Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van értelme a focis kártyák...

Van értelme a focis kártyák gyűjtésének?

Figyelt kérdés

A fiam az osztálytársaival elkezdett Fifa 365 (2023) focis kártyákat gyűjteni, és cserebelélni.

Ez eddig O.K., de már az Interneten is venne egy-egy darabot, 5000 Ft körül.

Attól tartok, hogy ha lecseng ez a láz, értéktelen lesz az egész, és megy végül a kukába.

Mi erről a véleményetek?



2023. ápr. 14. 11:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Én is vetettem magamnak anno és cserélgettük is, de közel sem 5000 forintért.

Egyébként pont tegnap találtam meg egy csomót, nem feltétlenül értéktelen, bár nekem inkább csak olyan emlékek.

5000-et nem gondolom, hogy megérne.

2023. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
5000 forintot nem ér meg, de gyűjteni igen. Alapvetően az egész nem ér semmit, megy majd a süllyesztőbe, de ugyanez igaz a matricás könyvekre, matricákra, bármilyen más kártyákra. Most örömét leli benne, sőt lehet még hónapokig, de aztán dobozban, fiók mélyén köt ki, és ha előveszi, jó érzéssel eszébe jut, milyen jó volt, amíg tartott ez a láz. Így pedig, hogy tart, normális, hogy szeretne még többet, akár netről. Ha van zsebpénze, és abból tenné, tegye, elvégre az hoz neki örömöt, aztán maximum később megbánja, hogy erre költötte. De ha nem saját pénzből van, akkor kizárt. 5000 forint saját zsebből nem kevés pénz, pláne pár kártyára, amikből mindenképp kelleni fog még, de nem lehet ezerszer ennyit rendelni.
2023. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Valóban soknak hangzik 5000Ft,de megvan annak a szépsége hogy vágysz rá és kis gyűjtögetés után meg tudod venni. Legalább is nálam így volt.
2023. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
96%
Nincs értelme de jó szórakozás.
2023. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha te anyagi befektetésként tekintesz rá, akkor valóban nincs értelme.

De mi értelme van pl. egy focimeccset megnézni? Vagy egy pizzát megenni? Ezektől sem lesz több a pénzed.

2023. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt nincs sokkal kevesebb értelme, mint más dolgokat gyűjteni, hiszen egy érdekes hobbi lehet neki, leköti, másrészről mindennek annyi az értéke, amennyire a többség tartja.


Másrészt ez egy jó lehetőség lenne megtanítani a gyereket arra, hogyan néznek minket hülyének a fogyasztói társadalomban, hogyan generálnak igényt valamire, amire semmi szükségünk, csak sajnos ehhez talán még fiatal.

2023. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sajat pemze en nem szolnek bele, de ha a szulo veszi akkor nem adnek ra penzt max valami unnepkor lepnem meg vele
2023. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A gyűjtéssel nincs baj, csak hogy több ezerért vesz ilyen kártyákat.
2023. ápr. 14. 12:51
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

5000-ért nem vettünk kártyákat, de az én fiam is gyűjtötte, mert szereti a focit és klassz volt albumba rendezni a kártyákat meg cserélgetni.

Ez már a nyolcvanas években is volt, csak Lutra albumnak hívták. Gyerekek szeretik az ilyesmit.

Értéke nem lesz, max élvezeti.

2023. ápr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Saját pénzből szerintem nyugodtan csinálja. Micsoda elismerő pillantásokat gyűjt majd be a haveroktól, ha meglátnak nála egy ritkaságot :)
2023. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!