Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lenne a jó döntés?

Szerintetek mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés
Szüleim kb 8-9 éve elváltak és nagyon utálják egymást. Anyával élek, apukám nem egy mintaapa, de én szeretem. Most 20 éves vagyok és jövő héten ballagok középiskolából. Nagyon szeretném, ha apa is eljönne a ballagásomra, és szerintem ő is szívesen eljönne. Csak félek, hogy anyának ezzel bosszúságot okozok, ha látja, hogy apa is ott van. Szalagavatómra is ezért nem hívtam el. De akkor meg apát bántottam meg, nem mondta de láttam rajta.

2023. ápr. 29. 12:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd el apukádat. Ő is a szülőd. Anyukádnak meg meg kell értenie, hogy a lányának apja van, amin semmilyen válás nem segít, és neki is joga van ott lenni a lánya fontos életeseményein.
2023. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Tartottátok a kapcsolatot? Fizetett gyerektartást?

Ha igen, akkor mi a kérdés? Teljes értékű szülőd, anyád haragjához semmi közöd!

Vagy életed minden jelentős eseményéből - diplomaosztó, esküvő, gyerekszületés - ki fogod zárni, hogy anyád ne legyen durcás és apáddal érzékeltethesse, hogy ő a "főszülőd"?

Eleve nevetséges, de főleg szánalmas, hogy anyád ennyi idő után képtelen túllépni a történteken és közömbösen viselkedni ilyen szituációban.

Meghívod az apádat is és ha anyád erre fel nem megy el, akkor az az ő döntése, ne legyen lelkiismeret furdalásod!

2023. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván hívd meg mindkettőt; de sajnos értelek. Ha ott lesz ott mindkét szülőd, és az egyik látványosan elkezd puffogni, ezzel elrontja az egész ünnepség hangulatát.
2023. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Válás nélkül is ilyen családban nőttem fel, ahol anyám állandóan apánk ellen hangolt minket a húgommal és elvárta, hogy segítsünk neki gyűlölködni, holott apánk nagyon szerető szülőnk volt.

Így aztán a kizárásával zajlott az egész életünk, még nyaralni is nélküle mentünk, csak anyámmal.

Felnőttként szembesültünk vele, hogy anyánk egy méregkeverő volt és apánk az áldozata. Apánk azóta meghalt és míg élünk a testvérünkkel, mardosni fog minket a bűntudat amiatt, ahogy bántunk vele.

2023. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

20 évesen vagy végzős?


Egyébként én a helyedben nem hívnám el apámat. Mondjuk az én esetemben én is utálom apám, nem csak anyám

2023. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
90%
#5-ös, simán lehet 20 évesen végzős. Lehet hogy szakmai osztályban van vagy később kezdte. Mindegy az, nagyon úgysincs közünk hozzá. Az is lehet hogy 19, csak kerekít. De ez tényleg nem a mi dolgunk
2023. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Simán lehet valaki 20 évesen végzős. Ha 5 éves középiskolába mentem volna, akkor én is 20 évesen végezném a középiskolát. Az óvodában maradtam egy évvel tovább, az iskolát is 7 évesen kezdtem...
2023. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez most nem róluk szól, hanem rólad! Az én szüleim is elváltak, és nagyon sokáig haragban voltak. De! Életem minden fontos eseményén rész vettek mindketten az új párjaikkal. Sőt az esküvőmön egymás mellett ültek, az új párjaikkal a másik oldalukon. A képeken mellettem álltak, és egymás mellett is, mosolyogva egymásba karolva! Értem! És sajnos életem legfájóbb eseményén is nem régiben, amikor a férjem temetésén belém karolva mindketten kísértek a sírhoz.. Utána pedig egymást is megölelték, nem csak engem. Értem tették, mert mindketten vannak olyan intelligensek, és szeretnek engem annyira.
2023. ápr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
#8 részvétem, kitartást!
2023. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
9. Nagyon szépen köszönöm.
2023. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!