Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy azért nem...

Normális hogy azért nem beszél már egy éve velem a lányom mert szóltam neki hogy kinevetteti magát?

Figyelt kérdés

10 éve van barátja.

A kapcsolat egy tini szintű, nevetséges vergődésnek indult egyetemista korukban, ráadásul a fiú még 2 évvel fiatalabb is. Egyik Debrecenben volt, másik Pesten, hetente járkáltak egymáshoz. Tini szintű dolgokon veszekedtek, semmi komolyság nem volt, de ő is már akkor ordítva, sírva közölte velem hogy igenis komoly kapcsolat. Ez így ment 4 évig alapból. 6 év kapcsolat után költöztek össze, szóval még akkor szerencsétlenkedtek 2 évet, amikor már egy városban éltek és lehetőségük lett volna albiba menni, dolgoztak.

Az összeköltözés után évekig nem kapott gyűrűt. Akkor már tudtam, hogy igazam volt végig és figyelmeztettem hogy ennek a fiúnak ő nem az élete szerelme, nem tiszteli és hiába állítja hogy házasságpárti, nem fogja elvenni mert akkor már megkérte volna. Azóta betöltötte a 30-at, én is és az apja is mondjuk neki hogy most már főleg nem fog működni mert neki már a gyerekvállalás is kockázatosabb évről évre innentől, a fiú meg simán összepasszol korban 20-25 közötti lányokkal szóval semmi oka vele tervezni, ez 20 évesen még működött de most már nem rendes, érett kapcsolat. Persze visítva bőgött és szemétnek nevezett.

Végül 8 év kapcsolat után megkérte a kezét. De esküvő még mindig nincs, pedig 2 éve eljegyezte már. Azt állítja, hogy majd jövőre, mert a sok egyéb kiadás miatt nincs több milliójuk esküvőre. Hiába mondom hogy ez csak kifogás, a fiú már simán elvehette volna szűk körben vagy akár 2 tanuval. De nem, ő nem olyan NŐ hogy kimaradjon neki a hercegnő pillanat és ne ünnepeljék meg tisztességesen és ez több millióba kerül. Én nem így neveltem, a pasi tömi ezzel a fejét, a lányom meg nem fogja fel hogy soha az életben nem lesz feleség.

Végül már nem áll szóba velem és azzal zárta le a dolgot, hogy az esküvőjére sem fog meghívni.



2023. ápr. 24. 15:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/127 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk nem feltétlenül kellene belepofázni a dolgába, akkor is ha hibát követ el (szerinted legalábbis).
2023. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/127 anonim ***** válasza:
93%
100 %-ban egyetértek a lányoddal, ehhez neked semmi közöd, akármi is lesz belöle, ez az ö élete, az ö kapcsolata, neked mincs beleszólásod!
2023. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/127 anonim ***** válasza:
91%

Az miért gond, ha nem lesz "feleség"???? Millió pár él együtt esküvö nélkül, és semmivel sem rosszabb a kapcsolatuk, mint összeházasodva. Gyereket sem csak esküvö után lehet tervezni, nem csoda, ha a lányod nem akar rólad többé tudni.

66/N

2023. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/127 anonim ***** válasza:
94%
Látszik hogy már az elején lehurrogtad az egészet. Mi 12 év után házasodtunk, es 15 év után lett gyerek. Szerintem annyi a dolgod, hogy ha baj van mellette legyél, ha meg nincs ne szegd kedvét. Elég lekezelően beszélsz róla.
2023. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/127 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de ha már 10 éve cs*szteted ezzel, akkor jogos.

Nem azért, én megvagyok anyámmal, de halál idegesítő, amikor ugyanazokat a kritikákat hallom tőle évtizedszámra, ráadásul elég durva stílusban. Mert ő csak "figyelmeztet". Mondom neki, először figyelmeztetés volt másodszorra is lehetett az, de 10 milliomodik alkalommal már nem az. Mert felfogtam, hogy más a véleménye, az enyém meg ez és az én életem. Kész.

2023. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/127 anonim ***** válasza:
93%
Neked van igazad, mindeneket tudó anya! Bár, ennyi idő alatt már két másik pasitól is elválhatott volna 1-1 gyerekkel. De legalább már lett volna férjnél. A kedvedért. Mert azt úgy kell!
2023. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/127 anonim ***** válasza:
93%
Nem irigylem a lányod, hihetetlen bunkó és ízléstelen, ahogy kéretlenül próbálsz beleszólni az ő kapcsolatukba és úgy tenni, mint aki mindig mindent jobban tud. Egyszerűen süt minden mondatodból, hogy nem csak a férfit nézed le, de a lányodat is, semmi bizalmat és tiszteletet nem mutatsz feléjük, így nem kell csodálkozni, hogy miért nem kíváncsi rád egyikük se.
2023. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/127 anonim ***** válasza:
10%

A lányod egy pár év múlva sírva fog rohanni hozzád, hogy igazad volt!


Már csak ki kell várnod.


Mindenben igazad van! De a lányod valszeg annyira szereti ezt a pasit, hogy nem veszi észre, amit te igen és ami az igazság. Vak és megvezetett, sajnos!

De ezt az utat neki kell végigjárnia, te mindent megtettél!


"Az összeköltözés után évekig nem kapott gyűrűt. Akkor már tudtam, hogy igazam volt végig és figyelmeztettem hogy ennek a fiúnak ő nem az élete szerelme, nem tiszteli és hiába állítja hogy házasságpárti, nem fogja elvenni mert akkor már megkérte volna."


Na, ez az!!


Én ismerek olyanokat, akik 10 év után házasodtak össze, csak mert jött a gyerek, de azóta már elváltak.


Aki megtalálta az igazit, az házasodik, aki meg nem, az csak kihasznál, ez van!


Sajnálom a lányodat, hogy ez a pali ennyire az ujja közé csavarta és inkább a fszt választotta az édesanyja helyett, aki pedig csak jót akart.


Az évtizedek hamar eltelnek és a végén lelép a fickó egy fiatalabb lánnyal, akinek rögtön meg fogja kérni a kezét a lányodból meg vénlány lesz rosszabb esetben egy-két gyerekkel ott hagyva.


Ez a pasi tuti, hogy nem az igazi a számára hiába hiszi azt.


Ha ő lenne az igazi, akkor már rég összeházasodtak volna - a többi csak kifogás és önámítás.

2023. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/127 anonim ***** válasza:
94%

Még ha esetleg igazad is lenne azzal kapcsolatban, hogy ez egy rossz kapcsolat... (nem állítom, hogy így van)

Ezzel a folyamatos bacogatással csak belehajszolod a lányodat. Még ha esetleg ő is érezné, hogy valami nem okés, csakazértse fogja feladni, csakazértis meg akarja mutatni majd, hogy nincs igazad, és csakazértis vele marad majd akkor is, ha esetled józan ésszel már nem tenné.


Hosszú távon tehát csak ártottál ezzel a belepofázással, ha igazad volt, ha nem.

2023. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/127 anonim ***** válasza:
94%
Aztán kivel nevetteti ki magát? Veled? Vagy a falu szájával? Ja, mindkettő ugyanannyit ér.
2023. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!