7. 09:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Szólj neki, hogy foglalkozzon többet a gyerekkel a telefon helyett
2023. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%
Mert anyuka meg nem mer vele beszélgetni a miértekről, érzésekről. Inkább a gyakorin idegenek oldják meg helyette a problémát. De nem működik ez, majd meglátod.
2023. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Azt hiszed nem mondtam már neki ezt vagy mi?!
2023. ápr. 7. 09:36
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem a megfelelő emberrel vállaltál gyereket. Ez a kérdés azért 1 sornál kicsit bonyolultabb. Először is függő, mint majdnem minden ember, valamitől, pl a gyerekgondozás terhétől menekül, mert nincs kedve hozzá (férfiban kevéssé jellemző az anyai ösztön), vagy mert fél, hogy rosszul csinálja. Egy nagyranőtt gyerek. Előtte is ilyen volt. Nem tudsz mit csinálni, mint adott helyzetben mindig megkérni, hogy éppen mit csináljon. De ügyelj arra, hogy ez ne legyen számára olyan gyakoriság, amit már nem tud elviselni, mert akkor kilép. Azzal is szembesítsd időnként, hogy te mit csináltál aznap. Nem veszekedve, csak felsorolva, mert hozzá el se jut, természetesnek veszi.
2023. ápr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Leléphet ha sok a teher? Mondjuk erre nem is gondoltam még.
2023. ápr. 7. 09:40
 6/26 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, férjem "szintén zenész".

Igen megfelelő emberrel vàllaltam gyereket 10 év és 8 év hàzasság után, tervezetten. De azt látom én is neki a régi élete fontosabb, mint nekem.

Mivel most épp két munkahely között van és áprilisban végig itthon lesz, így mocskosul kihasználom a helyzetet :D leléptem 3 órára vásárolni az ünnepekre, gyereknek ruhát. Edzek otthon 3×45 perc hetente, addig ő vigyáz rá. Hát ő meg sokszor menne már játszani a haverokkal, meg nyomja a telóját. Legalább egy könyvet venne a kezébe :/

Ami zavar, hogy az énidőm is olyan, hogy hozza oda a gyereket, hogy nyűgös éhes mit csináljon. Kb végig stresszel. Mondtam ez így nem segítség.

Annak ellenére, hogy most itthon van még mindig én főzök és takarítok, mert őt csak hosszas csesztetés után tudom rávenni bármire.

Szóval kitartást kívánok magunknak.

2023. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

Az én férjem pszichológushoz jár a dühkitörések miatt. A gyerek születése óta ilyen, ami egybeesett egy rokona halálával, szóval duplán kijutott neki a stresszből.

A telefonnyomkodást anyaként is csinálom, pár percre jó kiszakadni a mókuskerékből. A férjem inkább az asztali gépnél ül és játszik. Függő, de nem ismeri be. Sokszor veszekedtünk a gyerek előtt ezen, nem használt semmi. Viszont a gyerekkel is sokat foglalkozik a kezdetek óta. Nagyon szereti, ugyanakkor nagyon durván kiakad a sírás miatt néha. Senki el se hinné róla. Elég kontrasztos a normális személyiségével, ez előtte nem látszott, így nem tudtam hogy ez lesz.

Nyilván megkérte már a kérdező hogy ne csinálja de nem használt, ezért született a kérdés.

Sokféle apaprobléma van, vannak akiket egyáltalán nem érdekel a gyerek és lelépnek, vannak akik hétvégente megnézik azért, vannak akik csak játszani hajlandóak ha már elég nagy hozzá a gyerek, ki mit hoz otthonról vagy mi az elképzelése magáról mint apa.

Az enyém nagyon oda akarja tenni magát de látom hogy jönnek elő a tanult minták. Ilyenkor rászólok, csak hogy észrevegye.

A telefonnyomkodásra próbáljátok meg hogy kijelöltök egy intervallumot amikor csak a gyerekkel foglalkozik. Először rövid legyen amit biztosan kibír, addig a telefon a másik szobában legyen hogy véletlenül se kapja fel. Eleinte legyél ott vele ha elakad vagy valami hogy sikerélménye legyen. Később lehet emelni az időn.

2023. ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos az internet, telefon teljesen elvette az embereket egymástól, hiába élünk együtt, alig beszélünk...
2023. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
Az van, hogy a párod átlagos faszi, Más területen is borítékolhatod hogy minden munkát rád fog nyomni amit csak tud.
2023. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Hát, készülj rá, hogy nem lesz a későbbiekben se nagy segítség a envelésben.
2023. ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!