Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csak a rossz dolgokra...

Miért csak a rossz dolgokra reagál apám (de azokra nagyon hevesen)?

Figyelt kérdés
Soha nem mondja hogy büszke rám, ügyes vagyok, akármi... Ha jó jegyet kapok, mindegy hogy miből, akkor semmit nem mond rá. Ellenben ha rossz jegyet kapok akkor rögtön ír nekem vagy becsörtet a szobámba hogy mi ez már megint, mit képzelek magamról, a gyárban a szalag mellett fogok meghalni, lusta élettelen dög vagyok, stb. De ugyanez a házimunkával is. Ha az egész házat patentul kitakarítom, csillog minden mint a tücsök p*csája, semmit nem reagál. De ha mondjuk sokáig alszok és nincs elmosogatva mire felkel, akkor már ott kiabál hogy nem igaz hogy ezt csak ő tudja megcsinálni, mit képzelek magamról. Olyan is volt hogy eljöttek elém anyával, és nem láttam meg rögtön a kocsinkat úgyhogy mentem egy kört feleslegesen, és mikor végre beszálltam rám förmedt hogy nem igaz hogy ennyire hülye vagyok. Szóval a pozitív dolgokra abszolút semmi reakció, viszont a legapróbb negatívra is már megy az ordítozás meg a szidás.

2023. máj. 2. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Sok szülő beállítódása ilyen. :(( Ami nagyon szomorú.

Ha valami jól sikerül, legyen az akár tanulmányi eredmény vagy mondjuk bármi az életben, az kommentár nélkül marad, de ha valami rossz, akkor megy az üvöltözés. :(

Egyébként valószínű őt is így nevelték.

2023. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Mindjárt jönnek a frusztrált sérelmekkel teli károgók, akik azt harsogják, hogy: "azért, mert a jó dolgok a minimum, azokért nem jár dicséret" blablabla.
2023. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert ő is ott ragadt, hogy a gyereket fegyelmezni kell, nem "elkényeztetni". A dicséret már elkényeztetés az ilyennek. Feladat van, meg feladatvégzés. Az a dolgod! Nehéz az élet! Engem ki dicsérget? stb, stb.
2023. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz és összetett erre a válasz!

Talán ő úgy gondolja, hogy a takarítás az természetes dolog, tanulni meg saját jól felfogott érdeked, egyikért sem jár Kossut-díj.

Elvileg igaza is van, bár én szülőként nem ezt az elvet követem.

Én a dicsérgetős fajta vagyok.

Nekem is a dicséret szárnyakat ad és a továbbiakban ennek akarok megfelelni, mert nem akarok csalódást okozni. Így volt ez velem gyerekként is, akár az iskolában a tanáraimmal, akár otthon a szüleimmel.

De van ennek az ellentéte gyerek is, akit a legalapvetőbb dolgaiért hasra esve kell dicsérni, legyen az akárcsak annyi, hogy megmosta a fogát. Ez sem jó pedagógia, mert felnőve ezt nem fogja megkapni az életben munkahelyen vagy bárhol, így keserű szájízzel könyvel el majd mindent amit megcsinál.

A két véglet között kell megtalálni az arany középutat, ami nem egyszerű!

Kimagasló tettekért, eredményekért bizony jár a dicséret, de egy mosogatástól nem kell elájulnia szülőnek, mert az már a közös teherviselés része egy családban és alapelvárás, nem csak a szülő kötelme.

2023. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Próbálj meg leülni és őszintén beszélni velük erről! Mondd el, hogy ez bánt téged. De légy felkészülve, hogy esetleg nem fogadják lelkesen. De hátha mégis elgondolkodnak magukon...
2023. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
3-as: otthon ugyanez, ha próbáltam is elmondani, hogy ez nekem fáj, még én voltam a szaros seggű, hogy ha ő is túlélte, hogy nem ajnározzák, nekem is el kell viselnem, hogy én vagyok a család seggluka és viseljem el, hogy mindent lever rajtam.
2023. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Az emberek alapvetően a negatív dolgokra sokkal jobbban figyelnek, erre épülnek fel a hírek is pl...
2023. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
6, rengeteg helyen van így, a példamondataimat estig tudnám sorolni. De bízz magadban, ami rossz érzéssel tölt el, az rossz. Ne várj megerősítést, ismered őket, hiszti lesz a válasz. Próbálj minél előbb kiszakadni közülük, és nagyon figyelj a párválasztásnál a legapróbb mintákra is. Tudod, vannak a figyelmeztető jelek, ha az rendszeres, az már minta. Akkor lépj. Inkább válogass sokat (kapsz majd azért is), de nehogy megmaradj egy számodra romboló kapcsolatban.
2023. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Velem is ez volt. Elvárja, hogy tökéletes legyél, az nála az alap, hogy szolga vagy. Ha azt látja, hogy nem úgy működsz, mint amit ő a fejében elképzelt, robban. Nem a te hibád. Szerintem ha vége a sulinak költözz el és ha kell szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2023. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
8-as: köszönöm a jó tanácsot, szerencsére az ilyen kákán is csomót keres embereket hamar kiszanálom. Ha ki is fogom, hamar elzavarom.
2023. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!