Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim jót akarnak , apukám...

Szüleim jót akarnak , apukám irányítás mániás , mennék az utamra németbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok 25 éves férfi vagyok , majd nem 26 és az a történetem hogy: nekem az az igazi célom hogy kiköltözzek haveromhoz németországba nem lakni , csak megtudni hogy vagy milyen ott kint , ha összejön maradok egy pár évet lehet 4 lehet 8 de az is lehet hogy csak 1-2 attól függ mennyire jó ,hogy jön össze, ha nem jó akkor vissza jönnék , de ahogy hallom meg ahogy mesélik nekem , meg lehet mindent oldalni, valamilyen szinten jobb kint , nem csak szórakozás céljából mennék , inkább anyagi téma miatt , unom hogy hónapokat kell várni hogy valami meglegyen , vagy ha valami elromlik akkor várni hogy tudj újat beszerezni , szeretnék saját életet , saját talpamra állni, jól keresni , sokan helyeselik a kintlétet , már sokallom az itthoni szappanoperákat , nyűgös , idegbeteg , lelkileg rossz napokat , (én nyugodt természetű vagyok) de nem érzem önmagamat itthon, nem tudok megnyílni , apukám irányítani akar itthon mindenkit (elhiszem hogy jót akar) de már kicsinál idegileg mert mindent úgy akar ahogy ő elgondolta , az ő agya szerint kell mindent csinálni és ha nem úgy van akkor eldurran , meg akarja élet további részét alapozni jövőt főleg egy mostani helyzetben , de annyira rosszúl kezeli a helyzeteket és a napokat hogy majdnem minden nap! mostanába a lelkére vesz mindent , ordibál , idegeskedik a neha a semmin is és a múlttal jön fel egy folytába ami nem egy megoldás a jelenre , rossz volt a családi háttere , én elhiszem de nem lehet megoldani ,mert már 25. Alkalom hogy meghallgatom az idegölő történeteket (meghallhatom mindig) ami nem gond , de mégse tartozik rám olyan témákat emleget fel.


Van mikor mérgében azt mondja menjek albérletbe ha ennyire lelkis vagyok és az érzéseimre hallgatok , de mikor ezt mondja akkor úgy mondja mintha nem tetszene neki ez és megy a “mű balhé” vagy hogy nevezik ezt , nem akar elengedni és mérgelődik , én őt szeretem de ilyen lelki fájdalommal teli napokat nem tudom elviselni mikor ha nem velem kötözködik akkor mással és azt kell hallgatni és lerombolja a kedvemet sokszor , annyira hogy kényelmetlenül érzem magamat , ezzel van elfoglalva hogy kielemez mert figyeli hogy ki mit csinál és ami neki nem tetszik akkor egyet gondol és mondja a hibákat kitálal , akkor próbálom sajnálatos módra kerülni ,kevés nyugodtság van.

Ugye örökölném ezt a házat (van egy nővérem de ő külön van már) Pesten de nem itt akarom élni az életemet velük , mert arra számítanak hogy én mindig itt leszek és maradok. Csak mert 1x azt mondtam hogy szeretem Pestet és nem akarok vidéken élni , én megtartanám ezt a házat.


Tudom mindenki azt mondja ne foglalkozz semmivel ez az élet rendje , nehéz korszak mikor el kell szakadni, menj egyszer úgy is talpra kell állni és önállósodni , de lelkileg romboló érzés az a tudat hogy nem akarnak elengedni , a lelkemre próbál apám hatni és direkt olyanokat de csak leszűrés alapon mond hogy :ez itt neked jó hely , miért nem csinálod azt amit mondok , minek akarsz elmenni , minek akarsz kimenni ha itthon is meg lehet valósítani , miért nem jó itt neked.


Nekem csak az volt a célom vagy az van hogy segítek egy ideig hogy ne úgy hagyjak itt mindent a házon hogy pl beázás , meg ilyen normális dolgok meglegyenek , aztán az én utamat járni.. csak nem nagyon engedi(k).



2023. ápr. 20. 17:28
A kérdező szavazást indított:
Menjek?
Ne , Inkább segíts és viseld el
25 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Menj. Aztán majd visszajössz, ha akarsz.
2023. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Én nagyjából így maradtam otthon. Nem sajnálom, jó állásom, jó életem van, de néha eszembe jut a mit lett volna ha…. Viszont ez majdnem minden dologról elmondható. Neked kell eldöntened, viszont én tervezem a saját kecó vásárlását, kihasználtam akkor már az itthonlét elönyeit (nincs kötelezö albérleti díj, csak a rezsi).


Szóval gondold át a lehetöségeid, tudásod, képességeid és úgy dönts, csinálj tervet és a szerint cselekedj, ne fejjel a falnak.

2023. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen menj, ez a te életed. Ott meglátod, milyen az élet, mi tetszik, mi nem, és utána választhatsz, hoyg ott folytatod, vagy visszajössz.

Ha most maradsz, akkor életed végéig a fejedben lesz, hogy "mi lett volna, ha megpróbáltam volna" és benned marad a tüske.

Ha nem sikerül ott megtalálni, amit akarsz, akkor meg késöbb nem teszel magadnak szemrehányást, hogy elmulasztottál egy lehetöséget.


A szüleid, föleg apukád egyelöre nem tudja elfogadni, hogy felnöttél, illetve neki "rangot ad", hogy ö a családfö, ha elkerülsz töle, akkor ebböl a körbejárós helyzetböl mindketten kikerültök és idövel neki sem lesz gond, hogy már nem szófogadó kisgyerek vagy.


65/N

2023. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
83%

"nekem az az igazi célom hogy kiköltözzek haveromhoz németországba nem lakni , csak megtudni hogy vagy milyen ott kint ,"

Vagyis kimennél a haverodhoz, aki lakhatást, ellátást adna neked, amíg eldöntöd, hogyan tovább.

Miből utaznál? Mit dolgoznál, ha nem akarnál senki nyakán élősködni?

Nyelvtudás? Végzettség?

2023. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Menj, nincs messze, barmikor vissza tudsz jonni, sok szerencset!
2023. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Hegesztő és infom van
2023. ápr. 20. 19:20
 7/37 A kérdező kommentje:
A nyelvre ráfeküdnék , nem gond
2023. ápr. 20. 19:21
 8/37 A kérdező kommentje:
Bizonyitványon (Awi , co , bevont , láng)
2023. ápr. 20. 19:29
 9/37 A kérdező kommentje:
jelenleg szerkezet lakatos cégnél dolgozom , van jövedelmem.
2023. ápr. 20. 19:44
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Menj!
2023. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!